Статті

Війна в Україні в очах світових ЗМІ: танки від Польщі та герой з Маріуполя

Тема України та війни в нашій країні не сходить до перших шпальт провідних світових видань. Пропонуємо до вашої уваги черговий дайджест «Одеського життя»: про що писали ЗМІ цього тижня?

Головні теми:

  • «Військові потрясіння»;
  • Кривава битва в Україні;
  • Розлад між росією та її найманцями;
  • путін знову змінює командувача в Українi;
  • Неясність щодо контролю над Соледаром в Україні після запеклих боїв;
  • росія призначає нового військового лідера на тлі розбрату в оточенні путіна;
  • Захід планує нові санкції проти російського нафтового сектору;
  • Рішуча оборона Бахмута;
  • Польща хоче поставити Україні основні бойові танки;
  • Герой з Маріуполя;
  • путін є непередбачуваним гравцем, чия війна в Україні назавжди змінила світ;
  • «Після програшу Україні росія може розпастися на 17 республік.

Велика Британія, «The Times» – «Військові потрясіння»

Президент путін нагороджує орденом Святого Георгія минулого року генерала сергія суровікіна, військового командувача в Україні, якого він знизив у посаді лише через три місяці після призначення. суровікін більш відомий як «генерал Армагедон».

Ірландія, «Irish Examiner» – «Кривава битва в Україні»

Доля зруйнованого міста в Україні висить на волосині в одній із найкривавіших битв російського вторгнення.

Незважаючи на те, що неослабний опір України та інші виклики спонукали Москву потрясти своє військове керівництво, російські війська використовували реактивні літаки, міномети та ракети, щоб бомбардувати Соледар у невпинному штурмі.

Косово, «Koha Ditore» – «Розлад між Росією та її найманцями»

Іспанія, «ARA» – «Путін знову змінює командувача в Україні»

росія призначила начальника свого генштабу Валерія Герасимова відповідальним за вторгнення в Україну після звільнення сергія суровікіна, більш відомого як «генерал Армагеддон», який був призначений лише три місяці тому.

Швеція, «Dagens Nyheter» – «Неясність щодо контролю над Соледаром в Україні після запеклих боїв»

Українські повідомлення про те, що їхні сили все ще контролюють місто Соледар на сході України, суперечать заявам російської групи Вагнера.

Кажуть, що в невеликому містечку все ще тривають запеклі бої, і, за словами України, російські військові зазнали великих втрат і змушені були викликати нові сили та більше солдатів Вагнера на заміну.

Поряд з невдачами у війні російська пропаганда вдається до все більш екстремальних методів. Зараз Кремль робить ставку на те, щоб зобразити Захід таким собі пеклом на землі.

У теленовинах і ток-шоу подаєть так, ніби енергетична криза в Європі мало не призвела до боротьби за виживання. Наприклад, кажуть, що «британки займаються проституцією, щоб мати можливість оплатити рахунок за електроенергію».

Мета полягає в тому, щоб показати, наскільки світ залежить від російських енергоресурсів, але також і для того, щоб росіяни могли порівняти зі своїм власним, часто низьким, рівнем і подумати, що, можливо, все не так вже й погано.

США, «The New York Times» – «росія призначає нового військового лідера на тлі розбрату в оточенні Путіна»

росія змінила генерала, відповідального за її важку війну проти України, на тлі ознак розбіжностей серед головних союзників президента володимира путіна – зміна, яка, за словами критиків, не вплине на те, що турбує російську армію.

Генерал Валерій Герасимов, про призначення якого Міністерство оборони оголосило в середу, є давнім союзником Кремля, начальником Генерального штабу з 2012 року та виконавцем невдалого плану початкового вторгнення в лютому. Це був другий випадок лише за три місяці, коли міністерство змінило керівника бойових дій.

Зовнішні аналітики та російські військові блогери заявили, що ця зміна далека від радикальної перебудови, яка потрібна російським збройним силам, щоб стати більш ефективними.

«Сума не змінюється, просто міняючи місцями її частини», – написав один відомий блогер під псевдонімом Рибар.

Перестановка командувачів відбулася після того, як Кремль різко заперечив ключовому союзнику путіна щодо ведення бойових дій за Соледар, невелике містечко на сході України.

У вівторок євген пригожин, голова найманців ПВК «Вагнер», заявив, що його війська захопили контроль над Соледаром.

«The Wall Street Journal» – «Захід планує нові санкції проти російського нафтового сектору»

США та їх союзники готують наступний раунд санкцій проти російської нафтової промисловості, щоб обмежити ціни на російський експорт нафтопродуктів шляхом розширення штрафів, які Захід наклав на нафту країни.

На зустрічах по всій Європі цього тижня офіційні особи Міністерства фінансів обговорювали деталі майбутніх санкцій щодо російських нафтопродуктів, які мають набути чинності 5 лютого. Санкції встановлять два ліміти цін на російські нафтопродукти: один на високовартісні продукти. За словами людей, знайомих із планами, експортується дизельне паливо, а інше – дешеві, такі як мазут.

Нові ліміти будуть встановлені після того, як минулого місяця США, Європейський Союз та їхні союзники з Групи семи розвинених демократій обмежили ціну на російську експортну сиру нафту на рівні 60 доларів за барель. Ці санкції мали відносно слабкий вплив на світові ціни, що надихає.

росія заявила про свій перший значний успіх в Україні з липня, захопивши більшу частину східного міста Соледар, коли російський вищий офіцер прийняв пряме командування військовими діями.

«The Washington Times» – «Рішуча оборона Бахмута»

Російські війська в довгому, дорогому бою

Це не столиця, як Київ, не велике місто, як Харків, чи життєво важливий порт, як Одеса, але провінційне місто Бахмут стало малоймовірним епіцентром російської кампанії в Україні, оскільки Кремль відчайдушно прагне отримати символічну перемогу за вторгнення, яке пішло не так.

Напружена битва за маловідоме східноукраїнське місто досягла критичної точки за останні кілька місяців, але військові кажуть, що результат не вартий витрачених крові та ресурсів. Починаючи з минулого літа, з великим залученням сил, включаючи війська, які брали участь у невдалому штурмі на Київ, російська армія розпочала масштабну спробу взяти Бахмут.

У середу російські війська застосували реактивні снаряди, міномети та ракети для обстрілу сусіднього соледобувного міста Соледар, незважаючи на рішучий опір українців.

Тим часом президент росії володимир путін знову змінив військове керівництво компанією в Україні.

Хоча вважається, що менше 5% населення Бахмута, яке колись перевищувало 70 000, все ще перебувають у місті, українська армія закріпилася серед уламків, де колись стояли будинки.

Українська оборона була настільки стійкою, що минулого місяця президент Володимир Зеленський, зробивши сміливий крок, заїхав на зруйновану фабрику в центрі міста, щоб нагородити медалями деяких із тих, хто стояв на передовій, навіть коли поблизу лунав артилерійський обстріл. Через кілька годин пан Зеленський сів на літак, щоб зустрітися з президентом Байденом в Овальному кабінеті та виступити на спільному засіданні Конгресу.

Флангові рухи російських військ на північ і південь змусили українців відійти від своїх оборонних позицій і розвести свої лінії.

Німеччина, «Der Tagesspiegel» – «Танки для України. Польща хоче коаліції для доставки Leopard»

Польща готова поставляти Україні основні бойові танки Leopard у складі міжнародної коаліції. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в середу на прес конференції з президентами України Володимиром Зеленським і президентом Литви Гітанасом Науседою у Львові. «Рота основних бойових танків Leopard буде передана в рамках коаліції, яка формується», – сказав Дуда.

Незадовго до цього речник уряду Штеффен Хебештрайт заявив в Берліні, що йому невідомо про будь-які запити від партнерів, які хотіли б поставити в Україну танки Leopard. Він вважає «наразі малоймовірним», що федеральний уряд змінить свою позицію щодо обговорень прихильників України в рамках так званого рамштайнського формату 20 січня.

У середу було незрозуміло, чи посилання Дуди на міжнародну коаліцію для постачання основних бойових танків стосується зустрічі в Рамштайні.

Президент України Володимир Зеленський розраховує, що наступного тижня на засіданні Контактної групи по Україні на військовій базі США в Рамштайні буде ухвалене рішення про постачання основних бойових танків.

Під час візиту міністра закордонних справ Анналени Бербок («Зелені») на схід України у вівторок її київський колега Дмитро Кулеба повторив вимогу про постачання танків «Леопард». Baerbock не дав відповідних зобов’язань. Все, що вона сказала, це те, що існує потреба в «подальших поставках танків».

Уряд Німеччини також перебуває під тиском через те, що, як повідомляється, британський уряд розглядає можливість постачання Україні основних бойових танків «Челленджер 2».

Німеччина відіграє ключову роль у можливих поставках основних бойових танків Leopard, які будуть використовуватися десятком країн ЄС. Танки, розроблені в Німеччині, не можуть продаватися без згоди країни-виробника.

«Кілька європейських країн заявили про свою готовність надати Leopard 2 Україні», – сказав Tagesspiegel політик Партії зелених Антон Гофрайтер. «Тепер канцлер Шольц відповідає за координацію доставки з іншими главами держав». Тільки коли президент росії володимир путін визнає, «що він не може досягти своїх військових цілей, він буде готовий до переговорів».

«Neue Westfälische» – «Польща хоче поставити Україні основні бойові танки»

Україна вже давно вимагає поставки основних бойових танків Leopard. Після довгих вагань федеральний уряд оголосив, що поставить в Україну бойові машини піхоти Marder і систему протиповітряної оборони Patriot. Щодо танків Leopard Берлін, однак, залишається обережним. Речник уряду Штеффен Хебештрайт заявив, що «жодних новин для повідомлення» з цього приводу немає.

«Frankfurter Allgemeine Zeitung» – «Герой з Маріуполя»

Михайло Діанов став на захист Азовського металургійного заводу. Його світлина облетіла світ. Він вижив. Що він розповідає?

Польща «Dziennik» – «Після програшу Україні росія може розпастися на 17 республік»

Підготував Сергій Чернявський

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22
  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22