За 32 роки незалежності Україна пережила історичні події на вік вперед. Інфляція, безробіття, відмова від ядерної зброї, початок панування олігархії, Помаранчева революція, світова криза, Революція гідності, незаконна анексія Криму, АТО на Донбасі, епідемія коронавірусу та повномасштабна війна з росією. «Одеське життя» згадувало, яку роль відіграли у всьому цьому українські президенти.
Перший президент України очолював країну лише 32 місяці — з 5 грудня 1991 року до 19 липня 1994-го. За цей час Україна пережила гіперінфляцію, велику економічну кризу, безробіття та рекет.
Щоби якось вижити, люди масово почали займатися дрібною торгівлею. Так у словнику з’явилася «кравчучка» — жартівлива назва візка. 1993 року через найбільший страйк шахтарів на Донбасі епоха Кравчука завершилася. У травні 2022 року перший президент помер від тривалої хвороби.
Леонід Данилович єдиний, хто керував державою два терміни — з 19 липня 1994 року по 23 січня 2005 року. При ньому Україна набула політичної та економічної стабільності, покращився рівень життя громадян. Однак масова приватизація промислових підприємств сформувала коло олігархів, а натомість на стабільні ціни на пальне ми стали залежними від держави-терориста. Найгучніший скандал під час президентської діяльності Леоніда Кучми – вбивство журналіста Георгія Гонгадзе у 2000 році. Ця історія спричинила протест «Україна без Кучми».
Віктор Ющенко прийшов до влади внаслідок Помаранчевої революції у 2004 році. Пробув президентом України один термін – з 23 січня 2005 року до 25 лютого 2010-го. Його правління запам’яталося політикою, спрямованою у бік Європи та без Росії. Також за Ющенка почала діяти нова Конституція України з посиленою роллю парламенту. Президент запам’ятався відродженням пам’яті про Голодомор та будівництвом меморіального комплексу у Києві.
Втікач і беззаконня — таким виявився четвертий президент України. Віктор Янукович був главою держави з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року. Він запам’ятався прийняттям закону про регіональну мову, корупцію та хибні сподівання. Янукович заявляв, що Україна має на меті приєднатися до Європейського союзу, але зрештою всіх обдурив. Це призвело до Майдану, втрати Криму та Донбасу, а зрештою — до війни. Злякавшись народної розправи, 22 лютого 2014 року Янукович втік до Ростова-на-Дону.
Петро Порошенко весь свій президентський термін провів в умовах збройного конфлікту – з 7 червня 2014 року до 20 травня 2019-го. При ньому було прийнято закон «Про Державну мову», заборонено комуністичну партію та розпочато декомунізацію та децентралізацію, розпочали роботу реорганізовані правоохоронні органи (Нацполіція, НАБУ та ДБР).
Шостий президент України на посаді – з 20 травня 2019-го. Діяльність розпочав із розпуску парламенту. Головні завдання: мир на Донбасі, зниження тарифів, зняття депутатської недоторканності, розслідування резонансних злочинів та боротьба з олігархією. Однак на його президентський термін випали коронавірус, карантин та повномасштабна війна. Нині більшу частину свого часу Зеленський приділяє питанням війни та шукає підтримки за кордоном.
Читайте також:
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, розпочалася 1136-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More
У Подільському районі Одеської області Одеської області планують побудувати власний завод із виробництва карбамідо-аміачної суміші… Read More
Два заклади професійно-технічної освіти Одеської області долучилися до «Програми екстреного відновлення», реалізованої за підтримки Японського… Read More
Підготовка до курортного сезону в Одесі включає питання доступності зон відпочинку для маломобільних груп населення.… Read More
Привоз на початку квітня. Дощ ллє собі цілий день з маленькими перервами, покупці – самі… Read More
В Одесі планують спрямувати 2 мільйони гривень на санітарну обрізку зелених насаджень уздовж Траси здоров’я… Read More