З потеплінням на території Одеської області активізувались кліщі — переносники небезпечних інфекцій. Медики попереджають: один укус може мати серйозні наслідки для здоров’я. Сезон цього року вже стартував – на кінець квітня постраждало близько 50 людей. А торік, коли в області було зареєстровано 47 випадків хвороби Лайма, серед захворілих опинилися 12 дітей, стався летальний випадок від кліщового вірусного енцефаліту внаслідок пізнього звернення по медичну допомогу.
За інформацією Головного державного санітарного лікаря Одеської області Дмитра Бондаренка, зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому прибудинковому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20-60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.
Тому, знаходячись на лоні природи чи просто виходячи на прогулянку у парк, краще дотримуватись кількох простих правил захисту від укусів:
Якщо ви помітили кліща на тілі, треба негайно звернутися до найближчого медичного закладу для його видалення.
Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно. Для цього можна використовувати спеціальний пристрій для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках («кліщосмик»). Треба притиснути його до шкіри, підсунути під кліща, акуратно розхитати «кровопивцю» з боку в бік (адже хоботок надійно «зацементовано» в ранці слиною тварини), а тоді повільно викрутити нападника (крутити можна в будь-який зручний для вас бік).
Якщо пристрою немає, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі – без ривків. Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть рештки стерильною голкою. Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.
Постраждалому від укусу кліща дуже важливо спостерігати за своїм загальним станом і щодня вимірювати температуру тіла. Взагалі лікаря-інфекціоніста необхідно відвідати вже у першу добу після укусу для отримання рекомендацій з профілактики кліщових інфекцій. Кліщовий вірусний енцефаліт та кліщовий системний бореліоз (хвороба Лайма) діагностуються дуже складно і не відразу. Тому від того, як швидко ви звернетесь до фахівця, залежить ваше здоровʼя і життя.
Вилученого кліща можна доставити для дослідження до вірусологічної лабораторії ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (м. Одеса, Старосінна площа, 33), а також можна здати аналіз крові на наявність антитіл до інфекцій, переносниками яких є кліщі. Це краще робити через 2-3 тижні після укусу.
Читайте також: Обережно — кліщі! Як їх уникнути і що робити, якщо вони вже тут?
На Одещині зафіксували застосування нового реактивного ударного безпілотника. Дрон літакового типу, здатний долати відстань до… Read More
У вівторок, 6 травня 2025 року, в Одесі та Одеській очікується доволі тепла погода з… Read More
До початку зими в Одесі планують ввести в експлуатацію ще три когенераційні установки потужністю по… Read More
Ще одні одеські історичні двері отримали нове життя. Майстри-реставратори з майстерні «1000 дверей Одеси» відновили… Read More
Під час створення веб-ресурсу вибір відповідного хостингу може спричинити труднощі. Якщо ви плануєте масштабний онлайн-проект… Read More
Після публікації виданням «Одеське життя» матеріалу «Чи переживуть реформи школи у Бессарабській та Буджацькій громадах»,… Read More