Статті

Вчителька, що співає з Нової Іванівки, шукає оркестр.

«Мрію створити ансамбль народної пісні», — ділиться вчителька музичного мистецтва Дар'я Обертун.

Дарина народилася та виросла у селі Нова Іванівка Арцизької громади. Усі її родичі співали, а Дарина слухала та вбирала болгарський фольклор. А побувавши одного разу на фестивалі в сусідньому селі Задунаївка, ще зовсім юна Дарина побачила велику кількість різних людей, які співали автентичні народні пісні. Повернувшись додому, вона заявила мамі, що хоче співати, як артисти на фестивалі. Так, з дитсадкового віку Дарина почала розучувати пісні.

Дядько грав для неї на баяні, мама співала пісні, з якими виступала у складі сільського самодіяльного ансамблю. Однак найбільше Даші запам’яталися пісні, які співав її дід.

— Він співав не часто — виключно, коли збиралася вся наша музична родина на якесь свято чи на сімейний збір. Я любила такі зустрічі і з нетерпінням чекала, коли заспіває дід. Записала та вивчила всі його пісні та співаю їх сьогодні на згадку про нього і з радістю для себе, — ділиться дівчина.

Дід Мітя був справжнім прикладом для Дарії – він не тільки дотримувався всіх болгарських традицій, а й читав від кірки до кірки газету болгарською мовою «Роден край». І щоразу плакав, коли співав пісню про ліс, який щовесни оновлював своє листя, а його кожна весна все більше віддаляла його від молодості. Він любив це життя і жив його красиво.

Коли Дарина виросла, у виборі професії проблем не було – вона хотіла співати. Здобула музично-педагогічну освіту та почала викладати музику в селі Великодолинське. Сьогодні вона співає з дітьми українські пісні, але періодично, збагачуючи їхній музичний світ, співає для них ті самі, старі дідові пісні болгарською мовою.

Щодня Дарина проводить багато годин за співом та всім радить співати, особливо у стресових ситуаціях.

— Пісня розслаблює та відволікає від проблеми. Наші пращури так і робили, працюючи під палючим сонцем у полі: вони співали, і це їм додавало сил і витривалості. Тому я сьогодні всім рекомендую вивчити кілька пісень та співати їх, — упевнена педагог.

До війни Дарина брала участь у різноманітних заходах, які прикрашала своїм співом. Співоче мистецтво – справа її життя. Вона з любов’ю віддається педагогічній справі, але мріє про створення оркестру народних інструментів, щоб живу музику виконувати дідівські красиві болгарські пісні. Мрія не проста, але цілком здійсненна. Якщо є музиканти, які шукають співачку, саме час зв’язатися з Дар’єю і створити новий народний ансамбль.

Пісня – це молитва, музика – ліки, талановиті виконавці – лікарі душі, а нам усім зараз потрібна емоційна підтримка.

Share
Анна Терзивец

Я родилась и выросла среди бескрайних степей Буджака, которые люблю всем сердцем. После окончания школы уехала в Болгарию, где в Софийском университете получила журналистское образование. Вернувшись в Одессу, с 1999 года с головой ушла в журналистику. Работала в газете «Роден край», сотрудничала со многими одесскими и киевскими изданиями, а еще - писала стихи: о родном крае, о песнях бабушки, о лозе, посаженной дедушкой… и о любви. «Любовь свята» - именно так называется мой первый сборник стихов. С 2013 года я - автор и ведущая телерадиопрограммы «Голос болгар». Но остаюсь верной и писательскому ремеслу. Буду рада делиться с вами историями замечательных людей Буджака и своей любовью к жизни.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16