Одеський фотограф Сергій Гуменюк представив нову книгу про найвідоміший ринок міста – «Феномен одеського Привозу».
Привоз для Одеси – місце особливе, культове, яке вже давно вийшло за рамки площі, де просто торгують продуктами. Зараз цей простір – своєрідний зріз міста: культурний, економічний, демографічний, гастрономічний тощо. Ця особливість, залишатися «живим» впродовж майже двох століть, адже ринку в цьому році виповнюється 195 років, зацікавила Сергія Гуменюка не просто як фотографа, а перш за все, як дослідника. Саме тому він зібрав в книзі знакові фотознімки Привозу, розпочинаючи із 19 століття, а потім, додав до них власні, зроблені в період 2008-2021 років.
– Я часто бував на Привозі по роботі, – говорить автор – і згодом почав відзначати, що для одеситів, які ходять на Привоз, це не просто похід за продуктами, це традиція, ритуал. Вони знають у кого та що купують. І якось я подумав, що можно було би зробити класний проєкт.
Фотографії зроблені в техніці ціанотипія. Цей спосіб друку був вигаданий в 1842 році. Він додає знімкам особливого відтінку та фактури. Ми нібито дивимось на фото, які були зроблені півтора сторіччя тому. Таким чином, було досягнуто цікавого ефекту деякої «візуальної відстороненості» від сьогодення. І лише мода та сліди технічного прогресу на вулицях підказують, що автор, все ж таки, наш сучасник.
Презентація книги та виставка фотографій відбулася в Музеї української книги бібліотеки Грушевського. Символічно, що саме завдяки цій бібліотеці книга про Привоз побачила світ. В залі, окрім фотографій – публікації в пресі (в тому числі з газет «Одесская жизнь» та «На пенсії») та книги присвячені ринку.
Автор відзначає, що Привоз це таке місце, де тебе або полюблять, або проженуть. Але для того, щоб тебе там полюбили, треба самому зробити перший крок назустріч. Судячи із усього, Сергію Гуменюку вдалося добитися взаємності і тепер цей роман увійшов в історію.
Побачити виставку можна в часи роботи бібліотеки Грушевського, погортати сторінки книги – в бібліотеках міста, ну а Привоз чекає на вас завжди.
Раніше одеський письменник Аркадій Рибак презентував свій новий роман «Громадянин Житомирський» про Одесу 90-х.
Фото авторки
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More