Фасади будинку Русова, Театру ляльок та Українського театру, Нового базару та Художнього музею перетворювалися на очах. Декілька хвилин — і картинка змінювалася. Мить, і знову обличчя-фасад такої знайомої пам'ятки архітектури ставав іншим.
Люди аплодували, співали, скандували. Тому що кожен кадр, який «накладався» на фасад, то щемів до болю, то викликав захоплення, то змушував ахати. Адже всі вони присвячені Україні, яка вже рік бореться за свою волю.
Швейцарський художник Геррі Хофштеттер продовжує перетворювати фасади одеських пам’яток архітектури. Це його арт-тур містами України. Акція приурочена до роковин повномасштабного вторгнення рашистів до нашої країни. 25 лютого світлоінсталяціями було докорінно змінено будинок Руссова, Театр ляльок та Український театр, Новий базар та Художній музей.
Український герб і візерунок вишиванки, жахливі кадри зла на окупованих територіях, обличчя наших бійців, сповнені високим змістом інші інсталяції — колосся пшениці, соняшники, що розпустилися.
За тим, що відбувається, стежила величезна кількість одеситів. Та що там стежила – захопливо спостерігали! Люди різного віку вивчили розклад (з 18 до 22 години вечора), і треба було бачити, як сотні очей ловили кожну нову інсталяцію, як реагували на неї, як намагалися сфотографувати все це на свої мобільники.
Будинок Русова:
На кожній локації звучав гімн України, люди виконували і його та Червону калину. Раз у раз лунало:
– Слава Украине!
– Героям слава!
– Слава нації!
– Смерть ворогам!
— Україна понад усе!
– Слава ЗСУ!
– Російський військовий корабель, йди на х..!
– Путін – х … ло!
Складалося враження, що всі вийшли не лише помилуватися побаченим (інсталяції і справді вражають), а й висловити, викричати, нарешті, все, що накипіло за рік війни, — прямо тут, на вулицях міста.
Новий ринок:
Від будинку Руссова до Нового базару (тут кольоровими переливами був прикрашений м’ясо-молочний корпус), від Нового до Театру ляльок та Українського театру, звідти до Художнього музею.
У Худмузеї акція мала розпочатися о 21.00. Але щось пішло не так, уперто не хотів заводити генератор. Дуже довго ніхто не розходився. Люди чекали та чекали. Знову співали, аплодували, наче намагалися допомогти техніці. Тільки ближче до одинадцятої години вдалося все налагодити. Тут акція розпочалася під виконання українського реквієму «Пливе кача».
Але, на жаль, комендантську годину ніхто не скасовував… І війна триває…
А старі пам’ятники архітектури, чиї фасади були перетворені на картини української мужності, стійкості та віри в Перемогу, на світлові переливи в українських тонах стали справжнім святковим «екраном» для багатьох і багатьох, кому довелося наживо побачити це незвичайне дійство…
Театр ляльок та Український театр:
Художній музей:
Читайте також:
Фото Марії Котової
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More