Інформацією про те, які одеські вулиці змінять свої назви насамперед, поділися Олександр Бабич, член історико-топонімічної комісії, історик та краєзнавець.
У найближчих планах міської влади Одеси перейменувати близько двохсот вулиць, два райони та ще низку топонімічних назв. Але зроблять це не гуртом, а поетапно.
Наприклад, на засідання історико-топонімічної комісії, яке пройшло 2 березня, було винесено 94 питання, але не всі з них члени встигли розглянути.
Головною новиною цього дня стали рекомендації комісії з перейменування двох із чотирьох одеських районів.
За підсумками засідання було вирішено:
Олександр Бабич зазначив, що варіант “Хаджибеївський” хорош тим, що приносить на карту міста першу назву нашого міста, того населеного пункту, на місці якого потім і побудували ту Одесу, яку ми знаємо. Це також руйнує російський міф, що місто було засноване Російською імперією.
Як обирали нові імена? Намагалися повернути історичні назви або знайти нові варіанти з меценатами, назвами сортів винограду, використовувати ті імена, пов’язані з цими місцями:
Також було вирішено, що Парк Перемоги матиме алеї, присвячені різним родам військ України, а також Національній поліції, Національній гвардії, Добровольцям тощо.
“І він (мова про парк – ред. ОЖ) буде про нашу перемогу, хоча ми не буде віддавати росіянам і перемогу над нацизмом”, – говорить Олександр Бабич.
Також став відомий список вулиць, які планують перейменувати найближчим часом, але для яких ще немає нових назв. Ось їх список:
Ще перейменують безліч провулків: Слєпньова, Ванцетті, Гастелло, Дежнєва, Мічуріна та ін.
Були відхилені пропозиції щодо перейменування Потьомкінських сходів та Катерининських вулиці та площі. В останньому випадку комісія зачекає на закінчення конкурсу на кращий проект реконструкції та благоустрою площі.
Також комісія відмовилася від пропозицій про перейменування 16 Суворовських вулиць у Суворовському районі на честь князів стародавньої Русі. Комісія вирішила, що вони не мають відношення до історії Одеси.
Ще не прийняли пропозицію змінити історичну назву Привокзального провулка на Пожежних-рятувальників (але для цих героїв знайдуть іншу вулицю).
Олександр Бабич на завершення зазначив, що комісія працює дуже продуктивно і не приймає швидких і незрозумілих рішень.
У міру перейменування вулиць в Одесі наше видання обов’язково знайомитиме своїх читачів, що означають нові назви.
Нагадаємо, що така велика кількість перейменувань в Одесі пов’язано з тим, що місто активно позбавляються слідів російського імперського, комуністичного та колоніального минулого, якими просто переповнене міське середовище.
Раніше “Одеське Життя” докладно розповідала, які принципи та правила лежать в основі вибору назв для перейменованих та нових одеських вулиць.
Нещодавно президент США Дональд Трамп зупиняв військову допомогу Україні. На широкий загал цей крок пояснюється… Read More
В Одесі завершено опитування «Яким ініціативам у розвитку міського простору ви віддаєте перевагу?». З'ясувалося, що… Read More
За підсумками 2024 року до бюджету Одеси надійшло понад 835 мільйонів гривень від плати за… Read More
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More
На новому катері «Лоцман Чеберяков» відбулася урочиста церемонія підняття прапора. Це вже другий катер, побудований… Read More
View Comments
Не указывают не где , как переименуют Вильямса