Інформацією про те, які одеські вулиці змінять свої назви насамперед, поділися Олександр Бабич, член історико-топонімічної комісії, історик та краєзнавець.
У найближчих планах міської влади Одеси перейменувати близько двохсот вулиць, два райони та ще низку топонімічних назв. Але зроблять це не гуртом, а поетапно.
Наприклад, на засідання історико-топонімічної комісії, яке пройшло 2 березня, було винесено 94 питання, але не всі з них члени встигли розглянути.
Головною новиною цього дня стали рекомендації комісії з перейменування двох із чотирьох одеських районів.
За підсумками засідання було вирішено:
Олександр Бабич зазначив, що варіант “Хаджибеївський” хорош тим, що приносить на карту міста першу назву нашого міста, того населеного пункту, на місці якого потім і побудували ту Одесу, яку ми знаємо. Це також руйнує російський міф, що місто було засноване Російською імперією.
Як обирали нові імена? Намагалися повернути історичні назви або знайти нові варіанти з меценатами, назвами сортів винограду, використовувати ті імена, пов’язані з цими місцями:
Також було вирішено, що Парк Перемоги матиме алеї, присвячені різним родам військ України, а також Національній поліції, Національній гвардії, Добровольцям тощо.
“І він (мова про парк – ред. ОЖ) буде про нашу перемогу, хоча ми не буде віддавати росіянам і перемогу над нацизмом”, – говорить Олександр Бабич.
Також став відомий список вулиць, які планують перейменувати найближчим часом, але для яких ще немає нових назв. Ось їх список:
Ще перейменують безліч провулків: Слєпньова, Ванцетті, Гастелло, Дежнєва, Мічуріна та ін.
Були відхилені пропозиції щодо перейменування Потьомкінських сходів та Катерининських вулиці та площі. В останньому випадку комісія зачекає на закінчення конкурсу на кращий проект реконструкції та благоустрою площі.
Також комісія відмовилася від пропозицій про перейменування 16 Суворовських вулиць у Суворовському районі на честь князів стародавньої Русі. Комісія вирішила, що вони не мають відношення до історії Одеси.
Ще не прийняли пропозицію змінити історичну назву Привокзального провулка на Пожежних-рятувальників (але для цих героїв знайдуть іншу вулицю).
Олександр Бабич на завершення зазначив, що комісія працює дуже продуктивно і не приймає швидких і незрозумілих рішень.
У міру перейменування вулиць в Одесі наше видання обов’язково знайомитиме своїх читачів, що означають нові назви.
Нагадаємо, що така велика кількість перейменувань в Одесі пов’язано з тим, що місто активно позбавляються слідів російського імперського, комуністичного та колоніального минулого, якими просто переповнене міське середовище.
Раніше “Одеське Життя” докладно розповідала, які принципи та правила лежать в основі вибору назв для перейменованих та нових одеських вулиць.
Гроші від держави для малозабезпечених не завжди надходять вчасно. Причина – насамперед фінансують оборону, а… Read More
Із завтрашнього дня, 21 травня 2025 року, одеський трамвай №7 тимчасово припиняє роботу на час… Read More
Завтра, у середу, 21 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області істотних опадів синоптики… Read More
Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» пройде ювілейний 25-й раз. Цього разу подію приймуть Одеса… Read More
Одеса встановила партнерські відносини із німецьким містом Гейдельбергом. Така угода була укладена днями у рамках… Read More
Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More
View Comments
Не указывают не где , как переименуют Вильямса