Подолати стрес і навіть ПТСР допомагає іпотерапія. «Одеське життя» поговорило з інструктором кінного клубу «Аріон» Тетяною Череватою про те, як спілкування з конями лікує цивільних і військових під час війни.
Іпотерапія – це лікувальна верхова їзда на коні. Цей спосіб реабілітації поєднує в собі гімнастичні вправи й спілкування з тваринами, що гарно впливає на весь організм людини – і на фізичний, і на емоційний стан. Найчастіше іпотерапію використовують не як самостійний, а як додатковий від лікування.
Іпотерапію використовують як додатковий метод реабілітації при багатьох захворюваннях, наприклад:
За словами іпотерапевта Тетяни Череватої, здебільшого сеанси іпотерапії в Україні проводять для дітей. Але в одеському кінному клубі «Аріон» розробили унікальну програму реабілітації саме для дорослих людей.
«Ми застосовуємо іпотерапію для реабілітації військових після поранень, або цивільних – після операцій. Також іпотерапія підходить для тих, хто відчуває, що дуже втомився від повітряних тривог. Навіть для тих людей, які почувають себе здоровими, хочуть спілкуватися з конями, але десь побоюються їх, іпотерапія теж буде дуже корисною. В клубі «Аріон» ми особливу увагу приділяємо військовим, рятувальникам, родинам військових, а також ВПО. Так, ми всі відчуваємо стрес, але саме ці категорії людей відчувають нестачу емоційної стабільності й ПТСР найбільш виражений саме у них», – каже Тетяна.
В кінному клубі «Аріон» сеанс іпоотерапії триває від 30 до 60 хвилин. За словами Тетяни Череватої, в середньому одному пацієнту може знадобитися 10 таких сеансів, хоча остаточна їхня кількість залежить від прогресу у лікуванні конкретного пацієнта.
Інструктор підкреслює, що іпотерапія – це не тільки верхова їзда, а ще й окреме спілкування з конями, яке займає щонайменше половину сеансу.
«Перше, що ми робимо, – це вчимося взаємодіяти з конем: знайомимося з ним на дотик, чистимо його, обов’язково годуємо коней смаколиками, які ви приносите, бо то є окремий вид прекрасного, як то кажуть», – розповідає Тетяна Черевата.
Друга частина тренування – це саме їзда верхи з виконанням гімнастичних та дихальних вправ.
За словами Тетяни Череватої, спілкування з конями позитивно впливає, в першу чергу, на нервову систему – і це все завдяки унікальній поведінці коней.
«Коні – дуже великі емпати. Вони добре відчувають, коли людина почувається погано, і починають загравати з пацієнтом, аби перемкнути увагу на себе. Кінь – дуже велика тварина, і в неї дуже потужна енергетика, тому, коли ми їдемо на коні, або спілкуємося з конем, в нас з’являється відчуття, що ми знаходимося тут і зараз», – розповідає Тетяна.
Але зайняття з конями допомагають не тільки нервовій, а й іншим системам організму. Наприклад:
1) Після іпотерапії в людини покращується сон.
2) Верхова їзда стимулює роботу ШКТ.
3) Фізичні вправи посилюють кровообіг в організму.
4) Їзда верхи на коні дає прогрів тіла людини.
5) Іпотерапія стимулює роботу мозку.
6) Іпотерапія сприяє масажу м’язів людини.
«Температура коня – 38 градусів. Ці тварини на півтора градуса тепліше, ніж ми, і коли ми сидимо без сідла на коні, то одразу іде прогрів. Кінь йде гармонійно, врівноважено і м’язи коня масажують м’язи людини», – пояснює інструктор-іпотерапевт.
В Одесі сеанси іпотерапії проводяться в кінно-спортивному клубі «Аріон». На території закладу знаходяться 20 коней, 3 з яких працюють саме для такого виду реабілітації, як іпотерапія. Окрім того, на території клубу можна знайти котів, собак, кроликів і навіть павичів. Природній контактний зоопарк також сприяє покращенню емоційного стану пацієнтів.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More