30 квітня 1815 року у місті Балті нинішньої Одеської області народився український філолог, професор Новоросійського університету, один із основоположників слов'янської філології та член багатьох іноземних наукових товариств Віктор Григорович.
Народився майбутній славіст у сім’ї справника, мати його була полькою, а батько — українцем. Він закінчив уніатську школу в Умані та вступив до Харківського університету. Потім кілька місяців прослужив у столиці, але незабаром подав у відставку та вступив до Дерптського (Тартуського) університету. Пізніше протягом 11 років Григорович викладав у Новоросійському університеті та понад 20 років — у Казанському університеті.
Все своє життя Віктор Григорович присвятив вивченню пам’яток слов’янської писемності, болгарських і македонських діалектів, а також дослідженню походження та історії старослов’янської мови. Вчений багато подорожував південними берегами Дніпра та Дністра, та заклав основи наукового вивчення історії Півдня України. У праці «Слов’янські прислівники», що побачив світ у 1884 році, він дав характеристику й українській мові. Крім того, Григорович здійснив трирічну подорож слов’янськими землями, що перебували під турецькою владою, збираючи пам’ятки південнослов’янської писемності.
Під час подорожі до південнослов’янських країн Віктор Григорович знайшов у Хіландарському монастирі на Афоні так звані Хіландарські листки – уривок болгарської проповіді, який датується XI століттям. Унікальну знахідку подарували Новоросійському університету — вчений був противником ідеї перевезення найважливіших документів із периферії до столиці. Крім того, в університеті зберігається слов’янська навчальна бібліотека, подарована Григоровичем нашому навчальному закладу.
У 1876 році в званні заслуженого професора Віктор Григорович вийшов у відставку і переїхав до Єлисаветграда (Кропивницький), де помер у грудні того ж року.
Джерела: odessa-memory.info, Вікіпедія
Читайте також: Альберт Цорн: як відомий німецький вчитель танців став одеситом
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More