Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні 24 листопада 2022 року.
Головні теми газет:
«На Україну сиплються бомби, пів країни без електрики, включаючи АЕС, Київ навіть без води. Мирні жителі під обстрілами, тато згадує сталінський геноцид, для Європарламенту Росія є «спонсором тероризму». ті, хто голосує проти, кажуть, що, всі надії на переговори гаснуть
“Терористична Росія” та хакерська атака.
Москва випустила десятки ракет по Україні, залишивши без електрики деякі території країни та більше половини сусідньої Молдови.
Російські військові злочинці можуть бути притягнуті до відповідальності, пише коментар Con Coughlin
У відвойованому українському місті Херсон жителі нині змушені обходитися без електрики та води через сильні руйнування.
У наметах вони можуть насолодитися хоч якимись зручностями, принаймні на короткий час.
Там вони знайдуть працююче опалення, електрику, у тому числі зарядні станції для мобільних телефонів, їжу та доступ до Інтернету. Тим часом Росія продовжує завдавати авіаударів, внаслідок яких у Києві загинули щонайменше троє людей.
Більшість українців без світла
Паралельно з діями українських військ мирні жителі діяли таємно, у тилу ворога в окупованих росіянами зонах, іноді граючи вирішальну роль
Росія посилила свої ракетні удари по енергетичній інфраструктурі України. Це призвело до того, що різні регіони країни залишилися без електрики, водопостачання та мобільного зв’язку, зокрема частина столиці, Київ, а також Харків, Одеса, Львів та Чернігів.
Сусідня країна Молдова також постраждала від широкомасштабного відключення електроенергії.
Падіння потужності викликало аварійну зупинку двох атомних електростанцій. Пошкоджено 50% енергетичної інфраструктури України.
Українські міста та об’єкти інфраструктури, атаковані Росією, вчора пережили один із найважчих днів, внаслідок чого загинули десятки людей. За даними влади, російська ракета потрапила до лікарні у Запоріжжі, внаслідок чого загинуло немовля.
Тим часом Європарламент направив Кремлю потужний сигнал, ухваливши резолюцію, в якій Росія названа державою-спонсором тероризму за її «нелюдські та жорстокі» дії в Україні.
Різні сповіщення, що прийшли майже з усієї України, вказували на те, що вп’яте повторився один і той же сценарій. Росія розпочала його пуском снарядів 10 та 11 жовтня і повторила, зафіксувавши найгірший з них 15-го, із сотнею ракет. Атака, що завдала шкоди 15 важливим точкам подачі води та електрики.
Президент Володимир Зеленський вимагає термінового засідання Ради безпеки ООН, де запевнив, що вчора по країні впало 70 ракет, внаслідок чого загинули 35 людей. Він ще раз зазначив, що енергетичні інфраструктури, лікарні, школи та житлові будинки зазнають нападів. Значна частина столиці залишилася без води та електрики.
Мер Віталій Кличко попросив городян забезпечити себе водою. Він запевнив, що із 31 випущеної по Києву ракети українські силовики збили 21. Снаряд також потрапив до житлового будинку у Вишгороді на околиці столиці, куди було відправлено медичні та екстрені служби. В результаті загинули щонайменше чотири особи, повідомляють джерела у МВС.
Зниження потужності викликало аварійне закриття Рівненської, Південноукраїнської та Хемельницької АЕС, повідомляє державна компанія “Енергоатом”. Щодо запорізької, то вона працює автономно, виключно завдяки дизель-генераторам. Один із радників президента Михайло Подоляк кинув у Твіттері чорний гумор з приводу цієї нової «масової атаки»: «Поки хтось чекає на результати ЧС та забитих м’ячів, українці чекають іншого результату: кількість перехоплених російських ракет.
Проблема в тому, що після масованих атак, проведених Росією з жовтня, пошкоджено 50% енергетичних інфраструктур. Раніше були повсюдні перебої в подачі електрики, тому що мережа не здатна підтримувати зростання споживання, оскільки в ці дні температура знижується, бо вже випав перший сніг. Відключення бувають не лише у Києві.
У лікарнях Херсона оперують при світлі мобільних телефонів, а внаслідок нападу на пологовий будинок загинула новонароджена дитина
Після потужного російського ракетного обстрілу енергетичної інфраструктури більшість українців у середу залишилися без світла. Про це повідомляє Міненерго в Києві. Усі атомні електростанції, а також більшість вугільних, газових і гідроелектростанцій більше не працюють. За даними українських джерел, у середу Київська область тимчасово залишилася без електроенергії та води. Як повідомив міський голова Віталій Кличко в службі новин Telegram, пошкоджено об’єкт критичної інфраструктури.
За даними військового управління, в українській столиці загинули троє людей, ще шестеро отримали поранення. По всій країні оголосили повітряну тривогу. Про вибухи, деякі з яких були спричинені засобами протиповітряної оборони, також повідомляють з Одеської, Миколаївської, Полтавської областей та у місті Дніпро. За словами мера Андрія Садового, західноукраїнське місто Львів після терактів було знеструмлене.
Сусідна країна на південному заході, Республіка Молдова, також повідомляє про масштабні відключення електроенергії. «Після бомбардувань енергосистеми України Росією за останню годину у нас масові відключення електроенергії по всій країні», — написав у середу віце-прем’єр-міністр Молдови Андрій Спіну в службі новин Telegram.
Губернатор Хмельницької області заявив, що Хмельницьку АЕС відключили від енергомережі після останніх атак. Також ЗМІ повідомляли про аварійні відключення ще двох АЄС. За українською інформацією, під час російських ракетних обстрілів у Вільнянську Запорізької області вночі постраждало пологове відділення лікарні. «Біль заповнює наші серця – загинула дитина, яка щойно народилася», – написав у Telegram запорізький військовий губернатор Олександр Старух.
Напади на критичну інфраструктуру України є частиною тактики війни Росії. В інтерв’ю газеті “Bild” у середу мер Кличко заявив, що очікує для Києва “найгіршу зиму з часів Другої світової війни”.
Європейський парламент у середу засудив Росію як державу-спонсора тероризму. Крім того, на думку парламенту, Євросоюз повинен створити список терористів для таких держав, як Росія, щоб суворіше їх карати. Після голосування в Росії парламент став об’єктом хакерської атаки.
Президент України Володимир Зеленський привітав це рішення. Однак резолюція Європарламенту не має юридичної сили. Країни ЄС повинні прийняти рішення про санкції одноголосно.
У Бундестазі лідер опозиції Фрідріх Мерц звинуватив канцлера Олафа Шольца в порушенні свого слова про зміцнення Бундесверу та упущеннях, які погіршили становище мільйонів німецьких домогосподарств.
Шольц назвав це спотвореним уявленням і згадав про мільярди в програмах допомоги. Заяви колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона про те, що Німеччина хотіла капітуляції України, також викликали обурення у федеральному уряді. Американська телекомпанія CNN процитувала слова Джонсона: «У певний момент німецька точка зору полягала в тому, що було б краще — якби це (російська атака) відбулося, що було б катастрофою — якби вся справа закінчилася швидко і Україна здалася б».
Речник уряду Штеффен Хебестрайт відкинув ці звинувачення. «У Джонсона завжди було власне ставлення до правди, тут це не інакше», — сказав Гебестрайт у Берліні в середу.
Європейський парламент значною більшістю голосів класифікував Росію як «державу, яка сприяє тероризму» та «використовує засоби тероризму». незабаром після цього веб-сайт парламенту припинив роботу в більшості держав-членів. речник парламенту пояснив це ddos-атакою, під час якої хакери навмисно паралізували сервери, засипавши їх запитами. Проросійське угруповання killnet взяло на себе відповідальність за атаку в Twitter. Парламент спочатку не хотів це підтверджувати.
Українська війна. Відключення електроенергії в сусідній Молдові після нових ракетних обстрілів.
За даними української армії, було випущено близько 70 крилатих ракет
Росія вчора випустила «близько 70 крилатих ракет» по цілях
В Україні останні повітряні обстрілиенергетичних об’єктів спричинили перебої з електро- та водопостачанні по всій країні, повідомили в українській армії.
“Загалом було запущено близько 70 крилатих ракет”, – повідомили в українській армії у соцмережах, додавши, що 51 з них було збито засобами ППО.
Ракети вразили принаймні одну критично важливу інфраструктурну ціль у Києві, коли вибухи відлунювали околицями столиці.
По всій Україні оголошено повітряну тривогу, а українські ЗМІ повідомляли про дію систем ППО в кількох частинах країни. Повідомлень про постраждалих не надходило.
Кореспонденти Reuters у Києві та його околицях повідомили, що чули кілька гучних вибухів і що над головою літали ракети ППО. У Києві почалися аварійні відключення електроенергії, повідомила місцева енергокомпанія.
«(Ракети) влучили в один із об’єктів інфраструктури столиці. Залишайтеся в сховищах! Повітряна тривога триває», – написав мер Києва Віталій Кличко в месенджері Telegram.
Він не повідомив подробиць, яка інфраструктура була вражена. Але останніми тижнями російські війська дедалі частіше атакували критично важливу інфраструктуру України, оскільки вони зіткнулися з невдачами на полі бою після військових операцій 24 лютого.
ВІЙСЬКОВА ДОПОМОГА США
Сполучені Штати вчора оголосили про нову допомогу Україні в розмірі 400 мільйонів доларів, щоб допомогти їй протистояти російському вторгненню.
Пакет включає зброю, боєприпаси та засоби протиповітряної оборони із запасів США, і одна з цілей полягає в тому, щоб допомогти Україні захиститися від атак на енергетичну інфраструктуру, повідомили в Держдепартаменті.
Президент України Володимир Зеленський закликав Раду Безпеки ООН вжити заходів, оскільки Росія обстріляла Україну ракетами, що призвело до відключення електроенергії та водопостачання.
Росіяни обстрілюють мережу ще один день
Новий натиск російських ударів по українській інфраструктурі в середу призвів до перебоїв у подачі електроенергії по всій країні та в сусідній Молдові, що ще більше загальмувало зношену електричну мережу України та посилило страждання мирних жителів з наближенням зими.
Декілька регіонів повідомили про атаки у швидкій послідовності, а Міністерство енергетики України заявило, що «переважна більшість споживачів електроенергії були відключені».
Офіційні особи заявили, що трьох людей було вбито і дев’ятьох поранено в столиці, Києві, в результаті влучення ракети у двоповерховий будинок.
Лише після шести тижнів інтенсивних бомбардувань енергетичної інфраструктури Росія поставила Україну на межу гуманітарної катастрофи цієї зими, оскільки мільйони людей потенційно стикаються з небезпечними для життя умовами без електрики, тепла чи водогону.
Оскільки масштаби шкоди, заподіяної енергетичним системам України, останніми днями опинилися в центрі уваги, українські та західні офіційні особи почали бити на сполох, але також усвідомлюють, що у них обмежені засоби захисту. Українську енергетичну систему радянських часів не можна полагодити швидко чи легко. В деяких із найбільш постраждалих містах офіційні особи мало що можуть зробити, окрім як закликати мешканців виїжджати — це підвищує ризик економічного колапсу в Україні та поширення кризи біженців у сусідні європейські країни.
«Простіше кажучи, ця зима буде присвячена виживанню», — сказав регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Ханс Генрі П. Клюге журналістам у понеділок у Києві, зазначивши, що наступні місяці можуть бути «загрозливими для життя мільйонів людей».
Росія завдала ударів по енергетичних об’єктах України в середу, коли ракети обстріляли Київ та інші міста, занурюючи великі території країни в темряву, закриваючи системи водопостачання та відключаючи електроенергію в половині сусідньої країни Молдови.
Атака була наймасштабнішою з 15 листопада, коли було випущено 100 ракет і безпілотників, і однією з найруйнівніших за всю війну.
Вибухи підняли стовпи диму в небо, оскільки українські системи протиповітряної оборони працювали над збиванням ракет, які Москва тижнями спрямовувала на енергетичні установки, намагаючись зламати волю українців, позбавляючи їх світла та тепла в зимові місяці.
«Ми маємо підтвердження влучень в об’єкти критичної інфраструктури в кількох регіонах», – заявив заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко.
Росія завдала ударів по енергетичних об’єктах України в середу, коли ракети обстріляли Київ та інші міста, занурюючи великі території країни в темряву, перекриваючи системи водопостачання та відключаючи електроенергію в половині сусідньої країни Молдови.
Атака була наймасштабнішою з 15 листопада, коли було випущено 100 ракет і безпілотників, і однією з найруйнівніших за всю війну.
Вибухи підняли стовпи диму в небо, оскільки українські системи протиповітряної оборони працювали над збиванням ракет, які Москва тижнями спрямовувала на енергетичні установки, намагаючись зламати волю українців, позбавляючи їх світла та тепла в зимові місяці.
Електрика, опалення та водопостачання були відключені по всій Україні в середу, коли Росія зробила черговий шквал атак на цивільну інфраструктуру країни, намагаючись перетворити зиму на зброю цієї дев’ятимісячної війни.
У Київській області, де проживає майже п’ять мільйонів людей, електрика та водопостачання з’являлися лише зрідка, коли наставала ніч, а температура у засніженому місті опускалася нижче за нуль. Раніше в столиці пролунали сирени повітряної тривоги, після чого була серія вибухів.
«Через обстріли по всьому Києву припинено подачу води», — написав мер Віталій Кличко у Твіттері, поки місто занурилося у темряву, яку переривали лише кілька будинків із власними дизель-генераторами. «Фахівці працюють над тим, щоб відновити її якнайшвидше. Будь ласка, про всяк випадок запасіться водою. … Енергетики також працюють над відновленням енергопостачання столиці».
Майже всі великі центри – від Харкова на сході до Одеси на півдні та Львова на заході – повідомляли про відключення електроенергії та водопостачання. Росія завдавала ударів по українських інфраструктурних системах від початку війни і з початку жовтня посилила цю кампанію щотижневими залпами ракет та безпілотників із вибухівкою.
Повідомлялося про трьох убитих та 11 поранених внаслідок обстрілів Києва. Олексій Кулеба, військовий губернатор Київської області, заявив, що постраждали кілька важливих об’єктів інфраструктури.
У Вишгороді, місті з населенням 20 000 осіб, на північ від Києва, п’ятеро людей загинули та 21 отримали поранення, коли ракета потрапила до п’ятиповерхового житлового будинку. Алла, 41-річна мешканка сусіднього будинку, розповіла, що ходила по продукти з одним зі своїх дітей, коли пролунала сирена повітряної тривоги.
«Нас почали вести на стоянку, де знаходиться бомбосховище, але воно було зачинене. …Збирався натовп, 10 людей чекали, але сховище було замкнене», — сказала вона, спостерігаючи, як медики надають допомогу її матері, яка під час вибуху перебувала вдома і була поранена осколками скла.
Підготував Cергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ
У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More