Статті

Удар ракетами по Вінниці та жарти губернатора як зброя: перші смуги світових газет про війну в Україні

«Одеське життя» продовжує цикл публікацій про те, що пишуть про війну в Україні провідні світові ЗМІ. А вони не оминули своєю увагою ані жахливий теракт у Вінниці, ані тему вивезення з України зерна. Пропонуємо до вашої уваги черговий дайджест, від 15 липня 2022 року.

Головні теми газет:

  • росію звинувачують у жахливих військових злочинах. Адже серед загиблих від удару російської ракети у Вінниці були діти;
  • Віталій Кім: губернатор, який займається тхеквондо, любить жартувати про росіян, але серйозно налаштований перемогти свого ворога;
  • нові маршрути для зерна із України;
  • в Україні продовжується війна. Проте західні економісти та політики вважають, що вже знають, якою має бути наша країна у майбутньому. При цьому мало хочуть допомагати фінансово;
  • лише 8 відсотків біженців з України знаходять роботу у Швейцарії.

Велика Британія. The Independent. «Росію звинуватили у жахливих військових злочинах. Діти були серед щонайменше 20 людей, яких учора вбили російська ракета у Вінниці, центральна Україна».

Велика Британія. The Times. «Українське місто атаковане».

Щонайменше 23 особи, серед яких троє дітей, було вбито внаслідок масованого ракетного удару по українському місту Вінниця за сотню кілометрів від лінії фронту.

Велика Британія. The Guardian Weekly. «Губернатор, який використовує жарти як зброю».

Губернатор Віталій Кім займається тхеквондо, любить жартувати про росіян, але серйозно налаштований перемогти ворога.

Його гострі жарти над російськими військами у щоденних відеозверненнях у Telegram та інших соцмережах, навіть коли ворог був у небезпечній близькості, стали вірусними та перетворилися на мем. А його обличчя надруковане на футболках швидко стало символом опору.

Віталій Кім вважає, що «жарти мають стратегічне значення».

Швейцарія Neue Zürcher. «Нові маршрути для зерна з України». Про ключову роль румунських портів.

Україна та її партнери гарячково шукають альтернативних маршрутів експорту українського зерна. Ключову роль у цьому відіграють порти в пониззі Дунаю та на чорноморському узбережжі Румунії. Проте логістичні проблеми є величезними. І експерти побоюються, що без відкриття Одеського порту, частина зерна, призначеного для експорту, реально не потрапить на світові ринки.

«Дешеві поради Україні». В Україні триває війна. Проте економісти та політики вважають, що вже знають, якою має бути країна у майбутньому. При цьому вони проектують власні побажання та переоцінюють можливості «дизайну».

За всіма ідеями Заходу стоїть багато проекцій. Судячи з усього, країна, що розвивається, Україна повинна домогтися того, чого досі не вдавалося ні ЄС в цілому, ні державам-членам, а саме стати своєрідною модельною державою.

Втім, Україна поки що не потребує жодних бачень. Швидше, країна має дуже конкретні потреби: їй щодня потрібно багато грошей щодня, щоб вижити як державі. Але коли справа доходить до грошей, західні країни далеко не такі активні, як у більш теоретичному питанні про те, як слід відновлювати Україну.

Швейцарія Tages-Anzeiger. «Лише 8 відсотків біженців із України знаходять роботу».

З 57 339 українців, які станом на 14 липня 2022 року отримали статус захисту S у Швейцарії, працевлаштовано лише 32 526. Кількість біженців, що працюють, зростає щотижня, але лише 7,9 відсотка знайшли роботу на сьогоднішній день. Про це свідчать нові дані Федерального статистичного відомства.

Галузі гастрономії, IT та охорони здоров’я називають три основні проблеми: відсутність мовних навичок, відсутність досвіду з догляду за дітьми та малий досвід роботи на місцевому ринку праці.

Тим часом бізнес-асоціація цифрової Швейцарії бачить в українських біженцях великий потенціал. Знання німецької мови часто не потрібне у цій сфері. І 14 відсотків мали досвід роботи у сфері ІТ.

За даними рекрутингового порталу Dynajobs, українцям потрібна додаткова підтримка – допомога в адаптації резюме та на співбесіді. Слід інвестувати та наймати українських працівників, навіть якщо вони ще не відповідають усім вимогам, наприклад, погано знаю мову, впевнені швейцарські рекрутери.

США. Arkansas Democrat gazette. «Ракети потрапили до магазинів та банкетної зали; вбито 23 особи». Підпис під фото: «Рятувальники працюють у будівлі, пошкодженій російською крилатою ракетою у четвер у Вінниці, Україна. За словами української влади, серед загиблих троє дітей».

 

США. Los Angeles Times. «В результаті російського авіаудару загинули щонайменше 23 особи». Президент України звинувачує Москву у навмисному завдання удару по мирних жителів у Вінниці.

США. WSJ. «Російські ракетні удари ставлять під загрозу міста далеко від лінії фронту». Підпис під фото: «У четвер (14 липня – ред.) рятувальники працювали на місці пошкодження будівлі внаслідок ракетного обстрілу Вінниці, міста в центральній частині України, тоді як Росія нарощує далекобійні авіаудари. Внаслідок теракту загинули щонайменше 23 особи».

Ще на тему:

Підготував Сергій Чернявський

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Статті

День осіннього рівнодення: традиції та прикмети

Щороку у вересні відбувається осіннє рівнодення – дата, коли день і ніч матимуть однакову тривалість.… Читати далі

2024-09-22
  • Статті

Борис Барський розповів, чому він не переходить на українську мову

Відомий одеський комік і художник Борис Барський, який став відомим завдяки "Маски шоу", відверто поділився… Читати далі

2024-09-22
  • Статті

В Одесі провулок Вільямса перейменували на Карпенка-Карого: чого ми не знали про знаменитого українця

Перейменування торкнулися в Одесі і провулка Вільямса. Тепер він носить ім'я Івана Карпенка-Карого. З його… Читати далі

2024-09-22
  • Новини

Де в Одесі сьогодні не буде світла до вечора

Сьогодні, в неділю, 22 вересня 2024 року, в Одесі через планові роботи мешканці деяких вулиць… Читати далі

2024-09-22
  • Новини

Нова назва села на Одещині не сподобалася французам

Село Надеждівка Арцизької громади Одеської області, яке раніше було вирішено перейменувати на Шампань, не матиме… Читати далі

2024-09-22
  • Новини

Війна, день 942: Україна може отримати два нові типи винищувачів

Сьогодні, в неділю, 22 вересня 2024 року, розпочалася 942-а доба з початку повномасштабної війни росії… Читати далі

2024-09-22