Статті

Рекорд України встановив Балтський педагогічний коледж

Національне досягнення в номінації «Найбільша колекція тризубів, виконаних у креативних техніках» встановлено комунальним закладом «Балтський педагогічний фаховий коледж». Про це було оголошено 23 травня під час урочистого зібрання з нагоди завершення навчального року від імені Національного Реєстру Рекордів України.

Cертифікат вручено директору коледжа Сергію Іваннікову.

На виставці було представлено 119 креативних тризубів. Створили ці унікальні тризуби понад дев’яносто студентів закладу. Чотирнадцять робіт належать організаторці вернісажу Наталії Меленишеній.

– Я почала більше цікавитися українським мистецтвом, літературою, історією. Тому виникла ідея організації експозиції креативних тризубів, – розповідає пані Наталія.

Однакових робіт на виставці не було – кожен учасник виготовив свій шедевр, прагнучи, щоб його тризуб не тільки передав духовну суть національного символу українців, а й сучасні відчуття його величі.

Автори використовували різні технології. Зокрема, аплікацію з воску, мушель, моху, стрічок, мережива, дисків, ґудзиків, блискіток, намистин; флоромозаїку з пшона, гороху; техніку стринг-арт (натягування ниток на цвяхи); витинанку, оригамі, мозаїку, колаж з фото; вишивання нитками; ліплення з гіпсу, солоного тіста тощо.

Був серед робіт і тризуб, виконаний із клаптиків батьківської військової форми. Батько студентки сьогодні на передовій, і вона переконана, що тризуб, шитий з його старої форми, є оберегом як для родини, так і для всієї України.

Досягнення внесено до Реєстру Рекордів України в категорію «Колекції».

За всю історію існування педагогічного коледжу було вперше подано заявку на визнання Національного Рекорду України.

Свою перемогу колектив присвячує 95-й річниці з дня заснування закладу та Збройним Силам України.

Коли з’явилася перша згадка про тризуб

Перша письмова згадка про тризуб належить до Х століття: посли князя київського Ігоря під час укладання договору з візантійцями пред’явили печатки з відповідним символом.

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила Державний Герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті – знак Київської держави часів правління Володимира Великого.

Читайте також: Художниця з Балти пише картини ручкою, олівцем та маркером

Share
Любов Кузьменко

Закінчила факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Видала чотири книги: «Рядки, перелиті в життя», «Горлиця отчого краю», «…І разом з ними йшла весна», поетичну збірку «І живу, і веснію любов’ю». З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України веду активну боротьбу з російським агресором на інформаційному фронті, допомагаю у волонтерській сфері. Вірю в Бога і в те, що Він чує наші молитви до Нього. Люблю свою справу. Інколи насолоджуюсь самотністю і використовую цей стан для творчості чи самовдосконалення. Вважаю, що в кожному віці жінки є своя краса.

Recent Posts

  • Новини

Італія допоможе відновити зруйновану інфраструктуру Одещини

Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More

2024-11-22
  • Статті

Маленька історія про великі серця: як вчителька з Херсону та її учні наближають перемогу

Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More

2024-11-22
  • Новини партнерів

Готуємося до Нового року та Різдва: як вибрати ідеальний подарунок для дитини

Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More

2024-11-22
  • Новини

На Одещині зафіксовано небезпечну інфекцію

Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22
  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22