Статті

Тонна фарби і нові подвір’я: як створити диво без державного фінансування

Близько тисячі школярів у День знань переступлять поріг Любашівського ліцею №2, з них 300 першокласників. Навчальний заклад, як завжди, готовий до нового навчального року. Адже відтоді, як Веніамін Дмитрович Коломійченко у березні 1995-го очолив освітній заклад, тут завжди щось будується, оновлюється та устатковується.

Щоправда, з державного бюджету, зокрема на поточний ремонт, коштів не виділяється, тому директор обходиться переважно спонсорською допомогою місцевих фермерів, підприємців, колишніх випускників школи тощо. Спрацьовує його авторитет.

Веніамін Коломійченко

Директор жваво, попри свої поважні 87 років, проводить екскурсію шкільними корпусами, демонструючи відремонтовані класи, кабінети, коридори, харчоблок та їдальню. Це вже його ювілейна, тридцята підготовка ліцею до навчально-виховного процесу. А ось улюбленій справі виховання підростаючого покоління Веніамін Дмитрович присвятив понад 60 літ, повернувшись у рідну школу вчителем фізики і математики.

Педагог розповів, що поточний ремонт приміщень та фасаду виконано дбайливими руками технічного персоналу школи. Лише на пофарбування витратили понад тонну фарби. Цьогоріч ще й облаштовано подвір’я біля корпусів початкової школи. Найстаріший зведений ще у 1938 році.

Веніамін Дмитрович Коломійченко

Щоб облагородити територію, надали кошти та будматеріали  фермери і підприємці Григорій Тулба, Андрій Високий, Віктор Ляховецький, Григорій Байрамов, Олег Олексієнко, Олександр Дорошевський, Світлана Поперечна, Юрій Степаненко, Дмитро Лисенко, Віталій Котюжинський.

У своїй педагогічній роботі Веніамін Дмитрович завжди налагоджує партнерські стосунки між учнем і вчителем. Демократичності в навчально-виховному процесі ветеран педагогічної ниви дотримується, відколи отримав диплом.

Перші випускники Веніаміна Дмитровича вже стали пенсіонерами, і вони завжди раді поспілкуватися з ним, згадати свої щасливі шкільні роки.

— Школа — моя рідна стихія, моє життя. І я дякую долі, що ще маю сили і наснагу тут працювати, — зазначив заслужений вчитель України Веніамін Коломійченко.

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Останні статті

  • Новини

Прогноз погоди: до чого готуватись одеситам 19 вересня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 19 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Україні можливий потужний землетрус – він захопить і Одесу: прогноз

Кандидат геологічних наук Сергій Кадурін не виключає, що в Україні може статися сильний землетрус, який… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеські школярі отримуватимуть по 10 тисяч: хто і коли

В Одесі школярі, чиї батьки загинули, захищаючи Україну від російських окупантів, щороку отримуватимуть від міста… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська Книжка називатиметься інакше (відеофакт)

Хвиля дерусифікації, що захлеснула Одесу, дісталася і до знаменитого Книжкового ринку (він же – Книжка).… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська міськрада виділила на допомогу ЗСУ сотні мільйонів гривень

Одеська міська рада у ході сесії, що відбулася сьогодні, 18 вересня 2024 року, виділила понад… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Одесі відремонтують узвіз Марінеско: коли почнуть ремонт і скільки він триватиме

Сьогодні, 18 вересня 2024 року, на черговій сесії Одеської міськради ухвалили рішення щодо ремонту злощасного… Читати далі

2024-09-18