Статті

Соціальна несправедливість: як 84-літня пенсіонерка забезпечує сина з інвалідністю

Марія Котенко з села Майори Біляївської громади все життя пропрацювала кочегаром у різних установах Одеси. На старість перебралась жити у село. Надбала невелику (як на нинішні мірки та ціни) пенсію — 4,5 тисячі гривень. Її син працював на будівництві, але втратив працездатність внаслідок загального захворювання. Отримує пенсію. Пані Марія, постійна підписниця «Одеського життя», прочитавши на сторінках газети про життя-буття людей з інвалідністю, звернулась до редакції по допомогу.

Лист від Марії Котенко

«Вісім років тому я втратила чоловіка Валентина. Зі мною вже два роки мешкає син Сергій, який має інвалідність 3-ї групи, яку отримав 2019 року. Я доглядаю за ним, а він – за мною.

У липні мені виповниться 85 років, сину – 60. Звертаюсь до вас з проханням роз’яснити ситуацію, а саме – чи правильно нараховують таку низьку виплату по інвалідності моєму сину, що становить смішну суму – 1712 гривень. При цьому лише наші комунальні витрати становлять понад три тисячі щомісяця. Чи дійсно такі суми виплат з інвалідності передбачені сьогодні?»

З повагою – Котенко Марія Іванівна, с. Майори, Одеська обл.

Роз’яснення експерта

За роз’ясненням ми звернулися до незалежного експерта Сергія Коробкіна, який надав наступні рекомендації:

  • Мінімальна пенсійна виплата за будь-яких обставин не може становити менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні це 2361 гривня – принаймні для пенсій за віком та по інвалідності.
  • Ви маєте повне право вимагати від органу, що призначає пенсійну виплату, пояснень щодо її розрахунку, зокрема у письмовому вигляді. Це передбачено, зокрема, Законом «Про звернення громадян».
  • Можливо, між іншим, Вам також варто звернутися до Пенсійного фонду за консультацією щодо права на оформлення субсидії на комунальні послуги.

Матеріал підготовлений завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші «Німецького Фонду Маршалла з США» та «Українського Медіа Фонду»

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Recent Posts

  • Новини

Де в Одесі сьогодні не буде світла до вечора: адреси

У четвер, 3 квітня 2025 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

03-04-2025 в 09:33
  • Новини

Курортний сезон в Одесі: цього року безпечних пляжів стане більше

В Одесі триває підготовка до нового курортного сезону. Цього року влада планує відкрити для відпочивальників… Read More

03-04-2025 в 08:34
  • Новини

Теракт у Біляївці: в Одесі затримали виробника вибухівки

В Одесі затримали російського агента, який виготовляв саморобні вибухові пристрої для терактів в Україні. Одну… Read More

03-04-2025 в 07:36
  • Новини

В Одесі водій BMW протаранив маршрутку та втік – постраждали пасажири

Увечері 2 квітня у Пересипському районі Одеси сталася ДТП за участю легкового авто та маршрутки.… Read More

03-04-2025 в 07:13
  • Новини

Кліматологи прогнозують в Україні часті та потужні пожежі

Через відсутність стійкого снігового покриву минулої зими на полях і в лісах залишилося багато сухої… Read More

03-04-2025 в 06:42
  • Новини

Одеський гумор: «зірка», що живе в кожній хаті

Доброго ранку, одесити, та й іншим теж великий привіт! Не забуваємо: хоч сьогодні ще й… Read More

03-04-2025 в 06:11