Щоб захистити свої права на роботі, важливо знати, на яких умовах вас наймають. Часто замість трудового договору роботодавець пропонує цивільно-правовий. Розповідаємо про різницю між ними, про недоліки останнього та як не стати жертвою порушення трудових прав.
Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, а роботодавець — виплачувати заробітну плату та забезпечувати належні умови праці.
Трудові договори бувають:
Під час прийому на роботу роботодавець зобов’язаний:
Працівник зобов’язаний:
Якщо працівника допустили до роботи без оформлення трудового договору (без необхідних документів, медогляду чи наказу), це грубе порушення трудових прав. Ви можете поскаржитися до Державної служби з питань праці.
Ознаками трудових відносин є:
Якщо ваші права порушені, зберігайте копії наказів, виписки по зарплаті — вони знадобляться для оскарження дій роботодавця.
Цивільно-правовий договір — це угода між замовником і виконавцем про виконання конкретної роботи або надання послуги. Його мета — конкретний результат, а не процес роботи.
Особливості цивільно-правового договору:
Цей договір можна укласти як у паперовій формі, так і в електронній (з використанням електронних повідомлень і підпису).
Цивільно-правовий договір не можна укладати для регулярної роботи. Якщо вас щодня викликають на роботу за таким договором, ваші права порушені, і це є підставою звернення до суду.
Якщо ви відчуваєте, що ваші права порушені:
Знання ваших прав — найкращий спосіб уникнути непорозумінь та захистити себе на роботі.
Читайте також:
За прогнозами синоптиків Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 15 травня 2025 року,… Read More
До 1 вересня 2025 року в Україні має оновитися мережа академічних ліцеїв. Громади визначаються, які… Read More
Завтра, у четвер, 15 травня 2025 року, через проведення планових робіт, частина Одеси тимчасово залишиться… Read More
Красносільська громада межує з Одесою. Зараз там добігають кінця роботи з облаштування нової дамби у… Read More
Село Байтали Ананьївської громади вже 325 літ ташується на затишних берегах сивочолого Тилігулу. У назві… Read More
В Одеській області багато депутатів і керівників громад продовжують публічно спілкуватися російською мовою, незважаючи на… Read More