“Одеське Життя” розповідає, які бувають геріатричні інтернати і які послуги гарантуються тим, хто там проживає.
Коли виникає складний життєвий вибір, необхідно зрозуміти, що може бути в геріатричному пансіонаті, і тому потрібно ознайомитися з Постановою КМУ від 02.09.2020 р. № 772.
Відповідно до п.1: Будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю (далі – інтернат) є стаціонарним інтернатним закладом соціального захисту, що утворюється для цілодобового проживання (перебування) та догляду за громадянами похилого віку та особами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового, медичного обслуговування, соціальних послуг і комплексу реабілітаційних заходів (далі – підопічні).
Залежно від профілю інтернати функціонують як:
Підопічні відповідно до встановлених норм забезпечуються:
Підопічним інтернату гарантуються:
В пункті 36 значено, розміщення підопічних у житлових приміщеннях, відділеннях відповідного спрямування проводиться медичним або соціальним працівником, до посадових обов’язків якого входить розміщення підопічних у житлових приміщеннях з урахуванням їх побажань щодо кімнати та сусіда, наявності вільних місць, індивідуальних особливостей, віку, діагнозу, фізичного стану, пов’язаного з основним захворюванням, та психологічної сумісності.
Відповідно до п.37: Власний одяг та інші особисті речі підопічного за його бажанням повертаються йому або його законному представнику, родичам або іншим особам.
Якщо підопічний, його законний представник, родичі або інші особи не забирають особистих речей, речі здаються до камери схову інтернату. Акт передачі особистих речей на зберігання до камери схову складається в чотирьох примірниках, один з яких видається підопічному або його законному представнику, другий зберігається в бухгалтерії, третій – в особовій справі підопічного, четвертий – у коморі сестри-господині.
Підопічні мають право користуватися власними речами, якщо це не заважає іншим підопічним, не порушує вимог протипожежної безпеки, протиепідемічного режиму, охорони праці тощо.
П 38: Інтернат у разі потреби та за заявою підопічного приймає на зберігання гроші, коштовності та цінні папери підопічних (далі – цінні речі), про що складається акт-опис приймання. Цінні речі зберігаються у сейфах. Облік цінних речей веде матеріально-відповідальна особа. Цінні речі видаються підопічному на його першу вимогу за поданою ним заявою, про що складається відповідний акт-опис. Порядок зберігання грошей, коштовностей та цінних паперів підопічних та форма журналу обліку цінних речей затверджуються Мінсоцполітики.
П. 39: інтернат сприяє підопічним в отриманні пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), державної соціальної допомоги, що виплачується відповідно до законодавства.
П.40: Дієздатні підопічні витрачають належні їм кошти на власний розсуд. У разі потреби (відповідно до заяви підопічного) інтернат забезпечує підопічному допомогу у придбанні необхідних товарів, послуг.
Таким чином, знаючи про це, перед тим, як визначитися з оформленням, Вам важливо порадитися зі спеціалістами з соціального захисту населення Вашого міста, або з юристом, звернувшись до центру безоплатної правової допомоги, щоб було розтлумачено певні положення цієї Постанови.
Можна також до поселення зв’язатися з геріатричним пансіонатом, відвідати, дізнатися щодо внутрішнього розпорядку, розпитати директора пансіонату щодо Ваших побажань проживання, меню, інших питань.
Це серйозний крок в нове життя, тому, не повинно у Вас бути сумнівів щодо правильності вибору. Тож, Ви повинні знати все, що Вас цікавить про подібні пансіонати, щоб обрати такі умови, де Вам буде затишно та спокійно.
Одеса встановила партнерські відносини із німецьким містом Гейдельбергом. Така угода була укладена днями у рамках… Read More
Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More
Сьогодні я вже знаю, чому улюбленим анекдотом людей з вадами слуху став саме цей. Господь… Read More
У Хаджибейському районі Одеси ліквідували сміттєзвалище в районі вулиці М. Грушевського і Травневого провулка і… Read More
В Одесі набирає обертів процес деколонізації, Невідомі демонтували дошку моряку-підводникові Олександру Маринеско на вулиці Пастера,… Read More
У Сергіївці завершено відновлення житлової дев'ятиповерхівки, яка була зруйнована російською ракетою 1 липня 2022 року.… Read More