Нещодавно у ЮНЕСКО повідомили, що підтримають внесення центру Одеси до списку культурної спадщини та надасть місту фінансову підтримку.
Розповідаємо, навіщо взагалі потрібно вносити Одесу до культурної спадщини ЮНЕСКО, як це позначиться на розвитку міста і що в цьому випадку буде потрібно від самої Одеси.
Наразі в ЮНЕСКО вважають, що через російську агресію культурна спадщина Одеси перебуває під загрозою. Тому місту нададуть фінансову допомогу для відшкодування збитків, завданих Одеському художньому музею та музею сучасного мистецтва, а також надасть обладнання, щоб оцифрувати щонайменше 1000 творів мистецтва в Одесі та документальну колекцію Одеси.
За словами мера Геннадія Труханова, включення до спадщини вимагає кропіткої роботи з підготовки номінаційного досьє, співпраці з міжнародними експертами, проведення зустрічей та переговорів.
У світову культурну спадщину увійде вся Одеса чи її частина?
– Начальник управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради Володимир Мещеряков пояснив, що під охорону ЮНЕСКО потрапляє історична частина міста: ансамбль Приморського бульвару, Театральна площа, Дерибасівська, Гоголя, тобто ті історичні місця, які найбільше відвідують та відвідуватимуть після включення.
Зобов’язання, які будуть накладені на державу та місто
– Мещеряков зазначив, що разом із захистом держава та місто отримують певні зобов’язання, серед яких:
Навіщо Одесі включення до спадщини ЮНЕСКО?
– Включення до спадщини ЮНЕСКО збільшить кількість туристів, бо місто потрапить до світових туристичних маршрутів. Це, у свою чергу, позитивно впливатиме на економічний показник, розповідає чиновник. Другим позитивним бонусом стане захист міста:
“Якщо військові дії завдають шкоди об’єктам ЮНЕСКО, у нашому випадку це може бути Росія, то відбувається така процедура. Спочатку потрібно буде визначити заподіяні наслідки та збитки, ціну для повернення у вихідний стан. Наступний крок — це зібрані матеріали передати до суду, мабуть, що міжнародний рівень, який стягне з обвинуваченої сторони суму для компенсації втрат. На ці кошти йде відновлення місцевості у її початковий стан із усіма її елементами та фоновою забудовою, тому що це важливо для історичної цілісності”.
Довідка
ЮНЕСКО — спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури, що включає визначні пам’ятки до списку Всесвітньої спадщини.
Світова спадщина ЮНЕСКО — природні або створені людиною об’єкти, пріоритетними завданнями стосовно яких, на думку ЮНЕСКО, є їх збереження та популяризація з огляду на особливу культурну, історичну чи екологічну значимість.
Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що Одесу хочуть терміново включити до списку ЮНЕСКО та допоможуть з ремонтом музеїв.
Читайте також: На пам’ятниках архітектури в Одесі з’являться особливі знаки – блакитні щити
Джерело: «Суспільне. Одеса»
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More