Одеситам, які відмовилися від опалення, все одно доведеться за нього заплатити. Про подробиці розповідає «Одеське життя».
З’явилися нові рахунки за опалення на підставі наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року. Згідно з новаціями, з січня 2022 року «загальнобудинкові потреби опалення» — теплоенергія, витрачена на опалення місць загального користування (парадні, сходові майданчики, вестибюлі) та допоміжних приміщень, повинні оплачуватися всіма мешканцями. У тому числі й тими, хто від центрального опалення відмовився та встановив у своїй квартирі індивідуальне. Оплачувати «відмовникам» доведеться навіть стояки у своїх квартирах: за ізольовані – 7 ватт на погонний метр, неізольовані – 14 ватт на погонний метр.
Обсяг теплової енергії, яка має використовуватися в місцях загального користування, розраховується за показаннями будинкового лічильника. Якщо вузол обліку не встановлений — за нормами споживання теплової енергії. Визначається обсяг споживання відповідно до проекту будинку або результату енергетичного аудиту.
Але часто проектом прилади опалення передбачені, а практично їх демонтували. В цьому разі, згідно з новаціями, «відрубані» батареї повинні бути відновлені виконавцем послуг з управління багатоквартирним будинком. Щоправда, залишається відкритим питання – коли і чиїм коштом?
Якщо ж у тепловиків немає даних про площу місць загального користування в будинку, наявність приладів опалення у його підвалах та на горищах, обсяг теплоенергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення, визначається спрощено: як частина загального обсягу теплової енергії на опалення всього будинку.
Так, частка загального обсягу споживання теплоенергії становить: для 1-5-поверхового будинку — 25%; для 6-10-поверхового будинку – 20%; для будинку вище 10 поверхів – 15%.
Опалення в Одесі: чому ми так багато платимо за тепло?
Зважаючи на все, у «Теплопостачанні міста Одеси» (ТГО) морочитися з проектною документацією будинків не стали. І вирахували одеситам нормативний відсоток. У тому числі мешканцям тих будинків, де місця загального користування не опалюються, або де проектом це не передбачено.
Водночас, директор ТГО Ганна Позднякова стверджує, що додаткових платежів насправді не буде — опалення місць загального користування оплачувалося і раніше. Просто зараз загальну оплату поділили на три складові: плата за тепло у квартирі, за опалення місць загального користування, абонплата. Але загальна сума нарахування по дому має збігатися з показаннями приладу обліку, якщо, звичайно, він є.
Втім, абонентам, які отримали «захмарні» платіжки, у ТДО пообіцяли незабаром провести перерахунок.
Водночас в Україні дедалі більше міст відмовляється від централізованого теплопостачання. Першою у країні повністю на автономне опалення перейшла Закарпатська область. За словами місцевих жителів, комунальні платежі стали вдвічі меншими.
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More