Від варварських ударів з боку росіян страждає критична інфраструктура, за допомогою якої подається світло, тепло та вода у наші будинки. Одеса та область теж опинилися серед цілей рашистів. І всі ми дуже жваво відчули на собі те, як живуть люди у прифронтових зонах. Внаслідок масованого ракетного удару по енергетичній інфраструктурі України в Одеській області без світла виявилося до 70% споживачів. У багатьох електрики не було до трьох діб. Ці непрості дні ми переживали по-різному. Але питання виникали майже у всіх. Щоб усім нам стало зрозуміліше та простіше в екстрених ситуаціях, ми зібрали відповіді на найактуальніші.
отключения света в Одессе
У нас немає «прильотів», чому тоді немає світла?
Одеса та більша частина області отримують електрику від Південноукраїнської атомної електростанції, що знаходиться в Миколаївській області, та від Молдавської ДРЕС, розташованої на території невизнаного Придністров’я.
Енергосистема України – це єдиний організм, де на роботу одного об’єкта впливає інший. Найзрозуміліший приклад – найпростіший електричний ланцюг – якщо з нього вилучити хоч один об’єкт, ланцюг розірветься і електрика пропаде.
Після російських ударів по об’єктах енергетики виник дефіцит потужності в обсязі 30% – через руйнування підстанцій та нездатність передавати електроенергію від електростанцій до споживачів. «Прильотів» у нашому місті і навіть регіоні могло й не бути, але трансформатори чи проводи в Миколаївській області російські ракети могли зруйнувати. Отже, передача енергії перервалася.
«Наш струм відправили до Києва або продали за кордон»
Головним керуючим в електроенергетиці є Національна енергетична компанія (НЕК) «Укренерго». Одне з її найважливіших завдань – баланс виробництва та споживання енергії. В іншому випадку, у споживачів виникнуть великі проблеми.
Так, у разі пошкоджень електроенергія може розподілятися альтернативними маршрутами. Але можливості такого лікування дуже обмежені. Додаткових мереж просто не вистачає, а отже, передати по них струм, та ще й з навантаженням для іншого регіону просто неможливо.
Щодо продажу, з 11 жовтня Україна зупинила постачання електроенергії за кордон. Навпаки – зараз країни-союзники нам допомагають.
«Чому у сусіда світло є, а я не маю?»
Ситуація з енергетичними системами країни критична. На Одещині без світла у найскладніший момент опинилися 70% клієнтів ДПЕК. На відновлення міг піти тиждень.
“Ті 30%, які залишаються зі світлом, – на лініях яких є важливі об’єкти: лікарні, насосні водоканалів, потужності теплогенеруючих компаній”, – пояснив гендиректор ДТЕК “Одеські електромережі” Дмитро Григор’єв.
Також світло не вимикається там, де знаходяться об’єкти, пов’язані з обороною. Наприклад, насамперед електроенергія потрібна нашим силам протиповітряної оборони», – підтвердив речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.
«Скільки триватимуть перебої зі світлом?»
На сьогоднішній день найгірша енергетична ситуація в Києві, Харківській та Одеській областях. У всій Україні з 15 листопада діють кілька видів відключення світла:
Енергетики та влада намагається використовувати перші два типи, але все може змінитися після нових російських нальотів. Тому мешканців Одеси та області просять підготуватися до збільшення часу обмеження електропостачання: зробити необхідний запас води, заздалегідь зарядити пристрої та павербанки.
В Одеській обласній клінічній лікарні перевірили умови доступності для маломобільних пацієнтів. Візит відбувся в межах… Read More
Ввечері, 23 травня, близько 20:40 росіяни знову атакували Одесу. В місті було чутно вибух, схожий… Read More
У суботу, 24 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More
У Одесі знайшли собаку директора зоопарку, яка зникла під час удару дрону по житловому будинку.… Read More
Однією з вимог РФ для припинення війни є визнання Україною тимчасово окупованих територій російськими. «Одеське… Read More
Літо в Одесі — це окрема філософія. Це коли повітря вже пахне морською сіллю, засмагою… Read More
View Comments
Дурня повна! На Прохоровській 12 електрики нема з вчорашнього ранку, а перд цим була пару годин за попередню добу.