Тренер-викладач з шахів Дитячо-юнацької спортивної школи Куяльницької громади з Подільська, майстер спорту України Афлатун Гаджаг Огли Мамедов здобув чимало перемог за шахівницею на багатьох турнірах. З дитинства спортсмен займається шахами і карате. Нині його рейтинг Всесвітньої шахової федерації становить 2194 бали. З бойових мистецтв має чорний пояс третього дану. До Всесвітнього дня шахів, який ми святкуємо 20 липня «Одеське життя» пише про цю дивовижну людину.
Ще п’ятикласником Афлатун Мамедов став чемпіоном Азербайджану серед школярів. У 1986-му його родина переїхала в місто Котовськ (нині Подільськ), де спортивна кар’єра здібного юнака пішла вгору.
Переможець міських, обласних та всеукраїнських змагань з шахів через три роки виграв Міжнародний турнір, що проходив у Молдові. Отож, свій життєвий шлях Афлатун вирішив пов’язати зі спортом. Після закінчення Сумського педуніверситету він повернувся в Подільськ дипломованим спеціалістом. Спершу активно займався з дітьми карате та самбо, згодом став навчати грі у шахи.
Індивідуально або у складі команд він регулярно виступав на чемпіонатах з шахів різних рівнів.
Пам’ятного липня 2015-го збірна Міністерства освіти України брала участь в міжнародному турнірі з багатьох видів спорту серед вчителів Євросоюзу, який має неофіційний статус чемпіонату Європи. 22 команди приїхали у Болгарію, щоб вибороти головний приз.
Національну команду з шахів очолив Афлатун Мамедов з правом грати за першою дошкою. Завдяки нашому земляку, який у вирішальній грі переміг сильного болгарського майстра, Україна здобула золото. Відтоді наш шахіст ще тричі успішно виступав на аналогічних європейських змаганнях.
2016-го Афлатун Мамедов виграв першість області з шахів серед сільських трудівників, турнір в Ізмаїлі, продемонстрував прекрасну гру на VII Всеукраїнському шаховому турнірі пам’яті подільчанина Віктора Мельниченка — неодноразового чемпіона світу з шахових композицій. А 2019-го вдало виступив в Києві у складі збірної обласної організації профспілок освіти. Через два роки, підвищивши свій спортивний рейтинг, виграв два кваліфікаційні чемпіонати України з шахів і отримав звання «Майстер спорту України».
Значна частина спортивних трофеїв шахового майстра зберігається в Подільському музеї та офісі Куяльницької сільради.
Зараз родина шахіста перебуває у Німеччині, там він налагоджує співпрацю з Федераціями шахів і карате, щоб наші спортсмени могли виступати в Європі.
Шахова спільнота міста Мюнстер землі Північний Рейн-Вестфалія вже запросила його працювати тренером з шахів. Наразі він вчить мову, щоб успішно передавати знання початківцям. Також шахісти Мюнстера обрали подільчанина капітаном. Й упродовж останніх кількох років він приводив свою команду до перемог на шахових турнірах в Ахаусі, Боркені та Мюнстері. Афлатун завжди виступає на змаганнях під синьо-жовтим прапором. Нещодавно наш національний стяг майорів і на чемпіонаті з шахів у Боснії і Герцеговині, де Мамедов також здобув чемпіонський кубок.
— На кожному турнірі розповідаю про Україну, її непримириму боротьбу проти окупантів. Якось демонстрував німцям відеофільм про красоти Подільщини, її працьовитих і талановитих людей. Мій старший син Афлан перекладав з української. Глядачі були вражені. Менший син Хакан допомагає з перекладом вимушеним переселенцям. Обидва хлопці також захоплюються спортом та грають у шахи. Дружина Ділара — кухар. Разом з німецькими кондитерами готує солодощі для благодійних аукціонів. Виручені кошти йдуть на підтримку ЗСУ та біженців. Її українські та азербайджанські смаколики гарно розкуповуються. Німецький Будинок кухарів нагородив її дипломом, — розповів Афлатун Мамедов. — Свої кубки, здобуті на європейських турнірах, обов’язково передам у Подільськ. Стосовно спортивної кар’єри — щоденно тренуюсь, щоб перемагати, сподіваюся здобути титул гросмейстера.
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, розпочалася 1136-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More
У Подільському районі Одеської області Одеської області планують побудувати власний завод із виробництва карбамідо-аміачної суміші… Read More
Два заклади професійно-технічної освіти Одеської області долучилися до «Програми екстреного відновлення», реалізованої за підтримки Японського… Read More
Підготовка до курортного сезону в Одесі включає питання доступності зон відпочинку для маломобільних груп населення.… Read More
Привоз на початку квітня. Дощ ллє собі цілий день з маленькими перервами, покупці – самі… Read More
В Одесі планують спрямувати 2 мільйони гривень на санітарну обрізку зелених насаджень уздовж Траси здоров’я… Read More
View Comments
Афлатун красавчик!