Сестри-близнючки Наталя Альохіна і Тетяна Гавриленко разом з родинами дивом вирвалися з окупованого росіянами Херсона. Оселившись у Любашівці, шиють для наших захисників спорядження та екіпіровку.
Першою з сестер на початку квітня минулого року дісталась Одещини Наталя з донькою та сином.
— Коли росіяни атакували Херсон, ми переховувалися у підвалі. Наші ЗСУ і територіальна оборона намагалися стримати армаду наступаючого ворога. Пізніше дізналася про криваву трагедію у Бузковому парку, де близько тридцяти бійців тероборони з коктейлями Молотова мужньо виступили проти бронетехніки, але були розстріляні з кулеметів, — поділилася пережитим Наталя Альохіна.
— З перших днів окупації у нас проводилися мітинги проти росіян. Пам’ятаєте, як один відчайдух скочив на БТРа з нашим стягом, а прості люди освистали озброєних до зубів рашистів, скандуючи, щоб вони забиралися геть з нашого міста?! Проте окупаційна влада почала діяти жорстко щодо мирного населення. Активістів затримували і катували, наші прапори зняли, почали грабувати магазини та офіси. У житлових кварталах встановили далекобійні ракетні установки і гатили по Миколаєву та інших мирних містах. Страху ми натерпілися, що словами не передати.
У мирному житті Наталя працювала педагогом в школі-інтернаті. Чоловік трудився водієм, гарну роботу мали донька і зять. Коли докотилася жахлива звістка зі звільненої Київщини про звірства росіян у Бучі та інших містечках, а чоловікам погрожували мобілізацією до рашистського війська та створенням «ХНР», Альохіни наважилися на виїзд із Херсона. Найперше, мати хотіла врятувати своїх дітей від війни!
— Об’їхавши місця розташування ворожих військ та бойових дій, ми манівцями потрапили в Миколаївську область. У небезпечні мандри вирушили на початку квітня. Мали намір оселитися у Первомайську, але там не знайшлося квартири, тож переїхали до Любашівки. Винаймаємо житло, налагодили побут. Завдяки місцевій владі маю приробіток. Син Владислав, третьокласник, онлайн навчався у своєї херсонської вчительки. Тепер закінчує четвертий клас в любашівській школі, — розповіла Наталя.
Сім’я її сестри Тетяни Гавриленко втікала з Херсона вже влітку. Спочатку дісталися до Запорізької області, а звідти помандрували у привітну Любашівку. Як вправну швачку молоду жінку радо прийняли на роботу в швейний цех місцевого Будинку культури. Зараз спільно з майстринями Валентиною Вовк, Наталею Ілющенко та сестрою вони шиють для ЗСУ військову форму та бушлати, а раніше майстрували розгрузки-плитоноски, плащ-намети, маскхалати, аптечки тощо.
На жаль, сьогодні Херсон потерпає від щоденного ворожого бомбардування з боку цинічного ворога. Тож сестри з родинами очікують повного звільнення рідних місць, щоб повернутися до мирного життя в рідних домівках.
У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More