147 років тому в Одесі народився «казковий герой Одеси» Сергій Уточкін. Ще за життя він став легендою, а його спортивні подвиги були відомі всій Європі.
Народився Уточкін 12 липня 1876 року у сім’ї заможного будівельного підрядника. Він рано залишився сиротою, і опікунство над ним узяли родичі батька – родина викладача Рішельєвської гімназії Краузе. Сталося так, що глава сім’ї повісився, а його дружина, збожеволівши, зарізала своїх дітей. Побачивши це все, хлопчик залишився заїкою на все життя.
Найбільше Уточкіна приваблював спорт. Він був чудовим плавцем і яхтсменом, фехтувальником і боксером, виступав за футбольну команду ОБАК, займався джіу-джитсу та класичною боротьбою. Коли з’явилися роликові ковзани, він освоїв їх одним із перших у країні. Всього за чотири місяці Уточкін перетворився на класного велогонника та переміг на чемпіонаті Одеси.
З появою автотранспорту Уточкін пересів на автомобіль і мотоцикл, а одного разу навіть з’їхав бульварними сходами до порту, що викликало захоплення у одеситів. Власними руками спортсмен збудував для себе яхту, яку назвав «Баба Ягурж». Побачивши аероплан, Уточкін не міг не випробувати долю та сів за штурвал нового апарату. Щоправда, у першому польоті, в який вирушив без будь-якої підготовки, він ледь не загинув, проте незабаром став відомим авіатором і дивував сміливістю та красою польотів глядачів та колег. Отже, Сергія Уточкіна сміливо можна назвати чемпіоном у всіх доступних на той час видах спорту.
В одній із авіаційних аварій він отримав жорстокі травми. Спортсмена мучили дикі болі, і він звикнув до морфію, що фактично поставило хрест на його кар’єрі. Уточкін помер від пневмонії 13 січня 1916 – самотній, забутий усіма, без грошей і даху над головою. Його поховали з військовими почестями в Олександро-Невській лаврі.
Джерела: grad.ua, odessa-memory.info, Вікіпедія
Читайте також:
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More