Новини партнерів

Реабілітація під час війни: як Україна відновлює життя

Реабілітація у воєнний час в Україні — це не лише лікування, а повернення до повноцінного життя і захист країни. В Україні цей напрям стрімко розвивається, адже виклики, що постали перед лікарями та пацієнтами, вимагають нових підходів, рішень і ресурсів.

В Україні попит на професійну реабілітацію зростає, оскільки тисячі поранених військових потребують допомоги. Нещодавно зародкова система реабілітації зараз переживає прорив. Спеціаліст з медичного центру Національної гвардії України поділилася, як сучасні технології революціонізують процес відновлення пацієнтів.

“В Україні бракує реабілітаційних фахівців, – каже Юлія, спеціаліст з фізичної та реабілітаційної медицини, – З необхідних 60 тисяч ми маємо лише 2700 спеціалістів.”

У такій ситуації на допомогу приходять новітні технології. Роботизовані системи та інноваційні пристрої прискорюють відновлення та компенсують брак кадрів, дозволяючи мінімізувати фізичний супровід лікарів.

З кінця січня 2024 року медичний центр, у якому працює Юлія, почав використовувати обладнання від бренду VIZION. Серед ключових пристроїв – роботизовані апарати для верхніх кінцівок, як-от R-Hand X1, системи для тренування ходьби, зокрема VZN R-Walker та VZN R-Step, а також балансувальні платформи. Це обладнання стало незамінним у процесі реабілітації пацієнтів із різними травмами.

“Особливо ефективною є балансувальна платформа для пацієнтів із черепно-мозковими травмами, – розповідає спеціаліст. – Ми інтегруємо її у когнітивні тренування. Такі вправи критично важливі, коли йдеться про порушення ходи та координації”.

Юлія зазначає, що автоматизовані системи зменшують фізичне навантаження на терапевтів і прискорюють відновлення: “Коли терапевт підтримує пацієнта вручну, це вимагає зусиль і обмежує час роботи.”

Реабілітація в Україні швидко розвивається. У найближчі роки країна може стати одним із центрів підготовки реабілітологів для інших держав. “Ми вже маємо досвід, який дозволяє ділитися знаннями з іноземними фахівцями. Війна багато чого нас навчила, і тепер це наш ресурс”.

Share

Recent Posts

  • Статті

Сімейна реліквія з Одещини: про що розказала батькова сорочка?

Краєзнавчий музей «Моя Саражинка» поповнився ще однією реліквією – вишиванкою воїна Другої світової війни, уродженця… Read More

16-04-2025 в 15:53
  • Новини

Ще одна руйнівна ніч для Одеси: під ударом «шахедів» опинилися житлові будинки, гімназія та церква (фото)

Уночі, 16 квітня, ворог укотре масовано атакував Одесу ударними безпілотниками. Унаслідок удару пошкоджено житлові будинки,… Read More

16-04-2025 в 15:31
  • Новини

В Одеській міськраді створили два нові департаменти

Один із новостворених департаментів займатиметься питаннями архітектури та землі. Друга структура - мобілізацією та військовим… Read More

16-04-2025 в 14:33
  • Новини

Учнів молодших класів в Одесі продовжать годувати безкоштовно

Депутати Одеської міської ради підтримали проєкт рішення про зміни у фінансуванні шкільного харчування, який дасть… Read More

16-04-2025 в 13:31
  • Новини партнерів

Як вибрати перший велосипед для вашої дитини: поради

У дитинстві кожне нове уміння, як маленька перемога. Тож перший велосипед — можливість відчути себе… Read More

16-04-2025 в 13:04
  • Статті

Чи потрібен Пушкін в Одесі: опитування одеситів про знесення пам’ятника (відео)

В Одесі не вщухають пристрасті щодо деколонізації. Звільнивши місто від пам'ятників Катерині та Суворову, влада… Read More

16-04-2025 в 12:41