На сьогодні існує безліч негативних факторів, які впливають на психологічний стан людини та викликають депресію. Щоб вибратися з неї, багато хто починає вживати алкоголь або наркотичні препарати, в результаті розвивається залежність.
Звикли до шкідливих речовин, люди навіть не помічають, як гублять власне життя, егоїстично не думаючи про близьких. Реабілітація наркозалежних – процес нешвидкий, але в результаті він дозволяє подолати залежність і назавжди забути, що таке наркотики. Хвороба є не тільки фізичною, а й психологічною прихильністю. Тому відновлення включає комплексний підхід. Основними цілями реабілітації є: усвідомлена самостійна відмова від наркотичних речовин, відновлення психологічних та психічних аспектів, допомога із соціалізацією, відновленням комунікативних навичок, налагодженням сімейних відносин та формуванням правильної моделі поведінки.
Реабілітаційний центр, як правило, пропонує три основні етапи для досягнення мети. Кожен з них має дуже важливий вплив і значення, і жоден з них пропускати не можна. Курс включає:
Якщо наркозалежний надійшов з ознаками наркотичного отруєння чи сп’яніння, а також у випадках, коли у хворого є ломка, не обійтися без медичної допомоги. Процес детоксу необхідний для позбавлення від фізичної залежності та потягу до речовин. Також це хороша психологічна допомога, оскільки наркоман не відчуває потягу і розуміє все здорово. Абстиненція (вона ж ламка) несе в собі деструктивний характер і викликає безліч негативних почуттів та емоцій, тому цей етап є першим кроком до світлого відновлення.
У середньому цей процес може тривати від трьох днів до тижня. Після стабілізації фізичного та психологічного стану хворого на нього чекає переведення в центр реабілітації для проходження наступного етапу.
Реабілітація, як правило, найтриваліший етап із усіх. До неї входить навіть психотерапія. Комплексна програма, зазвичай, будується з урахуванням дуже ефективних методик. До них можна віднести такі варіанти:
Адаптація є завершальним етапом. Це допомога пацієнтам у пристосуванні до нового життя, складання завдань та планів. Також кожному пацієнту допомагають скласти план у разі рецидиву. Як правило, у перші два-три тижні ризик повторного вживання найвищий, тому до нього йде особлива підготовка. До того ж існує багато адаптаційних програм, в яких колишні наркомани і здорові люди допомагають людям, які щойно побороли залежність, повернутися до нормального життя та спілкування з соціумом. Варіацій, як може відбуватися адаптація, дуже багато – від кураторства до ведення особистого щоденника. Етап повинен пройти акуратно та плавно, поставивши жирну точку у боротьбі із залежністю.
Програми, зазвичай, будуються з урахуванням індивідуальних характеристик. Вік, стать, стаж вживання, вид наркотику, що приймається раніше – все це важливі персональні аспекти.
Одним із найчастіших методів – медикаментозна терапія. З психологічної точки зору процес один із найпростіших, тому що пацієнт позбавляється залежності шляхом прийому лікарських препаратів.
Ще одним поширеним способом боротьби з недугою може бути групова психотерапія. Люди навіть якщо вони цього не хочуть, істоти соціальні. Тому правильно підібране коло спілкування та спеціальні місця для обговорення проблем позитивно впливають на мислення хворих.
Важливо знайти правильний підхід та донести до пацієнта важливість його зусиль у боротьбі із залежністю.
Джерело контенту: anti-narkotik.com .ua Реабілітаційний центр в Одесі
Стрілець 23-ї окремої бригади охорони громадського порядку «Хортиця» Національної гвардії України Артем Артюх потрапив у… Read More
1 июля норвежский медийщик Нильс Риисе отправился в поход из столицы своей страны Осло в… Read More
Вважається, що історія одеського трамвая починається з 1910 року, коли запустили першу електричну лінію. Але… Read More
З 25 по 27 липня Одеса прийматиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Три фестивальні дні… Read More
Співак з Одеси MELOVIN заявив, що мобілізувався до ЗСУ і стане частиною музичного колективу прикордонної… Read More
Музей сучасного мистецтва Одеси повідомив про несподівану смерть Володимира Петровича Наумця - видатного українського художника,… Read More