Новини партнерів

Реабілітація наркозалежності: цілі, етапи, програми

На сьогодні існує безліч негативних факторів, які впливають на психологічний стан людини та викликають депресію. Щоб вибратися з неї, багато хто починає вживати алкоголь або наркотичні препарати, в результаті розвивається залежність.

Звикли до шкідливих речовин, люди навіть не помічають, як гублять власне життя, егоїстично не думаючи про близьких. Реабілітація наркозалежних – процес нешвидкий, але в результаті він дозволяє подолати залежність і назавжди забути, що таке наркотики. Хвороба є не тільки фізичною, а й психологічною прихильністю. Тому відновлення включає комплексний підхід. Основними цілями реабілітації є: усвідомлена самостійна відмова від наркотичних речовин, відновлення психологічних та психічних аспектів, допомога із соціалізацією, відновленням комунікативних навичок, налагодженням сімейних відносин та формуванням правильної моделі поведінки.

Етапи реабілітації наркоманів

Реабілітаційний центр, як правило, пропонує три основні етапи для досягнення мети. Кожен з них має дуже важливий вплив і значення, і жоден з них пропускати не можна. Курс включає:

  1. Детоксикацію від наркотиків – фізичне відновлення та позбавлення організму від шкідливих речовин.
  2. Реабілітацію – нові життєві орієнтири, навчання спілкуванню у колективі тощо.
  3. Адаптацію – пацієнт отримує необхідні соціальні навички та вчиться жити новим життям.

Детоксикація

Якщо наркозалежний надійшов з ознаками наркотичного отруєння чи сп’яніння, а також у випадках, коли у хворого є ломка, не обійтися без медичної допомоги. Процес детоксу необхідний для позбавлення від фізичної залежності та потягу до речовин. Також це хороша психологічна допомога, оскільки наркоман не відчуває потягу і розуміє все здорово. Абстиненція (вона ж ламка) несе в собі деструктивний характер і викликає безліч негативних почуттів та емоцій, тому цей етап є першим кроком до світлого відновлення.

У середньому цей процес може тривати від трьох днів до тижня. Після стабілізації фізичного та психологічного стану хворого на нього чекає переведення в центр реабілітації для проходження наступного етапу.

Реабілітація

Реабілітація, як правило, найтриваліший етап із усіх. До неї входить навіть психотерапія. Комплексна програма, зазвичай, будується з урахуванням дуже ефективних методик. До них можна віднести такі варіанти:

  • 12 кроків. Один із найстаріших методів позбавлення залежності. Мільйони людей по всьому світу позбавляються згубної хвороби всього за 12 кроків. Завдання даної методики полягає в плавному поверненні пацієнта до повноцінного та здорового життя за допомогою серйозної роботи із самим собою. Крок за кроком наркомани йдуть до своєї головної мети – позбавлення залежності.
  • Терапевтичне суспільство. По суті, це самі групи взаємодопомоги, тобто спільнота людей, які об’єдналися заради спільної справи – боротьби з недугою. Принцип полягає в добровільній згоді на відмову від будь-яких наркотичних речовин, відносин з іншою статтю, статевих зв’язків та застосування фізичної сили. Кожен член спільноти повинен суворо і свято дотримуватися кожного правила. Основний ухил тут на соціальну допомогу та відновлення, а також навчання залежних життєвих цінностей та основ. Ресоціалізація в цьому випадку проходить більш плавно та якісно.
  • Міннесота. Ця методика є якимось симбіозом двох попередніх варіантів. Основний ухил йде на взаємодію в терапевтичному суспільстві, де кожен має рівні консультанти. Це, у свою чергу, ті, хто вже успішно зробив усі 12 кроків і позбавився залежності. Це не просто люди з розумінням – це колишні наркомани. Вони розуміють, що відчувають хворі і можуть надати їм справжню якісну підтримку. Лікарі та психотерапевти також беруть участь у цьому процесі, проте основну роль відіграють куратори.

Адаптація

Адаптація є завершальним етапом. Це допомога пацієнтам у пристосуванні до нового життя, складання завдань та планів. Також кожному пацієнту допомагають скласти план у разі рецидиву. Як правило, у перші два-три тижні ризик повторного вживання найвищий, тому до нього йде особлива підготовка. До того ж існує багато адаптаційних програм, в яких колишні наркомани і здорові люди допомагають людям, які щойно побороли залежність, повернутися до нормального життя та спілкування з соціумом. Варіацій, як може відбуватися адаптація, дуже багато – від кураторства до ведення особистого щоденника. Етап повинен пройти акуратно та плавно, поставивши жирну точку у боротьбі із залежністю.

Програми реабілітації наркозалежних

Програми, зазвичай, будуються з урахуванням індивідуальних характеристик. Вік, стать, стаж вживання, вид наркотику, що приймається раніше – все це важливі персональні аспекти.

Одним із найчастіших методів – медикаментозна терапія. З психологічної точки зору процес один із найпростіших, тому що пацієнт позбавляється залежності шляхом прийому лікарських препаратів.

Ще одним поширеним способом боротьби з недугою може бути групова психотерапія. Люди навіть якщо вони цього не хочуть, істоти соціальні. Тому правильно підібране коло спілкування та спеціальні місця для обговорення проблем позитивно впливають на мислення хворих.

Важливо знайти правильний підхід та донести до пацієнта важливість його зусиль у боротьбі із залежністю.

Джерело контенту: anti-narkotik.com .ua Реабілітаційний центр в Одесі

Share

Останні статті

  • Новини

Котельні Одеської області працюватимуть незалежно від природного газу

Наразі Одеська область готова до опалювального сезону на 93%. Триває процес забезпечення генераторами об'єктів водопостачання… Читати далі

2024-09-20
  • Новини партнерів

Топ-5 футбольних ліг світу: огляд найсильніших чемпіонатів

Футбол – гра мільйонів, і найкращі ліги світу привертають увагу вболівальників з усіх куточків планети. Читати далі

2024-09-20
  • Новини

В Одесі розширили програму допомоги молодим учителям: хто отримає щомісячні премії

Аби заохотити до роботи в закладах освіти молодих педагогів, в Одесі триватимуть щомісячні муніципальні виплати… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Хто з одеситів 20 вересня залишився без світла: адреси планових відключень

У п'ятницю, 20 вересня 2024 року, ДТЕК «Одеські електромережі» продовжить планові ремонтні роботи. У зв'язку… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Війна, день 940: розкрито основні положення мирного плану Зеленського

Сьогодні, 20 вересня 2024 року, розпочалася дев'ятсот сорокова доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Памятник Пушкину в Одессе снесут, – Олег Кипер

В Одесі найближчим часом знесуть пам'ятник російському поету Олександру Пушкіну. Розпорядження про демонтаж уже підписано,… Читати далі

2024-09-20