Підшлункова залоза відіграє важливу роль в організмі людини, тому важливо дотримуватися правильного режиму харчування, не зловживати гострою та жирною їжею, алкоголем. Першими симптомами захворювання є біль у верхній частині живота чи з лівого боку під ребрами.
Біль може віддавати в спину та під ліву лопатку. Через порушення відтоку панкреатичного соку розвивається внутрішній набряк, виникає оперізуючий біль. В таких ситуаціях треба знати, як зняти біль підшлункової, тому що не одразу вдається потрапити на прийом до лікаря чи викликати швидку допомогу.
Хвороба може протікати в одній зі стадій, перша з яких є тривалою, довго розвивається, не має яскраво виражених ознак. В цьому й полягає основна небезпека, адже відсутність симптомів дає хибне уявлення про те, що людина здорова. Тому важливо регулярно проводити обстеження підшлункової залози, в ході якого лікар може побачити хворобу на самому початку її розвитку.
Гострий панкреатит є результатом ураження тканин підшлункової залози, він також характеризується утворенням набряку, відмиранням клітин, страждають навколишні органи та тканини. Спровокувати гостру форму можуть:
Рецидивуючий панкреатит гострої форми дещо схожий з легкою формою гострого з тією різницею, що приступи відбуваються частіше, інтенсивність симптомів також може бути різною. Така форма досить складно діагностується.
Більш детально прочитати про панкреатит можна на спеціалізованому медичному сайті https://euromd.com.ua/. В якій формі б не протікала хвороба, неминуче розвивається ферментна недостатність. Брак ферментів відчувається дуже гостро і на цьому фоні спостерігаються наступні симптоми:
Така ситуація складається внаслідок того, що на травну систему йде велике навантаження. Частинки їжі подразнюють кишківник, поживні речовини засвоюються не в повному обсязі, що призводить до виснаження організму, розвитку анемії та дефіциту вітамінів.
Особливої уваги потребує організм, якщо людина страждає на хронічний панкреатит. Хвороба підступна, тому що тривалий час не дає про себе знати, але за найменш сприятливих умов може викликати загострення. Причиною може стати каміння в жовчному міхурі та протоках, судоми дванадцятипалої кишки, пухлини підшлункової залози будь-якого характеру.
Найкращий спосіб уникнути панкреатиту це дотримання правильного раціону та режиму харчування. Вживання жирної та гострої їжі має бути помірним, стосується це також і алкогольних напоїв, а краще їх не вживати зовсім.
За перших ознак хвороби потрібно негайно звертатися до лікаря для детального обстеження та діагностики. В жодному разі не можна займатися самолікуванням та призначати собі серйозні препарати, бо це може завдати шкоди всьому організму.
З приходом весни все більше одеситів починають замислюватися не лише про оновлення гардеробу, а й… Read More
На Соборній площі «зник» інклюзивний дитячий майданчик. Працює техніка, територія огороджена, об’ява «Обережно, демонтаж!» відповідає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня, близько 20:00 у Кривому Розі стався ракетний обстріл, внаслідок якого загинуло… Read More
У суботу, 5 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More
В Одеській міській раді розглядають можливість створення єдиного департаменту шляхом об’єднання департаменту земельних ресурсів та… Read More
Американські ЗМІ поширюють припущення про можливу передачу під контроль Росії стратегічних об’єктів в Україні, зокрема… Read More