Серцево-судинні захворювання зустрічаються у людей будь-якого віку і займають перше місце за кількістю смертей. Вони виникають і натомість малорухливого життя, незбалансованого харчування, порушень ліпідного обміну, інфекцій.
Основні клінічні ознаки серцево-судинних захворювань: біль у грудях, підвищений артеріальний тиск та загальна слабкість. Щоб позбавитися неприємних симптомів, лікар призначає препарати для серця та судин. Щоб уникнути рецидивів, рекомендується дотримуватися заходів профілактики. Правильне харчування та помірні фізичні навантаження – ключ до здоров’я та довголіття.
Холестерин – головний ворог серцево-судинної системи. Підвищена концентрація цього ліпіду в організмі загрожує розвитком атеросклерозу, появою інфаркту міокарда та інсульту. Щоб запобігти захворюванням, відкоригуйте раціон. У меню варто додати:
Лікарі рекомендують обмежити вживання алкогольних напоїв, кави та міцного чорного чаю, замінивши їх відварами з ягід – наприклад, чорноплідної горобини та шипшини.
Для покращення кровообігу корисно смажити м’ясо, рибу та овочі на оливковій олії. Заборонено вживати фаст-фуд, тваринні жири, копченість, здобну випічку.
Відмова від куріння та регулярні тренування зміцнюють судинну стінку та підвищують тонус серцево-судинної системи. Щоб не нашкодити собі, важливо не перевантажувати судини та правильно вибирати види спорту.
Для підвищення витривалості серцевого м’яза, зняття стресу та дратівливості рекомендується бігати. Цілюще впливають на організм і зміцнюють серце піші прогулянки в середньому по 5–7 км на день.
Ефективним способом профілактики є плавання. Рівномірні навантаження на всі групи м’язів посилюють приплив крові до міокарда, нормалізують склад крові та її основних компонентів. Завдяки глибокому диханню відбувається масаж серцевого м’яза, усуваються застій лімфи та крові.
Гормони стресу, що виділяються при сильних переживаннях, підвищують м’язову напругу. Це призводить до звуження кровоносних судин та різкого стрибка артеріального тиску. Важливо вміти справлятися зі стресовими ситуаціями, займатися медитацією, йогою, пити вітаміни для нервової системи.
Під дією тепла розширюються капіляри та посилюється циркуляція крові. Регулярні лазневі процедури покращують функціонування системи кровообігу, тренують серце та судини, зміцнюють дихальну систему. Також лазня допомагає впоратися зі стресом, збільшує еластичність зв’язок, взагалі розслабляє.
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More