Новини партнерів

Як не помилитись при виборі котячого туалету?

А ви знали, що кішки – це найпопулярніший вид домашньої тварини на нашій планеті? Звичайно, наявність цього вихованця в будинку має багато переваг насамперед для психологічного здоров'я та гарного настрою дітей та дорослих.

Але через необхідність регулярної заміни котячого туалету у домочадців цей настрій може постраждати. Так, цю процедуру приємною не назвеш, але без неї можна забути про чистоту та відсутність неприємних запахів у будинку. Привчання кішки до лотка та можливі “туалетні промахи” – це єдине з найнеприємнішого, що може бути в спілкуванні з цими тваринами.

Більше, ніж просто щось у лотку!

Але велику роль тут може зіграти саме сам наповнювач для лотка. Нещодавно в якості останнього багато хто використовував такі підручні засоби, як рваний папір або газета, звичайна тирса або пісок. Їхньою головною перевагою була доступність, але з гігієнічними завданнями такі наповнювачі не справлялися – погано поглинали виділення, не усували запах, пилили і були небезпечні для самої кішки. Сьогодні в зоомагазинах є велика кількість котячих наповнювачів, які набагато ефективніше виконують поставлені завдання як щодо забезпечення комфорту вашому улюбленцю, так і для зменшення неприємних зовнішніх проявів для його господаря.

Сучасні наповнювачі набагато ефективніше блокують неприємний запах котячої сечі та перешкоджають забрудненню підлоги навколо лотка внаслідок поведінки там тварини. Також вони мають спеціальну консистенцію, що дозволяє за їх допомогою швидко та ефективно привчити кошеня до туалету, а також підібрати максимально підходящу під характер кішки.

Чим відрізняються наповнювачі один від одного?

Загалом можна сказати, що при виготовленні наповнювачів можуть використовуватися як натуральні, так і штучні матеріали. І кожен із них має свої переваги та недоліки. Давайте розберемося з цим конкретніше, щоб ви змогли підібрати потрібний варіант.

Найбільш популярними матеріалами, які використовують для виробництва наповнювача, є натуральні дерево, тирса, кукурудза, соя, мінеральні сполуки. Відповідно до цього і виділяють такі їх види:

Деревний наповнювач

Його виготовляють з тирси методом спеціального пресування до форми гранул. Ці ж розсипаються в міру намокання, поглинаючи вологу та неприємний запах. Але головним недоліком тут є те, що цей пил може розлітатися за межі лотка, а також залишатися на лапках кішки. Але основними перевагами поряд з цим можна називати його абсолютну безпеку як для організму кішки у разі ковтання, так і для каналізації у разі змивання в унітаз. Але слід зазначити, що для підвищення запахопоглинання деякі виробники додають у цей котячий наповнювач ароматизатори.

Мінеральні наповнювачі

Вони є сумішшю бентонітового або цеолітового піску, який має більш високі на відміну від попереднього наповнювача запахо- і вологоубираючі властивості. Комуючі властивості цього наповнювача дозволяють локально прибирати випорожнення тварини і регулярно міняти наповнювач порційно. Це дозволяє підтримувати гігієну без генерального прибирання лотка. Основним недоліком тут є те, що використаний брудний наповнювач ні в якому разі не можна зливати в каналізацію, так як це загрожує закупоркою труб.

Соєвий або кукурудзяний наповнювачі

Завдяки своєму природному складу такий наповнювач насамперед є абсолютно безпечним у разі ковтання. Саме тому це може стати відмінним варіантом для привчання маленьких кошенят до гігієни. Крім того, він добре вбирає виділення та дорослих котів, а також чудово утримує неприємний запах. При необхідності грудок з виділеннями можна легко змити в унітаз, а місце, що звільнилося, заповнити свіжим матеріалом.

Силікагелеві наповнювачі

Цей наповнювач є дорожчим у порівнянні з попередниками. Зате міняти його можна значно рідше, адже потрібна менша кількість. А з функціями вбирання вологи та запаху він справляється добре. Але деякі кішки насторожено ставляться до такого наповнювача, адже через свою структуру і самий матеріал гранули незвичайно хрумтять під лапами, хоч і не липнуть до них. Також при загребанні вони досить голосно барабанять у лотку. Саме тому багато кішок, як і їхні господарі, відчувають певний дискомфорт, особливо ночами. Також утилізувати цей наповнювач через каналізацію не варто, тому що він не розчиняється у воді. Ще примітно, що гранули силікагелю для котів можуть бути небезпечними, якщо їх захоче проковтнути.

Як визначитися з типом наповнювача?

Звичайно, у кожного виду наповнювача є як недоліки, так і переваги. Але найчастіше вибір залежить саме від цього, як наповнювач сприймається кішкою. Адже у разі неприязні можна зіткнутися з неприємними моментами, коли тварина просто відмовлятиметься від лотка і прилаштовуватиметься в інших затишних місцях квартири або будинку.

Можна дати кілька універсальних порад, з чого можна почати, щоб підібрати оптимальний варіант:

Якщо у вас один кіт або кішка, то ідеально спробувати наповнювач, що комкується. Він зручний у використанні, може разово забиратися і змінюватися

Share

Recent Posts

  • Новини

В Одесі не Черемушках на дереві знайшли змію

Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More

2024-11-03
  • Статті

Соцпрацівники в Одесі: які послуги надають і хто може звернутися по допомогу

Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More

2024-11-03
  • Статті

«Попереду перших»: інженерні війська України відзначають своє професійне свято

Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More

2024-11-03
  • Статті

Кому дадуть субсидію на оренду житла?

Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More

2024-11-03
  • Новини

Анекдот дня: чи став Ізя приватним детективом?

Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More

2024-11-03
  • Новини

Сьогодні День Інженерних військ, День Ракетних військ і артилерії України: свята і події 3 листопада

3 листопада 2024 року в Україні поздоровляють захисників, які служать в інженерних, ракетних військах та… Read More

2024-11-03