Сьогодні чорний чи зелений чай? Чи ви завжди обираєте лише один із видів? Іноді, щоб надихнутися на дегустацію, варто дізнатися трішки більше і про улюблений напій, і про чай, який також може стати вашим уподобанням. То як, ви готові до битви смаків?
Колись кожен чорний чай був зеленим. Та всі ми дорослішаємо й дозріваємо, чи не так? Саме так із часом був винайдений чудовий ферментований напій насиченого кольору. Однак, зелений чай не здавав позицій, і досі залишається найпопулярнішим напоєм після води.
Чорний і зелений напої дарують цінителям кардинально різні відчуття й мають досить несхожі смаки, однак, завжди є по-справжньому корисними. Який напій завоює вашу прихильність після нашої статті?
Саме зелений чайний лист почали збирати, сушити й заварювати на сході багато століть тому. Цей напій мав безліч корисних властивостей:
Як не дивно, всі ці властивості вирізняють китайський зелений чай до сьогодні. А ще з відкриттям Шовкового шляху він став одним із найцінніших і найбільш вартісних продуктів із Піднебесної.
З плином історії популярність зеленого чаю то збільшувалася, то зменшувалася. Сьогодні варто зелений чай купити не лише для гостей і для дегустації, а і як повноцінну, необхідну частину домашньої чайної колекції. Адже як без зеленого чаю?
Сьогодні справжні цінителі вирізняють різні види за смаковими й ароматичними нотками:
В зеленому чаї яскраво розкриваються не лише додатки – ягоди й квіти, а й ті аромати, які чайний лист ввібрав у себе під час дозрівання. Так, він може пахнути липовим чи апельсиновим цвітом, орхідеями чи жасмином. Ці поєднання в ароматі створюють невимовно щасливу гармонію, якою наповнює чаєлюбця цей стародавній напій.
На Сході сильно ферментований темний напій називається не «чорний», а «червоний чай». Європейці, звикнувши до зрозумілої класифікації, називають його чорним. І протягом всього ХХ століття саме чорний чай купити було простіше й доступніше. Китайський чи індійський? Чи була різниця, коли просто хотілося зігрітися та створити настрій?
Адже саме на це здатне підкопчене чайне листя, багате поліфенолами, вітамінами, а ще – смаком:
Саме до такого чаю звикли європейці, і навіть вирішуючи купити зелений чай чи улун, часто повертаються до терпкого смаку, знайомого з дитинства. Його дегустують із підсолоджувачами й без них, із молоком чи вершками, з лимоном, який по-справжньому прикрашає смак чорного чаю. Не дарма настільки полюбився Європі британський Ерл Грей! Саме тому чорний чай можна впевнено назвати не менш традиційним, а в Україні – навіть ще більш поцінованим.
А ви ж встигли запастися зеленим зіллям родом із Китаю й купити чорний чай у спеціалізованому магазині New Tea, щоб зігріватися й запрошувати гостей в холоди?
*на правах реклами
Мрієте стати повноправним власником свого житла? Приватизація – це законний шлях перетворити державну чи комунальну… Read More
Державні екоінспектори провели обстеження узбережжя біля одеського пляжу Caleton, оскільки останнім часом у місцевих ЗМІ… Read More
Від типу імпланту залежить вартість процедури та час на встановлення. Слід зазначити, що підібрати метод… Read More
Великий благодійний ярмарок та урочистості на честь аграріїв Подільського району та задля підтримки ЗСУ пройшли… Read More
На тлі воєнних дій в Україні страждають не лише люди, а й домашні тварини. Тому… Read More
До Різдва та Нового року ще далеченько, але бажання наблизити свято сильніше календаря. В Одесі… Read More