Мабуть, прогнози синоптиків — найпопулярніші з усіх новин. При цьому ми постійно лаємо їх, звинувачуючи в некомпетентності. Але, якщо розібратися, ми самі не завжди правильно розуміємо метеорологічні терміни, отримуючи спотворене уявлення про погоду. До речі, всі терміни, які використовують синоптики, є міжнародними та узгоджені з Всесвітньою метеорологічною організацією.
Синоптичний поділ доби не зовсім схожий на той, до якого звикли ми. Перша половина дня в синоптиків триває з 9 до 13 години, а друга — з 13 до 17 години. Вечір починається о 17 годині і закінчується о 21 годині. Після цього в синоптиків починається ніч, яка триває до п’ятої години ранку. Такий поділ часу доби використовують синоптики в усьому світі. Тож, якщо ви прочитали в прогнозі, що якесь погодне явище очікується «вранці та в першій половині дня», це означає, що на нього слід чекати з 5 до 13 години.
Кількість опадів, що випали, на метеорологічних станціях прийнято вимірювати двічі на добу. І якщо в прогнозі погоди зазначено «переважно без опадів», то це означає, що опади в принципі можливі, але протягом 12 годин їх може випасти у вигляді дощу не більше ніж 0,2 міліметра, а у вигляді снігу — не більше ніж 0,1 міліметра.
Також різночитання викликають терміни «переважно ясно» і «мінлива хмарність» — багато хто вважає, що це одне й те саме. Однак вираз «переважно ясно» означає, що хмари займають не більше однієї восьмої частини видимого неба. А «змінною» хмарність можна назвати тільки тоді, коли одна частина дня сонячна, а інша — похмура, або якщо хмари постійно набігають на світило.
У разі коли синоптики прогнозують «хмарно з проясненнями», можете бути впевнені, що весь день буде похмурим, з рідкісними промінчиками сонця. А термін «хмарно» говорить про те, що хмари займуть майже все небо і сонячних променів чекати не варто.
Така ситуація дуже часто виникає влітку або навесні: навіть у межах одного населеного пункту погода може бути абсолютно різною. Наприклад, дощі, які йдуть смугами — в одній частині міста була злива, а в іншій з неба не впало жодної краплі. Це відбувається за певних умов, коли «дощова пляма» або просто дощова хмара має дуже маленький розмір. У такому разі «вирахувати», в якій частині міста пройде дощ, просто неможливо. Така ж історія і з температурою — у різних частинах населеного пункту вона може відрізнятися на кілька градусів.
У прогнозах погоди заведено повідомляти швидкість і напрямок вітру. Напрямок вказують у чвертях горизонту, наприклад, північно-східний або південний вітер. Щодо швидкості, то зазвичай називають її максимум за поривчастого вітру та середнє значення, якщо поривів не очікується. Якщо синоптики прогнозують вітер змінних напрямків, це означає, що вітер часто змінюватиме напрямок протягом дня. До речі, за спостереженнями, такий вітер найчастіше буває слабким, тобто приблизно п’ять метрів на секунду.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More