Статті

Підвал багатоповерхового будинку: чи він безпечний як сховище?

Вимогою відчиняти підвали багатоповерхівок під час повітряних тривог нікого не здивувати. Люди можуть використовувати підвали багатоквартирних будинків як укриття. Але чи придатні вони для цього?

Чи придатний підвал як сховище

Укриття від обстрілів у підвалі багатоквартирних будинків розумне лише у випадках, коли поблизу немає обладнаних сховищ. Ті, хто вимагає відкривати підвали під час обстрілів і використовувати їх як сховища, зазвичай не беруть до уваги той факт, що підвали призначені для розміщення мереж водо- та теплопостачання, а не для перебування там людей.

За 50-60 років експлуатації чогось тільки не з’явилося під будинками: туди розширювали свої підвали автори прибудов на перших поверхах, виводили різні комунікації, розміщували прилади. Тому, спускаючись у такий підвал, люди дуже ризикують отримати удар струмом. І він може виявитися смертельним.

— Сьогодні не можна вважати безпечним сховищем підвал під висоткою, якщо його не перевірили на електробезпеку, — пояснює голова правління Асоціації Одеський житловий союз Євгеній Мальнев. – Є багато способів таку безпеку забезпечити, але це треба обов’язково робити до того, як у підвал під час повітряних тривог почнуть люди спускатися.

Поточний стан сховищ у підвалах

Дійсно, прагнучи збільшити номінальну кількість укриттів та сховищ, влада залишила поза увагою питання безпеки. Тим більше, що підвищена температура та вологість, властиві старим підвалам, ще більше збільшують ризик отримати удар струмом.

Та й пліснява з грибками, що влаштувалися у вологих підвалах, забезпечать людям зі слабкими бронхами та легкими різке загострення всіх хронічних недуг. Приходити до тями після відвідування такого підвалу доведеться довго.

Тобто підвал багатоповерхівки, щоб стати укриттям, спочатку має бути приведений у належний порядок – перевірено на електробезпеку, прибрано, забезпечено вентиляцією. Без проведення перерахованих заходів безпечним укриттям він не стане і краще не спускатися в нього.

Share
Світлана Комісаренко

Світлана Комісаренко – авторка видання "Одеське життя". Журналістка з понад 30-річним досвідом. Пише про медицину, освіту й соціальні питання. Має освіту у сфері фізики та психології, членкиня Національної спілки журналістів України (НСЖУ), лауреатка відзнаки «Золоте перо одеської журналістики».

Recent Posts

  • Новини

Одеський шпиталь для ветеранів реконструюватиме компанія, яку вже ловили на махінаціях

ТОВ «Консалтинг-Буд» стане виконавцем реконструкції частини будівлі Одеського шпиталю для ветеранів на Фонтанській дорозі. Вартість… Read More

05-07-2025 в 08:32
  • Новини

Ветеранів з Одеси звільнили від податків на житлову нерухомість: подробиці

Одеська міськрада ухвалила рішення, що звільняє учасників бойових дій і родини загиблих захисників від сплати… Read More

05-07-2025 в 07:33
  • Positive News

Одеський гумор: базарні голуби та яйця від котів

Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More

05-07-2025 в 06:11
  • Новини

Тихий космос: прогноз магнітних бур на 5 липня

У суботу, 5 липня 2025 року, істотних магнітних бур на Землі не очікується. День обіцяє… Read More

05-07-2025 в 05:43
  • Новини партнерів

Де замовити смачну піцу в Одесі: огляд кращих доставок міста

Піца давно стала не просто улюбленою стравою мільйонів, а справжнім символом затишку, відпочинку та смачного… Read More

04-07-2025 в 23:52
  • Новини партнерів

Як підвищити ціну на свої послуги лешмейкера і не втратити клієнтів?

Правильне підвищення цін залучає платоспроможних клієнтів та підвищує прибутковість бізнесу. Головне — діяти стратегічно. Read More

04-07-2025 в 23:01