Статті

Підвал багатоповерхового будинку: чи він безпечний як сховище?

Вимогою відчиняти підвали багатоповерхівок під час повітряних тривог нікого не здивувати. Люди можуть використовувати підвали багатоквартирних будинків як укриття. Але чи придатні вони для цього?

Чи придатний підвал як сховище

Укриття від обстрілів у підвалі багатоквартирних будинків розумне лише у випадках, коли поблизу немає обладнаних сховищ. Ті, хто вимагає відкривати підвали під час обстрілів і використовувати їх як сховища, зазвичай не беруть до уваги той факт, що підвали призначені для розміщення мереж водо- та теплопостачання, а не для перебування там людей.

За 50-60 років експлуатації чогось тільки не з’явилося під будинками: туди розширювали свої підвали автори прибудов на перших поверхах, виводили різні комунікації, розміщували прилади. Тому, спускаючись у такий підвал, люди дуже ризикують отримати удар струмом. І він може виявитися смертельним.

— Сьогодні не можна вважати безпечним сховищем підвал під висоткою, якщо його не перевірили на електробезпеку, — пояснює голова правління Асоціації Одеський житловий союз Євгеній Мальнев. – Є багато способів таку безпеку забезпечити, але це треба обов’язково робити до того, як у підвал під час повітряних тривог почнуть люди спускатися.

Поточний стан сховищ у підвалах

Дійсно, прагнучи збільшити номінальну кількість укриттів та сховищ, влада залишила поза увагою питання безпеки. Тим більше, що підвищена температура та вологість, властиві старим підвалам, ще більше збільшують ризик отримати удар струмом.

Та й пліснява з грибками, що влаштувалися у вологих підвалах, забезпечать людям зі слабкими бронхами та легкими різке загострення всіх хронічних недуг. Приходити до тями після відвідування такого підвалу доведеться довго.

Тобто підвал багатоповерхівки, щоб стати укриттям, спочатку має бути приведений у належний порядок – перевірено на електробезпеку, прибрано, забезпечено вентиляцією. Без проведення перерахованих заходів безпечним укриттям він не стане і краще не спускатися в нього.

Share
Светлана Комисаренко

Родилась и выросла в большом одесском дворе. Как все дети двора, училась музыке (виолончель), занималась в театральной студии, играла в волейбол. Окончила физический факультет ОГУ имени И.И. Мечникова, факультет психологии ЮНПУ имени Ушинского. Люблю аналитику – только она помогает найти хоть какой-то смысл в любом происходящем хаосе. Наверное, поэтому и пошла в журналистику. В газете «На пенсии» работаю заместителем редактора с июля 2023 года.

Recent Posts

  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22
  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21