Статті

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 5 червня

Головні теми: Путін хоче експортувати зернові через Білорусь, але Зеленський каже «ні»; Європа ставить гроші вище за мораль, і це ускладнює виживання.

  • В Україні загинув німецький боєць
  • Німеччина очікує 746 тис. українських біженців, які звернуться до центрів зайнятості
  • 6 СЛАБИХ ТОЧОК У БОРОТЬБІ З ПУТІНОМ у Скандинавських країнах
  • Тіньова група для Путіна отримує золото у Судані

Європа

Італія. «Corriere della Sera» – «Путін хоче експортувати зернові через Білорусь, але Зеленський каже «ні».

Переговори ООН.

Царська* армія хвалиться взяттям Сєверодонецька. Україна: ми відбили з атаки»

*Царська армія – в італійських газетах Путіна звуть цар, а його армію царська армія

Кремль звинувачує: “Російських дискримінували в Італії”

 

«Corriere della Sera» – “Контратака на Донбасі”

“Українське відновлення у Сєвєродонецьку. Москва проти Італії”

«Київ: переговори після настання. Маневри НАТО на Балтиці Путін: давимо американську зброю, як горіхи»

Іспанія. «La Vanguardia» – «Вторгнення Росії в Україну викликає мілітаризацію в північних країнах»

«НАТО посилюється в Норвегії»

Північна країна, в якій розташовані бази Альянсу, є найбільш стратегічною в Арктиці

Член НАТО з 1949 року, Норвегія є найбільш стратегічною країною в європейській Арктиці, ключовим союзником США та НАТО. Вже підкріплений імовірним вступом Фінляндії та Швеції, Атлантичний альянс має намір збільшити свою військову присутність у Північній Європі від Арктики до Балтики з метою відвернути Росію від військової агресії.

Але після досвіду першої холодної війни Норвегія дуже добре розуміє, що стримування можна легко інтерпретувати як загрозу. Результат: гонка озброєнь по обидва боки кордону.

Ця так звана «дилема безпеки» є головним болем для уряду праці Jonas Store, обраного минулого року, чиї найкращі інстинкти шукати формули співжиття з Росією були підірвані 24 лютого вторгненням.

Осло знає про ризик того, що стримування буде розглядатися як загроза, як і під час першої холодної війни в Україні.

Північний флот Росії з близько 50 підводних човнів, оснащених міжконтинентальними балонними ракетами, що становить більше половини російського арсеналу ядерних боєголовок великої дальності, базується на Кольському півострові, через кордон з Норвегією. Захист доступу цих підводних човнів до Атлантики «завжди був наріжним каменем російської політики безпеки», пояснює Крістіан Атланд з Норвезького інституту міжнародних справ (NUPI) в Осло.

Ось чому, коли говорять про створення зони A2/AD НАТО в Арктиці та Балтії, щоб заборонити доступ російським військам, у Мурманську, стратегічному російському порту, що знаходиться всього в 160 кілометрах від Норвегії, лунає тривожний дзвінок.  Зі свого боку Росія намагалася встановити контроль над глибокими водами між материковою Норвегією та норвезьким архіпелагом Шпіцберген за допомогою найсучасніших підводних човнів.

Норвегія завжди була дуже стриманим членом Атлантичного альянсу. Вона не дозволила розташовувати американські бази на своїй території або ядерну зброю. Вона доклала великих дипломатичних зусиль для досягнення угод про співпрацю в таких сферах, як берегова охорона та права на рибальство. Але, як видно з Тронхейма – у фіорді в центральній Норвегії, за 1500 кілометрів на південь від кордону з Росією, і поступова мілітаризація Арктики підігріває небезпеку ядерної війни в Осло 500 – основна реальність все більше і більше інший.

За аеропортом Вернес із соснового лісу височіє табличка: ПЕКЛО. Це визначна пам’ятка для круїзного туризму через свою пекельну назву англійською. На кордоні між Заходом і Росією більше немає жарту, який би не був чорним. Проходячи по дорозі через низку повідомлень про небезпеку наїзду на пішоходів і дітей, ви потрапляєте на військову базу з полігоном норвезької армії. Нема чого турбуватися. Але внизу, в надрах гори, знаходиться так звана печера Фрігард, центр зберігання морських піхотинців США.

У печері зберігаються сотні військових транспортних засобів, зброєносців і броньованих машин Хамві, яких достатньо, щоб перевезти 15 000 морських піхотинців, якщо в регіоні почнеться війна. Підземне родовище датується 1981 р. Воно втратило актуальність після закінчення холодної війни. Зараз вважається важливим «скоротити час реагування на випадок прикордонної кризи», — пояснює Карстен Фрііс, інший аналітик NUPI.

Ще п’ять підземних об’єктів розташовані на площі 80 квадратних кілометрів у різних місцях Норвегії, деякі містять артилерійські склади, десантні машини та транспортні засоби для транспортування зброї. Інші, такі як Олавсверн, норвезька військово-морська база на крайній півночі, використовуються американськими та британськими атомними підводними човнами для стикування в підземних доках. Останнім підземним об’єктом є військово-морський госпіталь, розташований в печері в затоці Боген.

Переозброєння в ім’я стримування також є повітряним. до двох

годинах їзди від Тронхейма, база Евенес обслуговуватиме 52 американських винищувача-бомбардувальника F-35 у доповнення до 64, придбаних Фінляндією минулого року. У той же час НАТО створило радіолокаційну станцію на острові Вардоя в Баренцевому морі для спостереження за ходом російських повітряних і морських маневрів.

«El Mundo» – «Кремль увеличивает свое присутствие в Сахеле* с помощью наемников Вагнера»

*Сахель – тропическая саванна в Африке, которая является своеобразным переходом между Сахарой ​​и южными, более плодородными землями, более известными как африканский регион Судан. Сахелем также называют полупустынные и степные районы к северу от Сахары — в частности, Тунисский и Алжирский Сахель.

«El Mundo» – «Кремль збільшує свою присутність у Сахелі* за допомогою найманців Вагнера»

*Сахель – тропічна савана в Африці, яка є своєрідним переходом між Сахарою і південними, родючішими землями, відомішими як африканський регіон Судан. Сахелем також називають напівпустельні і степові райони на північ від Сахари — зокрема Туніський і Алжирський Сахель.

«ABC» – «Європа ставить гроші вище за мораль, і це ускладнює виживання»

Президент Торгово-промислової палати України критикує той факт, що деякі країни просять відмовитися від своєї територіальної цілісності задля досягнення миру

Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України, Росія вже зруйнувала три будинки. Перший раз це було вісім років тому, коли проросійські ополченці напали на Донбас, залишивши у розпал бойових дій свій будинок у Донецьку; другий у Шурові, під Слов’янськом. «Біля мого будинку було скинуто дві бомби. Згодом російські солдати все всередині розграбували». Останнє було у лютому, коли він із сім’єю сховався у містечку за 40 кілометрів від Києва, який виявився окупованим російськими військами. «Усього за два дні росіяни взяли місто під свій контроль, обстріли та обстріли були настільки інтенсивними, що ми тиждень не могли вийти з підвалу. Якось за 200 метрів від нашого будинку впала бомба, залишки осколків встромилися в стіни, і ми разом із сусідами вирішили вибудувати колону автомобілів у бік головної дороги, що, на щастя, дозволило мені вивезти мою сім’ю в безпечне місце». . Однак його успіх ні на йоту не зменшує розчарування. «Три будинки зруйновані, мене пограбували. Що я маю сказати своїм дітям? Що вони довіряють Росії? Путін зруйнував відносини між двома народами як мінімум на два покоління».

Чижиков повернувся до Києва, щоб управляти з Торгової палати величезною кризою, яка тягне за собою російське вторгнення, а також міжнародними союзами, дедалі більше нетерплячими перед лицем тривалої кризи, що породжує світову економічну кризу, яка загрожує поширити примару голоду по всій планеті. «Європейці дзвонять мені і кажуть: «Геннадіє, будь ласка, ми втомилися, знайди рішення, щоб зупинити війну». Чи не могли б ви здати частину території, наприклад? Я їм відповідаю: Стоп, що? Ми не можемо зупинити загальноросійський менталітет, бо проблема не лише у Путіні, він змінив населення за останні 20 років. Ми ставимося до Росії так само, як наші дідусі та бабусі ставилися до Німеччини у 1940-х роках, до фашистської держави».

Економіст добре розуміє, чому виникають сумніви, хоч і не виправдовує влучення Заходу в пастку. «Росія завжди дуже добре працювала із пропагандою, — пояснює він. «Історичні досягнення мають бути спрямовані на пошук кращих умов життя та більшої моральності. Європа якийсь час втілювала мораль, але після Другої світової війни звикла втішати та боротися з будь-яким дискомфортом грошима чи поступками. Він забув уроки Другої світової війни, тому думає, що буде корисно сказати Путіну: будь ласка, візьміть трохи України, і ми про все забудемо». «Європа не розуміє, що проблема набагато серйозніша.

У 2000 році Путін вже створив проблему в Молдові [просуваючи автономію Придністров’я], запустивши тенденцію: початок кризи, яку вона ніколи не вирішить, як поганий хірург, який погано накладає шви і змушує рану гноитися. Вони створили проблему в Молдові, в Азербайджані та Вірменії, потім у Грузії, у 2014 році в Україні з Кримом та Донбасом, а тепер і у всій країні. Ось чому я питаю своїх європейських колег, на який фінал ви очікуєте?

На стінах його кабінету фотографії з українськими президентами говорять про його давній вплив як управлінця. «У діловому світі ми маємо те, що називається управлінням ризиками. Перш ніж мати справу з кимось, ви повинні подивитися на їхню історію. Це стосується Путіна: з погляду бізнесу він став непередбачуваним агентом, і нам потрібно поступово позбавлятися залежності від нього. Проте Європа усі ці роки реагувала навпаки: купувала більше. Чим гірше він поводився, тим більше я у нього купував», — продовжує він. «Європа ставить свої інтереси вище за мораль, а це має на увазі проблему виживання. Він виявив, що російський сусід є проблематичним, і йому довелося 20 років шукати альтернативні джерела газу, але він надто зручний, щоб продовжувати купувати газ у Росії. Європа мае намір платити за рішення, тому я питаю своїх європейських друзів, коли ви перестанете вести переговори з Росією? Коли Україну окуповано? Коли Прибалтику буде окуповано? Коли Польща була окупована? Коли ти поставиш мораль вище за свої насущні потреби? Для мене це єдине можливе рівняння.

Вісім років вторгнення Чижиков знає, про що говорить, тому що, на відміну від Заходу, він уже вісім років страждає від вторгнення.

Німеччина. «Der Tagesspiegel» – «В Україні загинув німецький боєць»

За даними українських джерел, у боях проти російських військ в Україні загинув німецький боєць. Загалом загинули четверо іноземних добровольців, які воювали за Україну, повідомила добровольча бригада «Міжнародний легіон оборони України». Також загинули троє чоловіків з Нідерландів, Франції та Австралії.

За словами губернатора Луганської області Східної України, російські військові підривають мости у зруйнованому місті Сєвєродонецьк, щоб не допустити постачання, повідомив губернатор Сергій Гайдай. Українські частини продовжували утримувати позиції в місті.

За даними «Welt am Sonntag», Федеральне агентство зайнятості очікує до кінця року 746 тис. українських біженців, які звернуться до центрів зайнятості та отримають право на Hartz IV.

«FAZ». «Колоніальні союзники німці та росіяни неодноразово розглядали Україну як колонію»

Тому Берлін такий глухий до голосів із Києва?

Політика та фейлетон. Тільки між нами

Політикам потрібні союзники, на яких вони можуть покластися.

Данія. «POLITIKEN» – «ДОНБАСУ БОЛЯЧЕ». Російські війська повільно, але вірно вгризаються дедалі глибше у Східну Україну, а українські солдати падають смугою. Поранених сотнями привозять до операційної, де виймають уламки російської артилерії та касетних бомб. Або ампутувати ногу. Політики відвідали військовий шпиталь у секретному місці на Донбасі. В інтерв’ю «Courrier Picard» Еммануель Макрон докладно описує свою дорожню карту: купівельна спроможність, пенсійна реформа, візит до України, прем’єр-міністр…

Швеція «Aftonbladet »- «6 СЛАБИХ ТОЧОК У БОРОТЬБІ З ПУТІНОМ у Скандинавських країнах»

■ Лінія життя ■ Посилання ■ «Закрити Росію»

Зі Швецією та Фінляндією в НАТО альянс буде настільки міцним, що він повинен стримувати Росію від будь-яких військових атак у нашому регіоні. Так вважають кілька експертів, з якими спілкувався Aftonbladet.

Ось шість найважливіших місць для оборони північних країн.

Зі Швецією та Фінляндією в НАТО альянс буде набагато міцнішим у північному регіоні.

Це сприятиме миру, вважає Стефан Рінг, колишній викладач стратегії Шведського коледжу національної оборони:

– Країни Північної Європи разом мають одні з найбільших і найсучасніших повітряних сил Європи.

– З територією Швеції більшу стратегічну глибину матимуть Норвегія, Фінляндія, а також Данія.

– Фінляндія може базувати свої військово-повітряні сили у Швеції і все одно діяти проти російських сил.

– НАТО буде надзвичайно сильним гравцем у північному регіоні.

Саме ця перевага може змусити росіян зберігати спокій, каже Рінг.

– Коли вони стикаються із завершеним фактом і мають дуже мале поле для переговорів, вони, здається, стають більш розумними.

Коли Сполучені Штати вели жорстку боротьбу в кубинській кризі в 1962 році, це призвело до послаблення та кількох важливих угод про роззброєння з Радянським Союзом протягом наступного періоду, стверджує Стефан Рінг.

Подібним чином під час зустрічі з Горбачовим в Ісландії в 1986 році за твердою позицією Рональда Рейгана послідувала угода про РМД 1987 року, яка роззброїла ядерну зброю середньої дальності в Європі.

Зараз динаміка може бути схожою.

– Для Росії це буде дуже невелике поле для маневру, і я думаю, що це позитивно для розслаблення. Але нам важливо мати дипломатичні контакти і пояснити росіянам, що ми не хочемо на них нападати, а навпаки, співпрацюємо з ними.

Але для цього спочатку війна в Україні має закінчитися.

– Поки це триває, важко заходити і будь-яким чином давати пільги Росії, – каже Стефан Рінг.

Ось найважливіші регіони для оборони північних країн:

1 Північний Калотт: життєво важливий для Росії

■ Російські стратегічні атомні підводні човни базуються на Кольському півострові.

Вони складають російську «другосортну здатність».

Вони є гарантом того, що кожен, хто атакує Росію за допомогою ядерної зброї, завжди отримає відповідь тією ж монетою, навіть якщо напад настільки несподіваний, що російські наземні та шахтні роботи будуть ліквідовані.

У цьому регіоні також є повітряні та військово-морські сили, які Росія може використовувати для впливу на американські підкріплення через Атлантику.

Норвезький законопроект про оборону підкреслює, що якщо Росія захоче розширити оборону північних військово-морських баз на захід, Норвегія може опинитися за російською лінією оборони.

“Це матиме серйозні наслідки для норвезької свободи дій і безпеки і обмежить можливості альянсу зміцнити Норвегію”, – йдеться у звіті.

У Швеції як комітет з оборони, так і інші експерти заявили, що північ Швеції також може стати ціллю, якщо Росія спробує розширити зону оборони навколо Кольського півострова та атомних підводних човнів.

Стратегічне значення Північної Калотти було продемонстровано не в останню чергу у вересні 2020 року, коли Швеція, Фінляндія та Норвегія підписали угоду про військово-оперативне оборонне співробітництво в регіоні.

– Це, звичайно, пов’язано з ситуацією з безпекою, яка змінилася з часом, де ми бачимо посилення російської структури в Мурманській області з флотом та іншими ресурсами, ми бачимо створення бази поблизу фінського кордону Алакурті, ми бачимо структуру в вся Арктика з боку Росії і більше навчань і оперативної поведінки на більш просунутому рівні, сказав тоді міністр оборони Пітер Хультквіст.

2 Пояси і Борнхольм: життєво важливі для зміцнення

■ Великий Бельт, Малий Бельт і Саунд є важливими транспортними шляхами як для Росії, так і для Заходу. “З точки зору НАТО, Балтійське море, включаючи його затоки, є життєво важливими для зміцнення оборони східних країн-членів”, – пише Комітет оборони.

Борнхольм є особливо стратегічно важливим місцем.

– Якщо Росія контролює Борнхольм, вони можуть завдати багато неприємностей.

Але насправді, можливо, так само важливо для нас контролювати територію, мати можливість тиснути на Росію, каже Стефан Рінг.

3 Середня Балтика: гральна карта для Заходу

■ За словами Стефана Рінга, територія між Гельсінкі, Аландськими островами, Готландом і Стокгольмом є надзвичайно важливою в обороні Північних країн.

– Особа, яка його контролює, також контролює рух у Фінській затоці та з неї. Якби Росія контролювала Аландські або Готландські острови, НАТО було б дуже важко діяти на користь країн Балтії.

– Але для нас це майже навіть важливіше, тому що буде тиск на Росію. Це гральна карта, яку ми можемо тримати, каже Стефан Рінг.

— Коли ви ведете переговори з Росією, ви повинні робити це з позиції сили.

4 Фінська затока: може закрити Росію

■ На дальньому кінці Фінської затоки знаходиться Санкт-Петербург. Там базується значна частина Балтійського флоту Росії, є військові штаби, а поруч розташовані кілька важливих авіабаз.

Оскільки Швеція та Фінляндія в НАТО, Росія ризикує опинитися в пастці у Фінській затоці, каже Петер Матссон, старший викладач військових наук у Шведському національному коледжі оборони.

Фінська затока відносно невелика, і з довгого узбережжя на півночі та півдні морські роботи та літаки можуть загрожувати російському морському транспорту.

– Для Росії це буде дуже складна ситуація. Ви також опиняєтеся відносно у пастці в Калінінграді, який залежить від морського транспорту з Санкт-Петербурга. Для них це вразлива ситуація.

— Санкт-Петербург — дуже великий порт. Не дивлячись на санкції, там продовжується значний рух транспорту. Якщо цю дорогу закриють, то вона буде спрямована на порти Владивостока та Мурманська, і це буде досить важко.

– Дорога через Чорне море також небезпечна і її також можна закрити, – каже Пітер Матссон.

5 Гетеборг: рятівний круг Фінляндії

■ Гетеборг є найважливішим імпортним портом Швеції, але також і Норвегії.

Якщо морський транспорт у Балтійському морі не може працювати нормально через конфлікт з Росією, Гетеборг також стане рятівним колом для Фінляндії, оскільки весь імпорт до країни має здійснюватися наземним шляхом через Швецію.

Найважливішим завданням буде утримувати водні шляхи відкритими та вільними від підводних човнів та мін.

6 Тронхейм: зв’язок через Атлантику

■ — Саме до Тронхейма планується прибути американське підкріплення, — каже Стефан Рінг.

– Якщо ви йдете туди, то не обов’язково заходите у вузький Скагеррак-Каттегат, а можете перетнути Атлантичний океан прямо. Також у Тронхеймі США попередньо зберігають своє обладнання.

Звичайно, у Північному регіоні є важливіші регіони.

Одним з таких є фінсько-російський прикордонний район у Карелії. У 1939–1945 роках там точилися дві війни, і цей регіон, ймовірно, знову стане ареною війни між Фінляндією та Росією.

Сувалкський проміжок, тонка смуга землі, що з’єднує Литву та Польщу – з російським ексклавом Калінінградом та Білоруссю по обидва боки – є ще одним місцем, яке стає важливим у конфлікті в Балтії.

Проте Стефан Рінг вважає, що раніше перераховані регіони важливіші:

– Якщо Росія увійде і займе 50 км фінської території в Карелії, це не вплине на стратегічну ситуацію в Північному регіоні як таку. Але це трапляється, якщо вони візьмуть Аландські острови чи Готланд.

Загалом військова географія навколо Балтійського моря буде складною для Росії. Якщо вони атакують будь-яку країну НАТО, вони повинні захищатися від Кольського півострова на півночі, через Санкт-Петербург і країни Балтії, аж до оточеного Калінінграда на півдні.

– Для них це буде викликом, – каже Пітер Матссон,

старший викладач військових наук Шведського національного оборонного коледжу.

– Те, що раніше виглядало як перевага, передова позиція в Калінінграді, тепер буде дуже відкритою. У Калінінграді також немає оперативної глибини, туди потрапляєш із системами озброєння, які є в НАТО. Захищатися буде дуже важко.

Зі Швецією та Фінляндією в НАТО Пітер Маттссон не вірить, що Росія може досягти успіху у війні навколо Балтійського моря.

– Якщо кожен в НАТО відповідатиме за свою частину, це буде достатньо стримуючим фактором, що Росія не поступиться жодній з країн.

– Вони ослаблені, а ми стаємо дедалі сильнішими. Час говорить проти Росії.

«Expressen» – «ДЕКЛАРАЦІЯ ПУТІНА. ЗАЯВА ПРО НОВІ ПРОБЛЕМИ ЄС»

США

США. «NYT» – «Тіньова група для Путіна отримує багато у Судані»

Судан — У випаленому, багатому золотом районі в 200 милях на північ від столиці Судану, де багатства виходять із вирубаної в пустелі породи, таємничий іноземний оператор домінує в бізнесі.

Місцеві жителі називають його «Російська компанія» — суворо охоронюваний завод із сяючими вежами в глибині пустелі, який переробляє насипи пилової руди на злитки напівочищеного золота.

«Росіяни платять найкраще», – сказав Аммар аль-Амір, шахтар і лідер громади в Аль-Ібедійі, важкодоступному шахтарському містечку в 10 милях від заводу. «Інакше ми мало про них знаємо».

Насправді, як свідчать записи суданської компанії та уряду, золота копальня є одним з форпостів групи Вагнера, непрозорої мережі російських найманців, гірничодобувних компаній і операцій з політичного впливу, контрольованих близьким союзником президента Росії Володимира Путіна.

Вони агресивно поширюється по всій частині Африки. Найбільш відомий як постачальник найманої зброї, Вагнер за останні роки перетворився на набагато ширший і складніший інструмент влади Кремля, за словами експертів і західних чиновників, які відстежують її розширення.

Замість єдиної організації, Вагнер почав описувати взаємопов’язані операції з ведення війни, заробітку та торгівлі впливом, недорогі та заперечливі, які обслуговують амбіції пана Путіна на континенті, де підтримка Росії є відносно високою. Вагнер з’явився у 2014 році як банда підтримуваних Кремлем найманців, які підтримали перший набіг пана Путіна на Східну Україну, а потім відправили в Сирію.

За останні місяці щонайменше 1000 її бійців знову з’явилися в Україні, повідомила британська розвідка.

Основним керівником Вагнера, на думку західних чиновників, є Євген Васильович Пригожин, російський олігарх, відомий як «кухар Путіна».

Колонка: «Фермер годує село»

ПІВНІЧНИЙ РАЙОН, Україна — Олександр Чаплик, один із небагатьох мирних жителів, які все ще їдуть дорогою, що веде до фронту, зупинився і висунувся з вікна машини, щоб обмінятися інформацією із сільським жителем. Він віз припаси в своє село, одне з небагатьох українців, які все ще перебувають у руках, які лежать на шляху наступу росіян.

«Ми оточені з усіх боків, — сказав 55-річний Чаплік, який займається молочним тваринництвом. «Другий місяць без світла, без води, без газу, без зв’язку, без інтернету, без новин. Загалом жах». “Але людям треба їсти”, – сказав він. “Я бізнесмен. Тож я роблю свою роботу».

Пану Чапліку належить близько 75 акрів землі неподалік міста Сєверодонецька, де останніми днями російські та українські війська борються за контроль у запеклих вуличних боях. Сільська місцевість навколо його ферми майже постійно зазнає бомбардування з боку російських військ, які намагаються оточити найсхідніші українські сили й осадити Сєвєродонецьк та Лисичанськ.

«Los Angeles Times»  – «Рух війни на сході України змінюється»

Спроба Росії захопити Київ провалилася, але її безжальна артилерія завдає шкоди Донбасу.

Підпис під фото: “Дитина прощається, коли вона та її родина евакуюються з Покровська на Донбасі на сході України.

«Arizona Daily Star» – «Москва продовжує атаку». Посилені російські війська за підтримки авіаударів у суботу завдали удару по частині східної України, підірвавши мости і обстрілявши житлові будинки, коли вони боролися за захоплення двох міст, які б оспорювали провінцію під контроль Москви, заявили українські офіційні особи. Російські та українські війська вели бої вулиця за вулицею у Сєвєродонецьку та прилеглих районах.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Узвіз Віталія Блажка (Марінеско) закривають на ремонт: як ходитимуть автобуси і трамваї

На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22
  • Статті

Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція

Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More

2024-11-22
  • Новини

Одеська область: співспівробітники ТЦК продавали відстрочки від мобілізації

В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More

2024-11-22
  • Новини

У Південний «на щиті» повернулися бойовий медик і навідник ПТРК

У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More

2024-11-22