Статті

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 20 травня

Головні теми: Війна схиляє тендітний світ до масового голоду. Туреччина продовжує гальмувати НАТО. Дві австрійські газети розмістили на перший шпальти однакові фото та цитати з інтерв’ю Юлії Тимошенко (мабуть безкоштовно тому що однакові…прим.автора). Європа погоджує обов'язкові резерви газу. Шольц проти санкції ЄС проти Шредера та відкидає можливість швидкого вступу України до ЄС. Зенітки Гепард від Німеччини до України ще не потрапили, до них немає снарядів

Великобританія

«The Economist» – «Майбутня продовольча катастрофа»

Війна схиляє тендітний світ до масового голоду. Виправити це – справа кожного

Вторгнувшись в Україну , Володимир Путін може знищить життя людей, які знаходяться далеко від поля бою, і в таких масштабах навіть він може пошкодувати. Війна б’є по глобальній продовольчій системі, ослабленій COVID-19 , зміною клімату та енергетичним шоком . Український експорт зернових та олійних культур переважно зупинився, а російський – під загрозою. Разом дві країни постачають 12% проданих калорій. Ціни на пшеницю, що виросли на 53% з початку року, підскочили ще на 6% 16 травня після того, як Індія заявила, що призупинить експорт через тривожну спеку.Широко прийнята ідея кризи вартості життя не починає вловлювати серйозність того, що може чекати попереду.

Антоніу Гутерріш, генеральний секретар ООН , попередив 18 травня, що найближчі місяці загрожують «привидом глобального дефіциту продовольства», який може тривати роками. Висока вартість основних продуктів харчування вже підвищила кількість людей, які не можуть бути впевнені в тому, що отримують достатньо їжі. Кількість зросла на 440 мільйонів, до 1,6 мільярда.

Майже 250 мільйонів перебувають на межі голоду. Якщо, як імовірно, війна затягнеться, а поставки з Росії та України будуть обмежені, ще сотні мільйонів людей можуть впасти в бідність. Політичні заворушення поширяться, діти будуть малорослі, а люди будуть голодувати.

Пан Путін не повинен використовувати їжу як зброю. Нестачі не є неминучим результатом війни. Світові лідери повинні розглядати голод як глобальну проблему, яка терміново потребує глобального вирішення.

Росія та Україна постачають 28% світової пшениці, 29% ячменю, 15% кукурудзи та 75% соняшникової олії. Росія та Україна вносять близько половини зернових, імпортованих Ліваном та Тунісом; для Лівії та Єгипту ця цифра становить дві третини. Український експорт продовольства забезпечує калорії, щоб прогодувати 400 мільйонів людей. Війна перериває ці постачання, тому що Україна замінувала свої води, щоб стримати напад, а Росія блокує Одеський порт.

Ще до вторгнення Всесвітня продовольча програма попереджала, що 2022 рік буде жахливим. Китай, найбільший виробник пшениці, заявив, що після дощів, які затримали посів минулого року, ця культура може стати найгіршою за всю історію. Тепер, окрім екстремальних температур в Індії , другому за величиною виробнику в світі, відсутність дощів загрожує знижувати врожаї інших хлібних кошиків, від пшеничного поясу Америки до регіону Бо у Франції. Африканський ріг спустошує найгірша за останні чотири десятиліття посуха. Ласкаво просимо в епоху зміни клімату.

Усе це погано вплине на бідних. Домогосподарства в країнах, що розвиваються, витрачають 25% своїх бюджетів на їжу, а в країнах Африки на південь від Сахари — аж 40%. У Єгипті хліб забезпечує 30% усіх калорій. У багатьох країнах-імпортерах уряди не можуть дозволити собі субсидії, щоб збільшити допомогу бідним, особливо якщо вони також імпортують енергію — ще один ринок, який занепав.

Криза загрожує посилитися. Україна вже відвантажила значну частину врожаю минулого літа до війни. Росії все ще вдається продавати своє зерно, незважаючи на додаткові витрати та ризики для вантажовідправників. Проте ті українські силоси, які не постраждали від бойових дій, повні кукурудзи та ячменю. Фермерам ніде зберігати свій наступний урожай, який має початися наприкінці червня, тому він може згнити. І їм бракує палива та праці, щоб посадити наступне. Росія, зі свого боку, може не мати певних запасів насіння та пестицидів, які вона зазвичай закуповує у Європейського Союзу.

Незважаючи на різке зростання цін на зерно, фермери в інших країнах світу можуть не заповнити дефіцит. Одна з причин полягає в тому, що ціни нестабільні. Гірше того, прибуток скорочується через зростання цін на добрива та енергоносії. Це основні витрати фермерів, і обидва ринки порушені санкціями та боротьбою за природний газ. Якщо фермери скоротять внесення добрив, глобальні врожаї будуть нижчими в самий невідповідний час.

Реакція стурбованих політиків може погіршити погану ситуацію. З початку війни 23 країни від Казахстану до Кувейту оголосили суворі обмеження на експорт харчових продуктів, які покривають 10% калорій, що продаються в усьому світі. Понад п’яту частину всього експорту добрив обмежено. Якщо торгівля припиниться, настане голод.. Північна Монголія має дозволити українське судноплавство, Україні слід розмінувати підступи до Одеси, а Туреччини потрібно пропустити через протоку Босфор військово-морський ескорт, наголошують автори статті.

Сцена готується для гри звинувачення, в якій Захід засуджує Путіна за його вторгнення, а Росія засуджує санкції Заходу. Насправді, зриви є насамперед результатом вторгнення пана Путіна, і деякі санкції посилили їх. Аргумент може легко стати виправданням для бездіяльності. Тим часом багато людей будуть голодувати, а деякі помруть.

Натомість держави повинні діяти разом, починаючи з утримання ринків відкритими. Цього тижня Індонезія, джерело 60% світового виробництва пальмової олії, скасувала тимчасову заборону на експорт. Європа повинна допомогти Україні перевозити зерно залізницею та автомобільним транспортом до портів Румунії чи Балтії, хоча навіть найоптимістичніші прогнози свідчать, що лише 20% врожаю можна було б отримати саме так. Країни-імпортери також потребують підтримки, щоб вони не перекинулися через величезні рахунки. Надзвичайні запаси зерна мають надходити лише найбіднішим. Для інших фінансування імпорту на вигідних умовах, можливо, надане через мвф , дозволить долари донорів піти далі. Звільнення від боргу також може допомогти звільнити життєво важливі ресурси.

Є можливість для заміни. Близько 10% всього зерна використовується для виготовлення біопалива; а 18% рослинних олій йде на біодизель. Фінляндія та Хорватія послабили мандати, які вимагають, щоб бензин включав паливо з сільськогосподарських культур. Інші повинні наслідувати їх приклад. Величезна кількість зерна використовується на годівлю тварин. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації, на зерно припадає 13% сухих кормів великої рогатої худоби. У 2021 році Китай імпортував 28 мільйонів тонн кукурудзи для годування свиней, що більше, ніж Україна експортує за рік.

Негайне полегшення принесе прорив Чорноморської блокади. Приблизно 25 мільйонів тонн кукурудзи та пшениці, що еквівалентно річному споживанню в усіх найменш розвинених економіках світу, знаходиться в пастці в Україні. Потрібно включити три країни: Росія повинна дозволити українське судноплавство; Україна має розмінувати підхід до Одеси; і Туреччині потрібно пропустити морський супровід через Босфор.

Це буде нелегко. Росія, борючись на полі бою, намагається задушити економіку України. Україна не хоче розмінувати. Переконати їх поступитися буде завданням для країн, включаючи Індію та Китай, які пережили війну. Конвоям може знадобитися озброєний супровід, схвалений широкою коаліцією. Нагодувати тендітний світ – справа кожного.

У четвер керівник Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі закликав Росію та особисто Путіна відкрити доступ до морських портів в Україні. Інакше дії Росії стануть оголошенням війни світовій продовольчої безпеки, що, своєю чергою, може спровокувати глобальний голод і призвести до масової міграції.

Газета «i» вийшла с заголовком: «У Путіна слабке здоров’я. Розслідування чуток»

«Daily Telegraph» – «Американська ракета може покласти край російській продовольчій блокаді»

Кілька країн, як стверджується, готові відправити гарпуни для затоплення російських військових кораблів у Чорному морі. Сполучені Штати також розглядають можливість відправки Україні передових протикорабельних ракет для затоплення російських військових кораблів у Чорному морі та припинення продовольчої блокади Кремля..

Європа

«Der Standard» –«ЄС дозволяє експропріацію для забезпечення достатньої кількості газу»

Визначено обов’язкові рівні у сховищах – зростання цін на електроенергію

Європейський союз зробив ще один крок щодо забезпечення енергопостачання у критичні зимові місяці. У четвер представники країн ЄС та Європарламенту домовилися про обов’язкові рівні заповнення газосховищ і про можливість експропріації в крайніх випадках.

Директива передбачає, що резервуари для зберігання газу будуть заповнені на 80 відсотків до 1 листопада цього року та на 90 відсотків до цієї ж дати у наступні роки. Строк дії зобов’язання закінчується наприкінці 2025 року. У операторів зберігання може бути відкликана ліцензія, якщо вони ставлять під загрозу енергопостачання, наприклад через занадто низький рівень заповнення. Потім вони мають продати свої акції або можуть бути експропрійовані. Водночас стало очевидним, що ЄС визнає оплату рахунків за газ на рублевому рахунку відповідною до санкцій.

Високі ціни на газ у поєднанні з відмовою багатьох атомних електростанцій у Франції, пов’язаними з технічним обслуговуванням, призвели до різкого зростання цін на електроенергію. На ринку, що відноситься до Австрії, ціни на обсяги торгівлі електроенергією на початку наступного року зросли на 16 відсотків до 232 євро за мегават-годину, що є історичним максимумом.

Колонка: «Туреччина продовжує гальмувати НАТО»

Умови вступу Фінляндії та Швеції

Туреччина продовжує блокувати офіційні переговори про вступ до НАТО зі Швецією та Фінляндією. Це підтвердив у четвер президент Реджеп Тайіп Ердоган.

Серед іншого, Анкара вимагає зобов’язань у боротьбі з Курдською робітничою партією PKK і сирійським курдським ополченням YPG.

З огляду на війну проти України, Європарламент висловився за санкції проти колишнього міністра закордонних справ Карін Кнайсль та екс-канцлера Німеччини Герхарда Шредера. Причина – їхня діяльність для російських державних компаній.

«Kleine Zeitung» – «Екс-прем’єр-міністр ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО

Компроміси з Путіним неможливі

Колишній лідер української революції Юлія Тимошенко не вірить у мир з Кремлем. Війна вирішуватиметься на полі бою, каже вона в інтерв’ю.

Екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко не вірить чуткам про здоров’я Путіна.

Юлія Тимошенко наразі не бачить шансів на мирне врегулювання з президентом Росії Володимиром Путіним. “З огляду на цілі Путіна, переговори і компроміси неможливі. Якщо ми дозволимо йому навіть частково знищити цілі етнічні групи, він не зупиниться”, – сказала вона в інтерв’ю п’ятничному виданню “Kleine Zeitung”.

“Він (Путін) не залишає нам шансів: ми можемо перемогти тільки на полі бою, і тоді з режимом Путіна буде покінчено. Тільки тоді Росія матиме шанс перегрупуватися і встановити нормальні відносини з іншими країнами”, – сказала Тимошенко.

Будучи прем’єр-міністром, вона підписала заявку на членство в НАТО у 2008 році. “Це був момент, коли більшість українців хотіла зламати старі мости і йти на захід. Кілька країн це заблокували, вони вклонилися росіянам”, – розкритикувала Тимошенко.

“Якби цього не було тоді, ми б сьогодні не говорили про війну і не довелося б платити високу ціну санкцій. Україна була принесена в жертву, щоб піддатися шантажу Росії”, – сказав політик від Батьківщини. партія (Батьківщина). .

Санкції

Щодо західних санкцій проти Росії, Тимошенко сказала, що вони безпрецедентні, і вона розуміє, що в деяких країнах дуже важко приймати рішення, оскільки від них сильно залежить економіка. «Такі країни, як Угорщина, а також Австрія кажуть, що їм потрібно багато часу… Це просто», – сказала вона.

«Щодня в Росію надходить до мільярда євро на постачання енергоносіїв. Гроші фінансують війну. Якщо ми хочемо її швидко закінчити, то нам потрібні якомога більші поставки зброї та якомога більші санкції. Мова йде не тільки про Україну якщо не виграти війну – Росія губить європейський континент», – наголосила Тимошенко.                 Вона також сказала, що ЄС має переглянути бюрократичні перешкоди та прискорити процес вступу України. “Чим швидше, тим краще. Якщо НАТО прийме нас, ми запобігтимемо майбутні війни”, – сказала Тимошенко.

Щодо чуток про здоров’я Путіна, вона сказала: «Забудьте всі казки про його психічне здоров’я! Немає нічого, навіть раку. Він мислить раціонально, має місію, яку розробив для себе (… ) В основному він хоче щоб знищити наше коріння до кінця, він живе цим зараз. Я не вірю в мирні угоди».

«Neue Vorarlberger Tageszeitung» – також цитує Тимошенко

Колишній лідер української революції Юлія Тимошенко не вірить у мир з Кремлем. Війна вирішуватиметься на полі бою, каже вона в ексклюзивному інтерв’ю.

Бельгія. «De Morgen»  – СЕРГІЙ РОЄДЕНКО, БІОГРАФ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

«Населення очікує на перемогу Зеленського»

Німеччина. «Der Tagesspiegel» – «Шольц проти санкції ЄС проти Шредера»

Європарламент у резолюції закликає до жорстких заходів Бундестаг урізає фінансування колишньої канцлерської посади голосами від СДПН

Оскільки колишній канцлер Герхард Шредер (СДПН) залишається на своїй посаді в російських енергетичних компаніях і дружить із кремлівським босом Володимиром Путіним, тиск на нього в Німеччині та на рівні ЄС посилюється. У ухваленій у четвер резолюції Європарламент закликав включити Шредера до списку санкцій ЄС. У той же час Бундестаг позбавив його деяких особливих прав як колишнього глави уряду. Бюджетний комітет вирішив скоротити його офіс. Союз хотів би також скоротити пенсію політика СДПН, оскільки це завдало б шкоди міжнародній репутації Німеччини. Проте Бюджетний комітет так далеко не пішов: Шредеру дозволили зберегти пенсію та особисту охорону. За даними Бундестагу, урядові фракції СДПН, Зелених та ВДП, а також союзні партії ХДС та ХСС проголосували за часткову втрату його привілеїв у Німеччині. Пекло і ліві утрималися.

Згідно з заявкою, поданою коаліцією світлофорів, решта співробітників Шредера має взяти на себе інші завдання. Однак зв’язки Шредера з російськими корпораціями або Путіним у клопотанні не згадуються — інакше рішення бюджетного комітету могло бути оскаржене в судовому порядку.

Востаннє в офіс Шредера було призначено чотири штатні посади. Проте самі співробітники припинили співпрацю кілька тижнів тому та попросили перевести їх в інше місце.

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) привітав рішення Бундестагу під час візиту до Нідерландів. “Рішення щодо колишнього канцлера логічне”, – сказав Шольц у присутності прем’єр-міністра Нідерландів Марека Рютте в Гаазі. Шольц, з іншого боку, не вважає санкції ЄС проти Шредера “необхідними”. Канцлер також наголосив: «Було б краще, якби Герхард Шредер сам пішов у відставку зі своєї посади».

У резолюції, ухваленій парламентом ЄС переважною більшістю голосів, Шредера звинувачують у тому, що він продовжує працювати на російські державні компанії навіть після нападу Росії на Україну. Колишній політик від СДПН є головою комітету акціонерів Nord Stream AG та головою наглядової ради російської державної енергетичної компанії «Роснефть». Крім того, зараз Шредер балотується до наглядової ради державної російської енергетичної компанії «Газпром».

Рішення Європарламенту поки що не мало прямих наслідків. Але це є явне звернення до комісії ЄС. Її президент Урсула фон дер Ляйєн тепер може запропонувати включити Шредера до списку санкцій ЄС. У цьому випадку 78-річний чоловік опинився б у списку ЄС разом із сотнями російських політиків, олігархів та військових. Їхні активи, до яких можна отримати доступ на Заході, вже заморожені чи конфісковані. Резолюцію підтримали й багато соціал-демократів. В інтерв’ю Spiegel, опублікованому в четвер, експерт ХДС із зовнішньої політики Норберт Реттген закликав свою партію переглянути свою політику щодо Росії за останні кілька років — також в особі колишнього канцлера Ангели Меркель. «Під час війни, безумовно, добре зосередитись на поточній ситуації. Коли все закінчиться, помилки мають бути виправлені. Від усіх причетних», – сказав Роттген. Слід запитати, «чому ХДС як правляча партія також пішла на видимий ризик потрапити в залежність від нелюдської системи Путіна», – сказав він. ХДС поступився тиском як з боку промисловості, так і тодішнього партнера з коаліції, СДПН. «Світу коаліції та миру з економікою надавалося надто велике значення.

Колонка: “Європа погоджує обов’язкові резерви газу”

Європа дає уроки з газового шоку, викликаного нападом Росії на Україну. Щоб забезпечити енергопостачання, газосховища у всьому Союзі у майбутньому мають бути заповнені до настання зими. Представники країн ЄС та Європарламенту погодили відповідний закон у четвер. Він передбачає, що до 1 листопада цього року резервуари для зберігання газу будуть заповнені на 80 відсотків, а наступні роки – на 90 відсотків.

Якийсь механізм солідарності важливий для тих країн ЄС, які не мають власних газосховищ. Вони повинні мати доступ до запасів в інших країнах і розділяти витрати, однак новий закон спрямований лише на вихід із кризової ситуації. Зобов’язання має закінчитися наприкінці 2025 року, як оголосила Рада держав ЄС.

«FAZ» – «Шольц відкидає можливість швидкого вступу України до ЄС»

  • Канцлер захищає постачання зброї
  • Мерц звинувачує уряд у «подвійній грі».

Олаф Шольц (СДПН) скептично поставився до швидкого вступу України до ЄС. Процес вступу — це «не питання кількох місяців чи кількох років», — сказав Шольц у заяві уряду на майбутньому саміті ЄС наприкінці травня. Той факт, що для України немає коротких шляхів у ЄС, є також вимогою справедливості стосовно шести країн Західних Балкан. Чорногорія, Сербія, Північна Македонія та Албанія вже багато років є кандидатами на вступ до ЄС, а Косово та Боснія та Герцеговина хочуть подати заявку. Шольц оголосив про поїздку на Західні Балкани у червні. Він має із собою послання: «Західні Балкани належать ЄС».

Лідер опозиції Фрідріх Мерц звинуватив Шольца в тому, що він не дав зрозуміти, чи хоче він надати Україні статусу кандидата в члени ЄС. Комісія ЄС хоче ухвалити рішення щодо відповідної рекомендації у червні, всі країни-члени повинні погодитися. Через путінську агресивну війну Україна домагається якнайшвидшого набуття статусу кандидата на вступ до ЄС. «Нам не потрібні заміщувальні фонди статусу кандидата в ЄС, які демонструють другосортне ставлення до України та поранять почуття українців», — написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter у четвер.

Мерц звинуватив Шольца у «подвійній грі» у заявах про постачання зброї до України. Попри те, що затверджує канцлер, Німеччина поки що не постачала важке озброєння Україні. Боєприпасів до зенітного танку Гепард немає, а обмін танками зі східними країнами НАТО ще не відбувся. «У яку гру ви там граєте, зокрема й з німецькою громадськістю, коли справа доходить до цих постачань зброї?», – сказав Мерц.

Раніше Шольц захищав постачання зброї, «у тому числі важкої техніки» до Києва. «Немає жодної ескалації в тому, щоб допомогти країні, яка зазнала жорстокого нападу, захистити себе», – сказав він. Вони сприяють відображенню нападу та якнайшвидшому припиненню насильства.

Колонка справа: «Подарунок для Путіна»

На що Путін завжди міг розраховувати, то це на те, що Захід послабить себе у вирішальні моменти. Навіть напад на Україну, найбільший потрясіння для європейської системи безпеки за останні десятиліття, нічого не змінить. До минулого тижня всі в НАТО, очевидно, вважали, що Фінляндію та Швецію можна ухвалити у прискореному порядку до НАТО. Переваги для обох сторін є очевидними: більше безпеки для обох країн, більше стратегічної глибини для альянсу. Загальне занепокоєння викликала лише можлива реакція Росії.

Але тепер справи Путіна робить член НАТО. Туреччина навіть не дозволила розпочати переговори про вступ, і північне розширення альянсу зайшло в глухий кут.

Наскільки відомо, Ердоган застав інших союзників зненацька. Це не той стиль, який має превалювати у союзі. Але турецький президент ніколи не відзначався дипломатичними манерами.

Не красивіше й те, що деякі тепер звинувачують його у «базарному» менталітеті. Насамперед, цей опис недооцінює стратегічні розбіжності, що існують між Анкарою та багатьма іншими союзниками.

Туреччина набагато більше дивиться на Близький Схід, ніж європейців. Зокрема, у Сирії Росія є ключовим гравцем. Недарма Ердоган позиціонував себе у центрі української кризи. Курдське питання, у свою чергу, є першорядною проблемою безпеки Туреччини, навіть якщо Захід хоче, щоб воно вирішувалося інакше, ніж в Анкарі. А хтось на зразок Ердогана точно не зрозуміє війну в Україні як боротьбу авторитаризму та демократії, він сам зовсім не ліберал. Він підтримує мінливі стосунки з Путіним, але часто намагається знайти баланс. Це не унеможливлює виконання вимог, які Ердоган зараз висуває у Вашингтоні, Стокгольмі та Гельсінкі. Але його геополітичні інтереси не змушують його на компроміс. Тут він більше виграє, ніж втратить, тому обіцяного фінським прем’єром виправлення непорозумінь навряд чи буде достатньо. У НАТО потрібно бути готовим до того, що приєднання двох північних країн не може бути завершене без істотних поступок Туреччини.

Для стратегічної ситуації в Північній Європі на даний момент це є менш серйозним, ніж терміновість двох заявок на приєднання.

В Україні в найближчому майбутньому зосереджені значні частини російських збройних сил. Поширення війни на Фінляндію або Прибалтику ще більше погіршить і так важкі перспективи Путіна на його основному театрі військових дій. Того стримуючого ефекту, на який сподіваються Фінляндія та Швеція від вступу до альянсу, можливо, у разі потреби, може бути досягнуто і за рахунок двосторонніх декларацій про допомогу.

Тут у справу вступають Сполучені Штати. Публічні заяви президента Байдена вже просуваються у цьому напрямі. Дві країни в жодному разі не хочуть мати на своїй території ядерну зброю та бази НАТО.

Однак чим довше НАТО гратиме в гру Ердогана, тим важче дійти гарного висновку. Громадська думка у Швеції та Фінляндії може знову змінитись. І згодом деякі союзники можуть занепокоїтися, що розширення зовнішнього кордону НАТО з Росією на 1300 кілометрів може виявитися занадто конфронтаційним. У будь-якому разі Кремль зробить все, що в його силах, щоб підігріти такі сумніви.

Ердоган не єдиний, хто перевіряє єдність Заходу із Путіним. Угорщина, як і раніше, виступає проти запланованого ЄС нафтового ембарго. Інші країни, зокрема Німеччина, також неухильно знижували темпи та масштаби західних санкцій. У світі незалежних держав, інтереси яких не збігаються, це неминуче. Що особливого у випадку з Туреччиною, то це те, що навіть серйозна зміна ситуації з погрозами не могла завадити їй відмовитися від консенсусу альянсу.

Йдеться не про складні і часто безуспішні закордонні місії останніх років, про які багато західних урядів більше не хочуть чути. Йдеться про те, для чого було створено НАТО: колективний захист, насамперед від Радянського Союзу, тепер від Росії.

Польща. «Gazeta Wyborcza» – «Як Україна готувалася до війни»

Литва. «Klaipeda» – «Загадки на долоні у Путіна»

Таролог і хіромантас Леопольдас Малінаускас, який представив зображення долоні Володимира Путіна, фото на параді Перемоги, отримав інтригуючі ідеї. За словами Л. Малінаускаса, главі Росії загрожує не рання смерть.

 

 

Італія. “Військова дипломатія” – заголовок в La Repubblica

  • “Розмова між начальником штабу США та Росії.”
  • Відкрите спілкування щодо безпеки”.
  • Кремль – Риму: “Вітається посередництво”.
  • Допомога Києву на 18 мільярдів від G7.
  • Командири “Азова” залишаються воювати на сталеливарному заводі.

Швеция. «Aftonbladet» – «БЕЗУМНОЕ СООБЩЕНИЕ ЗА ИГРОЮ ПУТИНА

Он подразумевает именно это, когда говорит «денацифицировать»

 

Швеція. «Aftonbladet» – «БЕЗУМНЕ повідомлення ЗА ГРОЮ ПУТІНА

Він має на увазі саме це, коли каже «денацифікувати»

Швейцарія. «Tages-Anzeige» – «США і G-7 приймають рішення про гігантські пакети допомоги»

Війна в Україні Вашингтон підтримує Київ 40 мільярдами, сім найбільших промислово розвинених країн – 15 мільярдами

Колонка справа: «Клан Путіна тривалий час почував себе в Давосі дуже комфортно»

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі (ВЕФ) наступного тижня президент Росії Володимир Путін – на відміну від минулого року – не вітається. Іншим росіянам, яких там вітали протягом багатьох років, також не пускають на WEF через напад Росії на Україну. Путіна більше не вітають у місці, яке його приваблювало.

Ще в 1990-х роках він разом із сім’єю кілька разів відпочивав у Давосі. Зовсім недавно члени його клану також були там інкогніто. Дочка Путіна Катерина, наприклад, брала участь у заході WEF у 2015 році під фальшивим прізвищем. У той же час новий чоловік її матері купив розкішну квартиру в Давосі. Квартира зареєстрована і донині на ім’я чоловіка, який одружився з старшою за неї приблизно на 20 років Людмилою Путіною і став дуже заможним.

США и Канада

«NYT» – Підпис під фото: Тіло російського солдата біля зруйнованої школи у Вільхівці, Україна, яку кілька тижнів було окуповано російськими військами».

Колонка справа: “Росія готується анексувати частини південного сходу України”

Установка намісників та запровадження рубля

Щойно здобувши перемогу над останнім озброєним українським опором у спустошеному Маріуполі, Росія у четвер, схоже, закладала основу для анексії ділянок південного сходу України, які, за словами високопоставленого кремлівського чиновника, мають «гідне місце» у нашій російській родині». Чиновник Марат Хуснуллін, заступник прем’єр-міністра Росії з інфраструктури, здійснив поїздку регіоном на цьому тижні і виклав плани щодо встановлення повного контролю над життєво важливою інфраструктурою, включаючи найбільшу в Європі атомну електростанцію, тоді як Росія зміцнює свої оборонні позиції. там і поширював свою владу на місцеве населення.

“Я приїхав сюди, щоб надати максимальні можливості для інтеграції”, – цитують пана Хуснулліна російські ЗМІ.

Як ще одна ознака того, що Москва готується наполягати на русифікації регіону — як це було в Криму з моменту захоплення його в України в 2014 році — російські офіційні особи вже зробили кроки щодо запровадження рубля, місцеві органи влади, запровадити нові шкільні програми, перенаправити інтернет-сервери через Росію та відрізати населення від українського мовлення.

Пан Хуснуллін сказав, що Росія навіть має намір стягувати з України плату за електроенергію, яку виробляє українська атомна електростанція, яку російські сили конфіскували в перші тижні вторгнення — план, який Україна назвала здирством.

Дії Росії були вжиті в той час, коли Сполучені Штати прагнули ще більше посилити тиск на Кремль. Президент Байден пообіцяв допомогти добитися якнайшвидшого схвалення заявок на вступ до НАТО від раніше нейтральних Фінляндії та Швеції, оскільки він вітав лідерів цих країн у Білому домі і оскільки офіційні особи США висловили впевненість, що вони зможуть задовольнити заперечення Туреччини проти членства Фінляндії та Швеції. А Сенат переважною більшістю голосів схвалив пакет допомоги Україні у розмірі 40 мільярдів доларів, який мав надати Байден.

В Угорщині дешева російська нафта підживлює праві культурні війни. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан люто чинив опір запропонованому європейським ембарго на постачання російської нафти, заявивши, що це зруйнує економіку його країни. Іншими потенційними жертвами такої заборони будуть речі, близькі до його серця: його популістські передвиборчі обіцянки та фінансова годівниця для борців за культуру в Європі та Сполучених Штатах.

І те, й інше підживлюється прибутком Угорщини від російської нафти. Накопичений завдяки дешевим постачанням російської нафти і газу угорський енергетичний конгломерат MOL — одна з найбільших та найприбутковіших компаній у Центральній Європі — минулого місяця оголосив про виплату дивідендів своїм акціонерам у розмірі 652 млн. доларів.

Понад 65 мільйонів доларів із цієї суми підуть до приватного освітнього фонду, який минулого року приймав ведучого Fox News Такера Карлсона на фестивалі правих учених чоловіків в Угорщині. Він також надає стипендії та стипендії консервативним американцям та європейцям, які шукають безпечний притулок від того, що вони оплакують як поширення «культури скасування» будинку.

Деякі з них були представлені цього тижня у першому угорському випуску Консервативної конференції політичних дій, або CPAC, зборах правого крила американської політики. Захід, на якому пан Орбан виступив із програмною промовою, відкрився у Будапешті.

«Los Angeles Times». «Росія захоплює военних, що здалися». Доля 1700 захисників Маріуполя невідома. Сенат США схвалив надання Україні зброї та іншої допомоги на 40 мільярдів доларів.

«Boston Globe» – Підпис над фото: «ОСТАННІ З ЗАХІСНИКИВ»

Підпис під фото: Після того, як росіяни захопили Маріуполь, українські бойовики, які зайняли останній бій на металургійному заводі «Азовсталь», що розрісся, у четвер здалися. Кремль використав цей момент у пропагандистських цілях, назвавши полонених терористами та нацистськими військовими злочинцями, а захоплення – поворотним моментом у війні.

Канада «National Post»

Підпис під фото: «Там пекло — і це не перебільшення», — заявив у четвер президент Володимир Зеленський у нічному відеозверненні про російські бомбардування Донбасу.

Колонка: Поїздка на Донбас

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі встановлять 11 нових мобільних укриттів

В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More

2024-11-22
  • Новини

Італія допоможе відновити зруйновану інфраструктуру Одещини

Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More

2024-11-22
  • Статті

Маленька історія про великі серця: як вчителька з Херсону та її учні наближають перемогу

Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More

2024-11-22
  • Новини партнерів

Готуємося до Нового року та Різдва: як вибрати ідеальний подарунок для дитини

Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More

2024-11-22
  • Новини

На Одещині зафіксовано небезпечну інфекцію

Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22