Статті

Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні: 9 червня 2022 року

Темы: Украинское сопротивление наносит ответный удар в Херсоне; Президент Украины – защитник свободы; Украина – пшеничное посредничество проваливается.

Головні теми:

  • Ряд перших шпальт у четвер повідомляють про потрясіння, що продовжуються, в економіці Великобританії і це пов’язано з війною в Україні
  • Український опір завдає удару у відповідь у Херсоні
  • Президент України є захисником свободи. Колишній актор та комік приваблює своїми виступами багатомільйонну аудиторію. Але критики переймаються демократією в Україні.
  • Україна – пшеничне посередництво провалюється. Кремлівський шантаж: зняти санкції
  • Норвегія поставила Україні 22 гаубиці
  • Лавров готовий до розмови, але заявив, що відповідальність за справу з голодом несе Україна
  • Футбол: Ірландці солідарні з Україною, хоча Ірландія програє
  • Росія розширює контроль за територіями, які вона захопила

Британія

Financial Times наводить попередження ОЕСР про те, що економічне зростання Великобританії буде найгіршим у G20, не рахуючи Росії. Організація пов’язує прогноз із впливом високої інфляції на витрати домогосподарств та високим рівнем оподаткування.

“The Daily Telegraph” – «Український опір завдає удару у відповідь у Херсоні»

Місце вибуху в окупованому Херсоні було близько до штаб-квартири маріонеткового уряду і користувалося популярністю у росіян

Українські мирні жителі, які мешкають в окупованому Росією місті Херсоні, підірвали кафе неподалік штаб-квартири маріонеткового уряду, що, мабуть, стало першим терористичним актом опору на окупованих територіях. Щонайменше чотири особи постраждали внаслідок вибуху в кафе, яке часто відвідують російські військові. Це відбувається на тлі зростаючих ознак руху опору на теренах України, контрольованих Москвою.

У Росії її вибух назвали терактом. Український військовий чиновник заявив, що російські лідери обідали у вибраному кафе “з перших днів” окупації.

«Сьогоднішній вибух показує, що бій не припиниться ані на секунду, ані на хвилину. Херсонська область [район] – це Україна», – додав він.

Рух опору, що зароджується, в Херсоні розклеює оголошення про розшук місцевих лідерів, що загрожують російському маріонетковому режиму.

Цей рух є великим головним болем для російських окупантів, які намагаються встановити постійний контроль над новою територією.

Росія керувала Херсоном залізним кулаком протягом кількох місяців, і це, безумовно, є одним із найбільших досягнень, досягнутих під час вторгнення.

Але останніми тижнями опір України на окупованих територіях швидко зріс, і, як повідомляється, його координує Сили спеціальних операцій (ССО), підрозділ збройних сил України. Українське джерело повідомило, що вони витратили час на підготовку місцевих жителів до дій.

За словами місцевих жителів, рух опору стривожив окупаційні сили в Херсоні, що призвело до відновлення репресій проти інакодумців. Один чоловік, який побажав залишитися невідомим, розповів The Daily Telegraph, що його затримали на три дні, побили, образили та змусили зняти пропагандистський ролик, у якому він відмовляється від своєї ролі у силах територіальної оборони.

Його сусідка описала момент, коли побачила, як його схопила на вулиці група озброєних людей.

«Його за руки затягли до машини та відвезли, — розповідає 18-річна Настя. «Я відчув страх за нього, що з ним робитимуть і чи залишиться він взагалі живим.

«Він не чинив опір, тому що на даний момент у нашому місті опір чи незгода можуть погано скінчитися. Викрадення трапляються дуже часто. Викрадають людей, які виходять на мітинги, добровольців чи бійців територіальної оборони».

Вважається, що російські сили утримують у полоні сотні людей у ​​Херсонській області.

Серед затриманих є активісти, місцеві журналісти та військовополонені. Багато хто з них був вивезений російськими військами до Криму, кажуть джерела.

По всьому Херсону плакати опору були приклеєні до будівель та дорожніх знаків. Настя сказала, що неможливо пройти вулицею, не побачивши хоча б одного. “Вони скрізь”, – сказала вона. “Це дає нам надію”.

«Ми знайдемо кожну мерзоту, яка катувала наших людей у ​​підвалах, стріляла ракетами чи наводила артилерійські удари. Тут ніколи не буде тобі спокою. Смерть окупантам», – говорив один із них поруч із зображенням скелета солдата. Інший сказав російським солдатам, що на них чекає смерть, і сказав: «Херсон — це Україна».

Інші показали карту Росії за підписом «Російський паспорт ізолює вас від світу», мабуть, маючи на увазі заяву призначеної Росією голови Херсонської області про те, що тепер усі жителі області можуть подати заяву на отримання російського громадянства.

Повідомляється, що російським військам було дозволено стріляти по мирних жителях та знищувати автомобілі біля блокпостів у Херсонській області, заявило Південне оперативне командування України.

Вони кажуть, що це свідчить про зростаючий страх перед українським опором у регіоні і відображає дедалі більше драконівські заходи, які запроваджують російські для збереження контролю.

Кремль зробив кроки щодо підриву української ідентичності, наприклад, запровадивши російську шкільну програму, російський рубль та російські прапори, сподіваючись зробити Херсон зразком для своїх довгострокових цілей на окупованій Україні.

Настя сказала, що ситуація “завжди напружена”, а населення Херсона “завжди під контролем”.

“Тут ти як пішак, тобою керують, як хочуть”, – сказала вона.

Місцеві жителі описують жахливі умови життя у цьому районі, де запаси продовольства та медикаментів виснажуються.

Жителька сусіднього села Єлизавета Бачуріна сказала, що «з кожним днем ​​стає тільки гірше і гірше» і що росіяни «живуть серед нас».

Влада Росії в Херсоні також кидає виклик військові успіхи в регіоні. За словами військових аналітиків, українські сили досягли територіального просування, що змусило Росію перерозподілити свої сили від Запоріжжя до регіону для посилення військ.

«The Guardian» попереджає, що різкий стрибок цін на пальне у поєднанні з «жахливим економічним прогнозом» аналітичного центру ОЕСР зруйнував надії пана Джонсона на те, щоб скинути те, що вона називає «його неспокійною прем’єрською посадою». У ньому йдеться про те, що побоювання, що Британії загрожує тривалий період стагфляції у стилі 1970-х років, посилилися на тлі нових доказів руйнівного впливу російської війни в Україні на економічне зростання та вартість життя.

Європа

Італія. Corriere della Sera – «Авто на бензині та дизелі зупиняються»

«Продажі автомобілів, що забруднюють довкілля, заблоковані з 2035 року”

Є дві основні статті.

“Загальний шлях з Європою”.

«Україна – пшеничне посередництво провалюється. Кремлівський шантаж: зняти санкції».

«La Stampa» – «Пакт Драгі-Макрона: більше коштів на боротьбу з кризою»

  • «На вечері в Єлисейському палаці прем’єр-міністр і президент Франції наполягають на відновленні влади ЄС»,
  • «Лавров в Анкарі не знаходить згоди на пшеницю».
  • ФАО: продовольча надзвичайна ситуація, якої раніше не було» – це тупикова ситуація.

Газета «La Repubblica» – «Зелений порядок денний розколює ЄС»

«Чорний дим на пшениці. ООН: “Переговори знову”».

«Il Fatto Quotidiano» – Втомлений Зеленський тепер обмірковує відступ

■ Про це пише «Нью-Йорк Таймс», розповідаючи про проблеми Києва. У Туреччині знову відкривається вікно для переговорів (відразу заблоковане Кулебой), а Норвегія та Іспанія надсилають іншу зброю. А Мадрид ризикує урядовою кризою

Від переговорів в Анкарі виходить проблиск надії на відновлення переговорів між Росією та Україною щодо «припинення вогню». Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу на зустрічі із журналістами зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим. Ці двоє налаштовані обережно оптимістично.

Проте їх настрої гасять повідомлення: світовий пшеничний криза – наслідок ” російської агресії ” , а чи не ” антиросійських санкцій “. Слова у Твіттері міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби посилюють невідомий чинник щодо ставлення України: «Шлях Росії до столу переговорів проходить через поразки на полі бою. Москва визначає наше прохання про відхід у тил від 24 лютого як «несерйозне»: це означає, що воно, як і раніше, зосереджено на війні, а не на дипломатії».

ПОРТ БЕРДЯНСЬК, зайнятий росіянами, знову відкрито після розмінування: перші кораблі, завантажені зерном, могли піти протягом тижня. А окуповані російською армією українські території у районі Запоріжжя вже постачають зерно на Близький Схід. Україна, однак, засуджує крадіжку своєю пшеницею російською стороною. Виступаючи перед Європарламентом, голова Ради Руслан Стефанчук сказав: «Росія каже, що хоче запобігти глобальному голоду, але краде запаси зерна. Той, хто завдав стільки шкоди, має їх відшкодувати».

Кулеба також не чекає нічого хорошого для України від саміту НАТО в Мадриді 28-30 червня, куди також запросили Київ. “У мене немає великих надій, якщо не на диво, то навіть на безпеку Чорного моря”. На фронті приєднання Фінляндії та Швеції Атлантичний альянс є заручником президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, у парламенті Стокгольма є «терористи»: саме тому Анкара продовжуватиме виступати проти вступу двох країн до НАТО. НАТО – це організація безпеки, а не організація, яка підтримує тероризм. Поки виступи лідерів терористів транслюються шведським державним телебаченням, ми не можемо сказати їм: «Заходь, вступай у НАТО». Те саме і з Фінляндією. “На місцях Росія здається все ближче до досягнення своєї мети – окупації Донбасу, південного сходу України, земель заводів та вугільних шахт.

У центрі бойових дій залишається Сєвєродонецьк. Ставки високі: взявши його, президент Росії Володимир Путін вразить одну зі своїх цілей, навпаки захищаючи його, президент України Володимир Зеленський доведе, що опір перемагає. The New York Times пише, що Сєвєродонецьк ставить перед Зеленським дилему: піти, подарувавши російським другий важливий символічний успіх після взяття Маріуполя, або чинити опір, але виснажуючи свої сили і зазнаючи їх великих втрат якому росіяни хочуть зайняти місто до завтрашнього дня, 10 червня “Ідуть запеклі бої, б’ємося за кожну пядь. Дорогу Лисичанськ-Бахмут російські не контролюють, але ведуть сильний вогонь…

Росіяни планують знову форсувати річку, щоб створити плацдарм для свого наступу» Український губернатор Сергій Гайдай припускає, що українські війська мають «вийти» з Сєверодонецька, бо «немає сенсу» залишатися у місті, «яке Росія зрівняє із землею». Війська Києва, як і раніше, контролювали б периферію».

На супутникових знімках видно, що внаслідок російських бомбардувань у місті та Рубіжному було зруйновано дві лікарні. На даху Сєвєродонецького об’єкту висів великий червоний хрест. У Рубіжному, крім лікарні, зрівняли із землею фармацевтичну компанію та прилеглі до неї будівлі.

За словами Зеленського, «в Україні вже загинуло понад 31 тисячу російських солдатів. З 24 лютого Росія щодня втрачала майже 300 своїх солдатів у абсолютно безглуздій війні. Настане день, коли втрати навіть для Росії перевищать дозволену межу».

Джерела в російських спецслужбах повідомляють, що понад тисячу українських військових та іноземних найманців, які здали в Маріуполі, передані до Росії для допиту. Український конфлікт мав історичний резонанс учора у Страсбурзі у Європарламенті: Стефанчук попросив депутатів Європарламенту «тверде «так» кандидатурі українського президента».

Німеччина. «Der Tagesspiegel» – «Лавров звинувачує Київ у зерновій блокаді»

Анкара – У суперечці про блокаду українського зерна в портах на Чорному морі Росія заперечує будь-яку відповідальність. Під час візиту до Туреччини в середу міністр закордонних справ Сергій Лавров звинуватив у цьому Україну. Київ відмовляється розмінувати свої порти або іншим чином пропускати кораблі, сказав Лавров після зустрічі зі своїм колегою Мевлютом Чавушоглу.

“Ми готові забезпечити безпеку суден, які виходять з українських портів”, – сказав Лавров. Проте Україна не готова розмінувати Одеський порт. Як тільки  дорога буде розчищена, “російський флот буде там”, – сказав речник Одеської обласної адміністрації Сергій Брачук.

Заголовок анонс на лого видання: «Все зроблено правильно? Ангела Меркель та її політика щодо Росії»

«F.A.Z» – Колонка справа – «Хоробрий канцлер»

Чи набагато порозумнішали після цього виступу Ангели Меркель? Тепер ми знаємо, що у 2008 році канцлер була проти перспективи НАТО для України, бо вона боялася, що Росія може відчути виклик, і війна може вибухнути раніше. Ми також дізналися, що Україна на той час була в іншому стані, аніж сьогодні: розділена, нестабільна, пронизана корупцією. І ми знаємо, що переговори з Володимиром Путіним дали країні час підготуватися до ескалації, якій Меркель хотіла запобігти, але яка все одно настала.

Втім, усе це ми знали наперед. Ми були б мудрішими, якби знали, чому Захід тільки зараз намагається знайти кошти, за допомогою яких Україна може протидіяти цій ескалації. Ми також були б мудрішими, якби знали, коли проникливість Меркель спонукала її діяти: «Це єдина мова, яку розуміє Путін». Тому що “мова”, військового стримування, явно не промовлена. Чи це було лише через партнера Меркель з коаліції, СДПН, яка не хотіла купувати озброєні безпілотники?

Ми тепер теж знаємо, як це було у 2007 році з путінським лабрадором, який мав залякати «хороброго канцлера». Ми знаємо, що таке п’ятитижнева відпустка на Балтійському морі і чому епоха Відродження була така важлива. Ці 16 років – страшенно довгий термін. Ми знаємо, що Меркель знає, що громадськість навряд чи може зазнавати більш однієї серйозної проблеми. Що канцлер повинен працювати над більш ніж одним важливим питанням. Що той, хто кричить, неправий. Що Меркель довіряє федеральному уряду. (Що б вона сказала про Шредера?) Що вона нікуди не дзвонить, щоби втрутитися. І що вона не вибачатиметься.

Все це ми підозрювали давно. Тепер ми точно знаємо.

Колонка зліва: «Норвегія поставила Україні 22 гаубиці»

Норвегія поставила Україні 22 самохідні гаубиці M109 разом із обладнанням та запасними частинами. Про це повідомило міністерство оборони Норвегії. Гаубиці, зважаючи на все, вже прибули в Україну і діють. Навчання українських військовослужбовців поводження з гаубицями проходило у Німеччині, йдеться у повідомленні відомства. Розвиток війни в Україні показує, що тепер необхідно доставляти важкі матеріали та системи озброєння, заявив міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.

«Südwest Presse» – «Роль його життя»

Президент України є захисником свободи. Колишній актор та комік приваблює своїми виступами багатомільйонну аудиторію. Але критики переймаються демократією в Україні.

Український політолог Стефан Шолль

Багато хто скептично ставився до колишнього коміка Володимира Зеленського після його обрання. Нині все по-іншому.

Володимир Зеленський не боїться повторюватись. Минулої п’ятниці він знову стояв перед своїм київським офісом із найближчими соратниками, як це було в ніч на 26 лютого, коли російські ударні загони турбували столицю. У цей час президент України 31 секунду говорив до камери свого смартфона: «Ми все тут. Ми захищаємо нашу незалежність та нашу країну. Так і лишиться». Цього разу це тривало 35 секунд: «Ми сто днів захищали Україну. І ми переможемо».

Зеленський зазначає свою присутність як подвиг. І не без причини. 26 лютого падіння Києва здавалося справою кількох днів, з Росії прийшли повідомлення про те, що український президент уже втік за кордон і західні уряди запропонували йому притулок. Його різка відмова Вашингтону: «Мені потрібні боєприпаси, жодних попуток», розійшлася по всьому світу і стала одним із перших неприємних сюрпризів для Кремля, де від українського опору не очікували особливого. Сюрпризом також для багатьох українців стало те, що до 24 лютого рейтинг популярності Зеленського становив 25 відсотків, за три дні – 91 відсоток.

Зеленський – людина року на вільному Заході та особливо в Україні. Він має 6,3 мільйона передплатників у Твіттері, і він обігнав Ілона Маска за кількістю читачів журналів Forbes і Time. Але критики переймаються демократією в Україні в умовах воєнного стану Зеленського.

Президент говорить і говорить перед телекамерами, на великих екранах перед безпековими форумами або кінофестивалями. І – дуже систематично – перед парламентами. У Брюсселі, Вашингтоні, Берліні, Токіо чи Люксембурзі. Кампанія буде продовжена в Африці та Азії. Мільйони людей по всьому світу слухали, як охрипне його добре поставлений сценічний голос, спостерігали, як він худнув, відростала чорна щетина і червоніли від втоми, коли він боровся зі сном на прес-конференціях.

Його посил простий: він порівняв перші російські ракетні обстріли з бомбардуванням Києва на початку гітлерівсько-німецької атаки у 1941 році і водночас поскаржився: «Ми залишаємось самі в оборонній боротьбі за нашу країну. Хто хоче воювати з нами? Чесно, не бачу. “Путін – жорстокий завойовник, Росія хоче знищити не лише Україну, а й плюралистическую західну цивілізацію. Тож багаті країни Європи та Північної Америки мають постачати зброю, найкращу зброю, ще більше зброї сміливим українським захисникам демократії та її цінностей. Залежно від країни, перед якою він виступає, йому потрібні дуже специфічні вертольоти чи самохідні гаубиці.

Його порівняння іноді спотворені, він перебільшує, наприклад, немає доказів пограбування російськими двохсот тисяч українських дітей, про що він журиться. Але його розповідь працює. Ще й тому, що його глядачі вже бачили тисячі зображень зруйнованих українських міст, російських танків в українських містах, побіжних, поранених, убитих українських мирних жителів.

Колишній клоун проповідує кров та сльози

За даними Guardian, виступи Зеленського готує невелика команда. Тему та мету ставить президент сам, а виступи пише журналіст Дмитро Литвин, якому лише 38 років, а часто редагує їх заступник голови адміністрації президента Андрій Сибір. Останнє слово за Зеленським. І Зеленський, що говорить, здається реальним. Ще один сюрприз. Зеленський, юрист за освітою, згодом прославився як телевізійний комік, колишній клоун, який тепер проповідує кров та сльози.

Київський інтелігент, ліберальний і в той же час націонал-патріотичний, Зеленський довгий час вважався мирським політиком, дуже близьким до великого ворожого сусіда. Насправді він багато років виступав у Москві. 2012 року, за два роки до приєднання Криму до Росії, він навіть зіграв інфантильного Бонапарта в російсько-українській комедії «Ржевський проти Наполеона», чий марш на Урал провалюється через власне любовне безумство. Персонаж був настільки дурний, що тепер навіть кремлівська пропаганда нічого не може з нею вдіяти. З 2015 до 2019 року Зеленський грав молодого вчителя історії в українському серіалі «Слуга народу», який випадково стає президентом та оголошує війну корумпованому істеблішменту. Якось бентежило те, що сам Зеленський виграв президентські вибори одразу після цього.

Але герої Зеленського, навіть Наполеон, були м’якими персонажами.

Навіть верховний головнокомандувач українськими збройними силами, можливо, роль свого життя він грає не як воїн, а тим більше як генерал. Більше схоже на милого вчителя історії, якому довелося стати найвищим головнокомандувачем.

Зеленський тихий, він не загрожує і не хвалиться, як його колега Володимир Путін. Але його слова вражали, часто болісно. Він запитав у богемної публіки Канського кінофестивалю, чи вони бачили розбомблений Маріупольський міський театр. «До речі, це дуже схоже на театр, де ви зараз знаходитесь. Там прості люди, звичайні мирні жителі ховалися від обстрілу. На асфальті перед театром великими, дуже добре помітними літерами було написано: «Діти».

Фактичний та емоційний елементи у виступах Зеленського добре збалансовані, заявив порталу nv.ua колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін, який фактично виступає проти опозиції. Промови глави держави змінять методи майбутньої дипломатії. Зеленський — головний пропагандист і закупник важкого озброєння, що визнають і військові, які раніше скептично ставилися до людини, яка не служила. «Він добре справляється зі своїм завданням, – каже командир роти. Але якби Зеленського не було, то це зробив би хтось інший. “Ми повинні виграти війну”.

Але те, що він залишається осторонь войовничих повсякденних справ, їх цілком влаштовує. Зеленський аж ніяк не вважається гігантом із компетенцій в Україні. Він став президентом із заявленими цілями встановлення миру на Донбасі та припинення корупції. Без реального успіху. “Сам Вова не краде”, – заявив порталу “Українська правда 2020” високопосадовець. Нижчі слуги народу продовжували цинічно обдирати. А силовики Вадима Карасьова гірко жартували, що оголошений пацифіст та його команда неодноразово йшли на величезні поступки росіянам, але поспішно відмовлялися від них після перших внутрішньоросійських протестів. Ось чому Путін вирував.

«Ніхто не питає, чому ворог окупував 20 відсотків території України, чому так швидко впали Херсон та Бердянськ, — каже політолог Вадим Карасьов. “Критики немає, у щоденному телемарафоні з’являються лише провладні ведучі”. «Це безглуздо, — каже колега Карасьова Ігор Рейтерович. Уповноважений з прав людини Людмила Денісова щойно була звільнена за нібито поширення неперевірених новин про зґвалтування російськими солдатами. Але Денисову вважали надто незалежною, а її звільнення — політично вмотивованим. «Україна захищає демократичні цінності на полі бою, — каже Карасьов, — але вона має забезпечити, щоб вони працювали і в умовах воєнного стану. Тепер ми більше подібні до військово-бюрократичної автократії».

За словами Рейтеровича, до кінця травня популярність Зеленського впала до 70 відсотків. Все одно запаморочливо за українськими мірками. За словами Райтеровича, команда Зеленського вже планує дострокові вибори одразу після мирної угоди, аби цим скористатися. «Але це буде в рамках чинного права». Глава держави помиляється, але не бонапартист.

Пафос Зеленського є антиавтократичним. «Людська ненависть минає, диктатори помирають і влада, яка була відібрана у народу, повертається до них», — процитував Зеленський коміка Чарлі Чапліна та його фільм «Великий диктатор» 1940 року в кількох виступах на відміну від свого супротивника, на перший погляд непримітний хлопець , який зовсім був схожий на героя». Схоже, Зеленський говорить про себе. “Але це був герой.” Здається, Зеленський хотів би бути як Чарлі Чаплін.

Критики немає, у щоденному телемарафоні з’являються лише лояльні до влади модератори.

Австрія. «Der Standard» –  «Турецько-російська гармонія всупереч загрозі голоду»

Підпис під фото: «Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров та його турецький колега Мевлют Чавушоглу з’явилися на зустрічі в Анкарі у гарному настрої. Головною темою стала блокада Росією українського зерна у чорноморських портах. Лавров показав що готовий до розмови, але також заявив, що відповідальність за суперечку несе Україна. Країна, на яку напала Росія, є одним із найбільших експортерів зерна у світі, і якщо її не вирішити, в Африці та на Близькому Сході виникне криза голоду.

Ірландія. «Irish Examiner» – «Футбол — це одна мова», але біди Ірландії тривають

«Irish Times» – «Підтримують солідарність із Україною, коли Ірландія програє»

Українські вболівальники святкують перемогу на трибунах після того, як їхня команда обіграла Ірландію з рахунком 1:0 у матчі Ліги націй УЄФА на стадіоні «Авіва». Спочатку перед матчем під гімн України на знак солідарності з відвідувачами багато глядачів розмахували сотнями синіх та жовтих прапорів.

Туреччина. «Daily Sabah» – «Туреччина закликає Росію виконати угоди щодо Сирії»

Сирія повинна бути очищена від терористичних угруповань, заявив міністр закордонних справ Чавушоглу під час зустрічі зі своїм російським колегою Лавровим і закликав Кремль виконати свої зобов’язання, оскільки Анкара готується розпочати операцію з регіональної стабільності та безпеки.

Колонка: «Російська атака відновилася на сході, Зеленський обіцяє повернути територію»

Колонка: «План експорту зернових в Україну обґрунтований, заявила Туреччина після зустрічі з Росією»

Азія

Японія. «The Japan Times» – «ПОСТІЙНА БОРОТЬБА»

Підпис під фото: «Українські війська у вівторок ремонтують танк на сході Донбасу. Відбулися запеклі вуличні бої, оскільки сили країни намагалися утримати позиції, а президент України Володимир Зеленський пообіцяв повернути територію Росії».

США

«NYT» – «Росія розширює контроль за територіями, які вона захопила»

Зусилля щодо забезпечення «сухопутного мосту» у Крим

Поки Росія обстрілює східну Україну важкою артилерією, вона зміцнює свою хватку на півдні, стверджуючи, що відновила дороги, рейки та життєво важливий прісноводний канал, який може допомогти їй претендувати на постійне панування над регіоном.

Розширення російської інфраструктури на окупований південь може дозволити Москві зміцнити «сухопутний міст» між Росією та Кримом та продовжити зусилля щодо встановлення контролю шляхом запровадження російської валюти та призначення довірених осіб.

Міністр оборони Росії Сергій К. Шойгу заявив у вівторок, що військові у співпраці з РЗ відремонтували близько 750 миль колії на південному сході України та створили умови для руху транспорту з Росії через східний український регіон Донбасу до окупованого регіону. територія у Херсоні та Криму.

Пан Шойгу також повідомив, що вода знову надходить до Криму Північно-Кримським каналом — важливим джерелом прісної води, яке Україна перекрила у 2014 році після анексії півострова Кремлем. Пан Шойгу заявив, що тепер відкрито автомобільний рух між «континентальною» Росією та Кримом.

Затвердження пана Шойгу про відновлені дороги та залізниці не могли бути негайно перевірені.

Супутникові знімки, переглянуті The New York Times, показали, що вода текла частинами каналу в Криму, які були сухими до березня. Російські інженери підірвали засмічення в каналі наприкінці лютого, за кілька днів після вторгнення російських військ в Україну. Українські офіційні особи не одразу коментували середу.

Північно-Кримський канал, диво інженерної думки завдовжки 250 миль, побудоване за Радянського Союзу, спрямовував воду з української річки Дніпро на посушливий Кримський півострів доти, доки президент Володимир Путін не захопив його у 2014 році.

Після анексії Криму Україна скинула в канал мішки з піском та глиною, щоб завадити російським окупантам скористатися цінною прісною водою.

Замість течії в Крим канал використовувався для зрошення баштанних полів та персикових садів у Херсонській області України на півночі.

Українські офіційні особи заявили, що відключення води було одним з небагатьох важелів, що є в їхньому розпорядженні, що дозволяють завдати біль Росії без застосування військової сили.

Для Кремля блокування являло собою прикру і дорогу інфраструктурну проблему, оскільки жителі Криму страждали від хронічної нестачі води та періодичних перекриттів крана.

Коли минулого року пан Путін зосередив війська на кордоні з Україною, деякі аналітики припустили, що канал був одним із призів, яких хотів Кремль.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини партнерів

Шинний калькулятор: Як визначити, чи підійде вам новий розмір коліс?

При виборі нового розміру коліс використовується шинний калькулятор, який спрощує процес підбору. Read More

2024-11-22
  • Новини

Прогноз погоди на суботу, 23 листопада: штормове попередження

У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі встановлять 11 нових мобільних укриттів

В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More

2024-11-22
  • Новини

Італія допоможе відновити зруйновану інфраструктуру Одещини

Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More

2024-11-22
  • Статті

Маленька історія про великі серця: як вчителька з Херсону та її учні наближають перемогу

Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More

2024-11-22
  • Новини партнерів

Готуємося до Нового року та Різдва: як вибрати ідеальний подарунок для дитини

Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More

2024-11-22