Статті

Перерахунок пенсії: як довго Пенсійний фонд перевіряє документи?

«Я написав заяву про перерахунок пенсії у зв'язку з наданням нових документів: надав до ПФУ архівну довідку про роботу на заводі та довідку про зарплату до 2000 року. За стажем пенсію перерахували, а із зарплати не перераховували, бо довідку треба ще перевірити. Минуло вже три місяці. Скажіть, будь ласка, який термін перевірки цієї довідки та якими документами та законами його встановлено?

Володимире, лист надійшов на електронну пошту»

Нагадаємо, що для розрахунку пенсії обліковується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та при підтвердженні довідки про заробітну плату первинними документами або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року не перевищує 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 року. . Це передбачено статтею 40 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Тобто зараз будь-яка довідка про зарплату, надана за періоди до 2000 року, повинна обов’язково перевірятися органами Пенсійного фонду. Співробітники ПФУ мають виходити на так звану зустрічну перевірку на підприємство або до архіву та піднімати документи, на підставі яких видано довідку. Наприклад, це можуть бути особові рахунки про нараховану зарплату.

У які терміни Пенсійний фонд перевіряє документи

Терміни, в які має бути здійснена така перевірка, законодавством не встановлено. Особливо гостро питання постало під час воєнного стану, коли виникли проблеми з пересуванням або взагалі відсутній доступ до деяких архівів. Тому є негласна практика, коли пенсії тимчасово призначають без таких довідок.

В ідеалі рішення про призначення чи перерахунок пенсії має ухвалюватися протягом десяти днів. Це передбачено статтею 45 цього Закону. Але, як бачимо з прикладу, терміни перевірки затягуються і більший період. Залишається сподіватися, що після закінчення воєнного стану ситуація налагодиться, і відповідний перерахунок буде зроблено заднім числом. Головне — мати підтвердження, коли саме ви подавали заяву на перерахунок і відповідну довідку.

Водночас треба розуміти, що перерахунок із зарплати не завжди буває вигідним і, можливо, в майбутньому це не дасть жодного результату.

Share
Сергей Коробкин

Независимый консультант - специалист, который знает о пенсиях все. В свое время он работал в Пенсионном фонде (в Донецке), а с 2013 года сотрудничает с нашими изданиями и дает квалифицированные ответы на вопросы читателей: о расчете пенсии, зачете стажа, требованиях к назначению разных видов пенсий. Кроме того, в своих авторских материалах он анализирует ситуацию в нынешней пенсионной системе и реформы, которые проводились ранее.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22