Всі ми періодично купуємо та п'ємо каву чи чай із одноразових паперових стаканчиків. Здавалося б, що може бути зручніше (і екологічніше)? Проте експерти застерігають: пити гарячі напої з такого посуду може бути небезпечним для здоров'я.
Багато хто з нас упевнений, що такі стаканчики справді зроблені з паперу, проте це не так.
Як відомо, папір пропускає вологу, а «кавові» стаканчики чомусь ні. Вся справа в тому, що для виробництва такого посуду у папері створюється прошарок із поліетилену, який не пропускає воду і не дає посуду розвалюватися.
Читайте також: Як не замерзнути на вулиці: теплі лайфхаки
Як показали дослідження, проведені вченими з Індії, протягом 15 хвилин у гарячу воду (каву чи чай) потрапляють до 25 тисяч мікрочастинок пластику. І разом із випитим напоєм у наш організм потрапляють усілякі канцерогени – свинець, фенол, камедь, формальдегіди.
Вчені з’ясували, що «не зовсім» паперові стаканчики «переносять» у воду іони важких металів, таких як паладій, хром та кадмій, та деякі небезпечні сполуки, які використовуються у гідрофобному покритті.
Ви також можете дізнатися: Чи варто боятися магазинних чеків?
Дослідники відзначають: при вживанні рідини з паперових стаканчиків в організм людини потрапляють елементи важких металів, які можуть бути небезпечними для здоров’я людини.
«Якщо врахувати, що часто людина вживає 3 чашки гарячого напою на день, використовуючи подібні стаканчики, то в результаті цього йому доведеться проковтнути 75 тисяч таких частинок»,
– повідомив керівник проекту доцент Судха Ґоел.
А систематичне вживання напоїв з таким складом може спричинити серйозні захворювання у дорослих, серйозні патології у дітей, погіршення імунітету і навіть смерть.
То що тепер – відмовитися від задоволення насолодитися улюбленим напоєм по дорозі на роботу або просто прогулюючись парком? Але вихід все ж таки є: прекрасною альтернативою паперовим стаканчикам можуть стати термокухлі або кухлі-термоси. До того ж, багато сучасних термосів – це не тільки екологічні та зручні чашки, але ще й дуже стильні аксесуари.
Раніше ми розповідали, чи небезпечно залишати в розетці зарядку від телефону.
За матеріалами ТСН
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More