Статті

Пам’яті героя України з позивним Chefache

В місті Рені, у парку Перемоги, відкрито Алею слави та Пам’ятний знак борцям за єдність та незалежність України. Не можна не помітити багатонаціональний склад небесного війська, про що говорять прізвища полеглих захисників України з Ренійської громади – Коліоглу та Хергеледжи, Ляпчу та Фанаржи, Семененко та Гаврилюк, Власов та Данилов. А ще – Григорян, Раджабов, Григоліа.

На ренійській Алеї слави – 24 портрети. Найстаршому захиснику Степану Чобану було 58 років. Коли почалася широкомасштабна війна, він, військовий льотчик, вже був на заслуженому відпочинку, але вирішив повернутися в стрій.

Під час атаки на військовий аеродром під Кропивницьким Степан Чобану, пілот Су-27, підняв літак у небо та відвернув на себе ворожу авіацію, що дозволило вивести з-під вогню інші літаки. Пілот загинув у нерівному бою. Йому присвоєно звання Героя України.

Не можна не звернути увагу на позивний Степана Чобану – Chefache, що в перекладі з молдавської означає «що робиш?». Мешканці села Долинське, звідки родом наш герой, вітають один одного саме таким питанням (замість «як справи»). Тут поважають тих, кому завжди є що відповісти. Вони – люди справи.

Наймолодший у небесному війську – Станіслав Топала, йому було лише 19 років. Після закінчення школи Стас вирішив стати професійним військовим та вступив до училища. За кілька місяців почалася широкомасштабна війна. Станіслав загинув під час захисту Маріуполя, на вулицях міста.

Юного вояка поховали місцеві жителі – просто у дворі багатоповерхового будинку. Документи, які були виявлені у загиблого, люди виклали у соціальні мережі – так родина дізналася, що Станіслава поховано на окупованій території. Батьки зробили майже неможливе, наполігши на ексгумації, та поховали сина у рідному місті. Вчителька юного героя Тамара Ткачук написала про нього документальну повість, в якій наведено й оповідання мешканців окупованого Маріуполя.

Іменами Степана Чобану та Станіслава Топала названо вулиці у Рені.

Читайте також:

Share
Антонина Бондарева

Училась в Киевском национальном университете им. Т.Г. Шевченко, однако настоящим университетом для меня стала районная газета «Ренийский вестник». Исколесила все Придунавье, 14 лет работая собкором газеты «Одесские известия». В последние 7 лет увлечена созданием видеорепортажей (ютуб-канал «Новости Рени»). Сотрудничество с редакцией газеты «Одесская жизнь» для меня – это возможность рассказать, насколько интересен южный регион Одесчины, где живут и работают уникальные люди

Recent Posts

  • Новини

Війна, день 1023: росія готує новий удар «Орешником» – Пентагон

У четвер, 12 грудня 2024 року, розпочалася тисяча двадцять третя доба широкомасштабної збройної агресії росії… Read More

2024-12-12
  • Новини

Одеський припортовий завод знову готують до продажу

Уряд України готує до приватизації Одеський припортовий завод. На продаж планують виставити всі акції та… Read More

2024-12-12
  • Новини

На Одещині незабаром з’явиться новий логотип та власний шрифт

В Одеській обласній військовій адміністрації розробили проект нового корпоративного стилю регіону. Read More

2024-12-12
  • Новини

Анекдот дня: як заощадити час на ранковий сон

Усіх-всіх з добрим ранком! Цього ранку четверга «Одеське життя» вітає як тих, хто чудово виспався… Read More

2024-12-12
  • Новини

День Сухопутних військ та працівників роздрібної торгівлі: які свята відзначають 12 грудня

Сьогодні, 12 грудня 2024 року, 1023-й день війни в Україні. До Нового року лишається 19… Read More

2024-12-12
  • Новини

Церковне свято 12 грудня: традиції, прикмети та заборони у день святого Спиридона Триміфунтського

Сьогодні, 12 грудня 2024 року, православна церква згадує за новим церковним календарем (25 грудня за… Read More

2024-12-12