Українські полярники на антарктичній станції "Академік Вернадський" провели ремонт та оновили покажчик із назвами українських міст біля станції. Про це розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.
На покажчику розміщують таблички з назвами різних міст та відстанню до них. Здебільшого це населені пункти, з яких родом наші зимівники або звідки до нас приїжджали колеги з інших країн.
У повідомленні наукового центру сказано, що оскільки покажчик прослужив понад 20 років, він потребував оновлення: як фізично, так і змістовно.
Що було зроблено:
Роботи провели лікар станції Василь Матковський та її механік Максим Білоус.
“Кожна експедиція має традицію покращувати нашу станцію, яка на рік стає другим будинком. Ми вирішили це зробити таким чином”, – розповів про ініціативу Василь Матковський.
Він пояснив, що все почалося з ідеї додати покажчик Маріуполя – щоб кожен відвідувач станції бачив: українці пам’ятають місто біля українського моря, де вирувало життя, і колись, зовсім скоро, знову завирує у вільній Україні.
“Потім було звільнення Херсона. Мабуть, не було за всю зимівлю дня більш святкового і радісного. Саме тоді ідея зробити і трохи переосмислити наш покажчик набула форми. Наступного дня ми вже готували свіжопофарбовану табличку з невеликою скибочкою кавуна. І зрозуміли, що це лише початок”, – поділився думками зимівник.
Для втілення проекту довелося багато попрацювати в столярній майстерні, а згодом і на вулиці. Зрештою покажчик набув як нового вигляду, так і нових смислів.
“Крім рідних міст, додалася пам’ять про завданий біль і неминучі перемоги. І, безумовно, подяка людям цивілізованого світу, які підтримували нас і всю Україну. Мабуть, ніколи ще станція не чула скільки вигуків “Слава Україні” з човнів і суден, що проходили повз. Вигуків з різними акцентами, але з одностайною підтримкою”, – розповів Матковський.
Дякуємо нашим полярникікам за таку неймовірну роботу і віримо, що на покажчику неодмінно з’являться українські Ялта, Мелітополь, Донецьк, Луганськ та інші наші тимчасово окуповані міста.
Раніше “Одеське Життя” розмовляла з дослідницею Антарктики, яка розповіла про війну, жінок у науці та колег з Одеси, які зараз в Антарктиді.
Читайте також:
Сьогодні, у неділю, 3 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот вісімдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії… Read More
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More