Українські полярники на антарктичній станції "Академік Вернадський" провели ремонт та оновили покажчик із назвами українських міст біля станції. Про це розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.
На покажчику розміщують таблички з назвами різних міст та відстанню до них. Здебільшого це населені пункти, з яких родом наші зимівники або звідки до нас приїжджали колеги з інших країн.
У повідомленні наукового центру сказано, що оскільки покажчик прослужив понад 20 років, він потребував оновлення: як фізично, так і змістовно.
Що було зроблено:
Роботи провели лікар станції Василь Матковський та її механік Максим Білоус.
“Кожна експедиція має традицію покращувати нашу станцію, яка на рік стає другим будинком. Ми вирішили це зробити таким чином”, – розповів про ініціативу Василь Матковський.
Він пояснив, що все почалося з ідеї додати покажчик Маріуполя – щоб кожен відвідувач станції бачив: українці пам’ятають місто біля українського моря, де вирувало життя, і колись, зовсім скоро, знову завирує у вільній Україні.
“Потім було звільнення Херсона. Мабуть, не було за всю зимівлю дня більш святкового і радісного. Саме тоді ідея зробити і трохи переосмислити наш покажчик набула форми. Наступного дня ми вже готували свіжопофарбовану табличку з невеликою скибочкою кавуна. І зрозуміли, що це лише початок”, – поділився думками зимівник.
Для втілення проекту довелося багато попрацювати в столярній майстерні, а згодом і на вулиці. Зрештою покажчик набув як нового вигляду, так і нових смислів.
“Крім рідних міст, додалася пам’ять про завданий біль і неминучі перемоги. І, безумовно, подяка людям цивілізованого світу, які підтримували нас і всю Україну. Мабуть, ніколи ще станція не чула скільки вигуків “Слава Україні” з човнів і суден, що проходили повз. Вигуків з різними акцентами, але з одностайною підтримкою”, – розповів Матковський.
Дякуємо нашим полярникікам за таку неймовірну роботу і віримо, що на покажчику неодмінно з’являться українські Ялта, Мелітополь, Донецьк, Луганськ та інші наші тимчасово окуповані міста.
Раніше “Одеське Життя” розмовляла з дослідницею Антарктики, яка розповіла про війну, жінок у науці та колег з Одеси, які зараз в Антарктиді.
Читайте також:
В Одесі можуть розпочати примусову евакуацію неправильно припаркованих авто вже у травні. Водіям доведеться сплачувати… Read More
Розвиток промислових квадрокоптерів тісно пов'язаний із зростанням потреби в ефективній та безпечній розвідці місцевості, інспекції… Read More
В Одесі після зимової консервації знову запрацював фонтан на Театральній площі біля Оперного театру. Його… Read More
Завтра, 4 квітня, в Одесі на Соборній площі розпочнеться демонтаж дитячого майданчика. Про це попереджає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More
Громадська організація «Деколонізація. Україна» оновила перелік населених пунктів, які, на думку активістів, необхідно перейменувати у… Read More