Одеський провулок-крихітка… Історичний, давній, усього один квартал. Він нещодавно змінив назву. Багато чого тут мало змінилось, але ж нові риси провулок таки придбав.
Ми йдемо по Отонівському провулку. Таку назву він отримав нещодавно — на честь архітектора Отона (написання прізвища зустрічається інколи з подвійним «т»).
До цього провулок мав ім’я Некрасова (з 1937 року), перед тим іменувався Малим, Малим Софіївським, навіть вулицею Малософіївською, Казарменним (Казармовим) провулком…
Він простягається від вулиці гоголя до Преображенської — в отому місці, де Преображенська створює кут з Софіївською.
Перейменування на Отонівський тепер можна побачити й на вуличних покажчиках: замість «Некрасова» читаємо на них «Отонівський», і відчуття, що провулок історичний і давній виникає з новою силою.
До речі, вивчаючи дизайн нових покажчиків, звернули увагу: на фасадах старих будинків збереглося багато табличок ще з радянських часів: громадяни повинні були знати свій поштовий індекс…
От, здається зовсім мало будинків в крихітному провулку, та майже кожний з них немов просить: зупинись, подивись на мене, я ж такий красень — з моїми балконами, а інколи — з еркерами. Майже всі — пам’ятки архітектури…
А ще — з сучасними дивами. І не треба питати: ну що за диво ці «картинки» з котиками, що зустрічаються на різних щитових?! Якщо не й диво, то така собі прикраса, яка навіть в туманний день викличе посмішку. Треба ж тільки побачити, придивитись.
Тому й не дивно, що саме тут, в Отонівському провулку, знаходиться галерея просто неба (дяка місцевим художникам): роботи одеських майстрів прикрашають фасад старого будинку. А завітаєте в сам артдворовик, то ще багато чого побачите.
Тому, мабуть, біля крихітної вуличної кав’ярні поруч з артдвориком завжди людно, хоча Отонівський — провулок тихий-тихий, навіть у літню пору…
Поєднуючи дві жваві вулиці, він сам — наче створений для повільної прогулянки. До речі, і лавки є. Деякі — незвичні: огорожа деяких дерев — з сидіннями.
Провулок маленький, а зустріти можна багато чого. І те, що зосталося від колишньої кав’ярні теж притягує погляд: хоча б свіжим пофарбуванням в досить «цікавий» колір, який якось ну дуже вже «вибивається з малюнку» самого провулку.
Справжньою родзинкою провулка є спарені двори. До речі, наш Арт-дворовик — один з таких…
А взагалі-то дворики Отонівського провулку — «класичні» для старої частини міста. Зустрінуться і старі криниці (цистерни), і тумби (колесовідбійники) з минулих часів біля воріт, аби карета не зіпсувала фасад, і відомий одеський напис «SALVE» — теж…
Фото: Марія Котова
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More