Відповідно до резолюції ООН щорічно, 15 травня, у світі відзначають Міжнародний день сім'ї. Мета свята – звернути увагу на проблеми у сім'ях. Адже ми знаємо, ніщо так не зміцнює сім'ю і допомагає їй ставати ближче як традиції. Сімейних традицій у світі існує величезна різноманітність. Але які вони в сім'ях одеситів і гостей нашого міста, дізнавалося «Одеське життя».
— А якщо ми щонеділі їмо на сніданок яйця — це можна вважати традицією? Отакий звичай у нас вийшов. Але найулюбленіша сімейна традиція була ще до війни. На Різдво ми їздили до батьків чоловіка і завжди їли вареники з пророкуваннями, які ліпила його мама та бабуся. Це було чудово!
— Звичайно в нашій сім’ї є своя традиція. Наприклад, моя дружина Валерія може щось смачне приготувати, а я це з’їм. Ніхто не варить такі супчики та бульйони як вона. Ще ми любимо разом слухати аудіокниги. Тільки вдвох. У цьому, мабуть, і весь зміст нашого сімейного ритуалу.
— Важко сказати про якісь певні традиції в сім’ї. Можливо, вони і є, але ми на них не звертаємо уваги. У сім’ї більше розподіляють обов’язки: чоловіки ходять за водою та виносять сміття, а жінки прибирають та готують. А так нічого особливого. Але мати в сім’ї традиції – це класно!
— У кожного одесита є своя сімейна традиція. Але через війну вони якось інакше проходять. Розмиваються. Молодь вже по-іншому бачить світ та життя. Але традиції існують, вони нас об’єднують і зміцнюють. Наприклад, діти та онуки знаю, що на Великдень усі збираються у бабусі. Онукові 28 років він знає, що фарбувати яйця — це його обов’язок. А бабуся пектиме паски.
— У вихідні дні збираємося всією родиною в Одесі та обов’язково готуємо спільний обід. Головна страва на столі — пельмені. З обов’язків: дідусь у нас «добувач» — він ходить на базар, я — готую, діти — працюють, за онуком домашнє прання — сортує одяг за кольором та матеріалом. А коли збираємося все за столом, то починаємо обговорювати всі ці жахливі події, що відбуваються у нашій країні. Це теж стало якоюсь уже «традицією».
— У нас немає сімейних традицій. Це, напевно, все індивідуально і від людей залежить. У наших сім’ях чи кожен сам по собі, чи розподіляємо обов’язки за вільним часом. А так нічого особливого.
— У нас є один важливий сімейний звичай: тільки чоловік виносить сміття і миє душову кабінку, — пожартувала Ірина. А якщо серйозно, то кожне Різдво обов’язково всією родиною готуємо кутю. До війни ми мали традицію в Миколаєві в лісі гуляти: збирали гриби, смажили шашлики і грали в бадмінтон. А ще в кожну повню я записую свої цілі на місяць. Я не знаю, чи можна назвати це традицією, але за можливості регулярно відправляємо гроші ЗСУ або дітям на лікування. А в мене дуже багато часу займає робота, тож я ще не обзавелася своїми сімейними традиціями, — поділилася Катерина.
Читайте також:
Чи знаєте ви, що саме стоїть за назвами вулиць вашого міста? Для когось це звичайна… Read More
Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, в центрі Одеси вже за традицією, що склалася,… Read More
Білу кашу у родині Надії Адамової люблять усі. Колись цю кашу готувала її мама. Від… Read More
Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, в Одесі на території парку Перемоги заплановано проведення… Read More
Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, розпочалася 1137-та доба з початку повномасштабної війни в… Read More
5 квітня 1710 року під містечком Тягин на козацькій раді старшини одностайно обирають Пилипа Орлика… Read More