Збираючись в черговий раз відправити до сміттєвого контейнеру пляшки з-під вина, коробки від посилок чи старі журнали, спробуйте дати цим речам шанс на переробку. І, можливо, саме ваш мотлох допоможе волонтерам закрити важливий збір на дрони чи інші необхідні речі для ЗСУ. «Одеське життя» дізнавалося, хто, де і яку вторсировину приймає в Одесі.
Громадська організація «Мрія вільних людей» діє вже півтора року. Спочатку волонтери постачали все необхідне на блокпости і передову для потреб військовослужбовців. Потім фронт робіт розширився. І прийшло розуміння, що картон, поліетилен та стрейч, які у великій кількості залишалися після розпаковки вантажів та роздачі продуктів і речей, також мають цінність.
— Тоді ми почали сортувати та здавати сміття за гроші, — розповідає Семен Турута, ветеран АТО та засновник організації «Мрія вільних людей». — Виявилось, що це допомагає закривати збір коштів на підтримку ЗСУ. Так у нас з’явився соціальний проект «Економіка мрії»: приймаємо різні речі, надаємо їм нові сенси та можливості, а потім купуємо необхідне обладнання військовим.
Зараз «Мрія вільних людей» разом із громадською організацією «Місто майбутнього» проводять в Одесі екомаршрути, збираючи вторинну сировину в різних районах міста. Щоб заохотити людей сортувати відходи, організація влаштовує «Перегони перемоги» між школами, районами та містами Одеської області.
— Окремо діє акція збору скла — «Б’ємо скло на ЗСУ». Для придбання одного дрона потрібно вісім тонн прозорого скла, — додає Турута.
Перед здачею вторсировини її слід ретельно відсортувати. Зазвичай пункти прийому мають чіткі вимоги. Наприклад, пляшки від побутової хімії і харчових продуктів мають іти окремо. Так само, як і кришки. Скляні пляшки не складають разом із битим склом, а пакети з супермаркету — з пакувальною плівкою та обгортками. Перед цим треба вимити та просушити предмети, які містили їжу чи рідини. Ваші пакунки з вторсировиною не повинні мати неприємний запах.
— Якщо ви плануєте здати папір на макулатуру, очистіть його від забруднень, зніміть пластикові та залізні складові, скотч, перев’яжіть нитками або мотузкою, — радить Владислав Михайленко, асистент кафедри екології та охорони довкілля Одеського державного екологічного університету, доктор філософії з екології та керівник «Міста майбутнього».
Еколог зазначає, що на макулатуру можна здавати майже все. Не приймають лише чеки, паперові стаканчики, коробки для пакування їжі, папір для запікання, коробки та пакети, в середні яких є шар пластику.
До ГО «Мрія вільних людей»: вулиця Семена Палія, 73.
Довідки за номером: (093) 607-43-10 або в Інстаграмі за посиланням: mriya.od.ua.
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More