Статті

Новий 4720-й: сьогодні настає Рік Блакитного водяного Тигра

Сьогодні, 31 січня, о 23:03 за київським часом настане новий рік за східним календарем – Рік Блакитного водяного Тигра. У Китаї зміну років відзначають за місячними циклами – у другий молодик після зимового сонцестояння.

На Новий рік – до провінції

Китайці ведуть власний календар, і нинішній 2022 рік, за їхніми підрахунками, має 4720 порядковий номер. Новий рік вважається святом виключно зимовим, а в Китаї його сприймають як початок весни. У Піднебесній він так і називається – свято Весни, китайською – Чуньцзе.

Відпусток у китайців немає, тому Чуньцзе – єдиний час року, коли можна вирушити додому, щоб зустрітися з родичами. Оскільки більшість жителів міст – родом із провінції, то у мегаполісах на два святкові тижні залишається чи третина жителів. З початком новорічних канікул всі мислимі та немислимі види транспорту, переповнені до краю, розвозять китайців по «малих батьківщинах». У цей час неможливо пробитися також у перукарні та лазні – напередодні Нового року належить змивати та зрізати усі гріхи.

Проте маленькі міста на час Чуньцзе оживають – основне святкування переноситься саме туди. Новий рік у Китаї – сімейне свято, і в цьому жителі Піднебесної схожі на нас. За столом збираються всі родичі, і якщо хтось не зміг приїхати, то йому все одно залишають місце за столом. До речі, щоб не прийти додому на Новий рік, потрібна більш ніж вагома причина. У Стародавньому Китаї на Чуньцзі навіть ув’язнених із в’язниць відпускали додому.

Найкращий подарунок – гроші

Традиційної новорічної страви в Китаї немає, у кожній провінції вона своя. Єдине, що готують по всій країні – в’ялена ковбаса, яка вважається святковою стравою. З перших днів зими балкони та вікна китайців густо обвішані ковбасами для просушування. Інший обов’язковий атрибут новорічного столу – горілка байдзіу, міцністю не менше 47 градусів.

Першого дня Нового року прийнято ходити в гості до рідних чоловіка, другого – жінки. А потім, за етикетом, можна відвідати і далеких родичів. Що стосується подарунків, то практичні китайці вважають за краще дарувати гроші, і лише в червоних конвертах. Що старша людина, то більше в конверті має бути грошей. У селах у гості іноді приходять із подарунками, але це не милі сувеніри, а щось потрібніше – олія, борошно, цукор, крупи.

Після настання нового року починається справжня канонада, від якої у будинках дзвенять шибки. Це підривають феєрверки та петарди. Вважається, що це відлякує страшного звіра на прізвисько Нянь, який у новорічні свята вилазить з моря і намагається нашкодити китайцям. Тут не зустрінеш жодних інших новорічних героїв, подібних до наших сніговиків чи дідів морозів, хіба що зображення символу року. Свята проходять чинно, по-домашньому, без особливої ​​веселості та життєрадісних народних гулянь. Єдина вимога – Новий рік має бути галасливим, для чого використовують будь-яку піротехніку. Така оглушлива «веселість» триває два тижні. Щоправда, сільські жителі поважають спокій сусідів: «вигнання Няня» починається не раніше 8 години ранку і закінчується не пізніше 10 години вечора. У містах це правило не діє, а мешканці влаштовують такі феєрверки, що в деяких мегаполісах їх навіть заборонили.


Гороскоп-2022: що пророкують зірки – кохання, фінанси, здоров’я

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19