Майже десять років українці не живуть мирним життям. Майже два роки, як вся країна об’єдналася, щоб відвоювати це своє право — на вільне, щасливе, мирне життя. Військові виборюють його на полі бою, а цивільні українці – в тилу. Видання «Одеське життя» постійно розповідає на своїх шпальтах про героїв, волонтерів та всіх, хто працює на перемогу.
Один із таких небайдужих до долі рідної країни людей — тарутинський підприємець Дмитро Марашлець. Раніше ми розповідали про цю людину — власника пекарні, де печуть найсмачніший хліб у Тарутиному.
Його історія волонтерства розпочалася з моменту повномасштабного вторгнення. Він щодня відвозив свіжий хліб військовим, які захищають українсько-молдавський кордон.
Ця допомога здійснюється і сьогодні. Щодня. Вже майже два роки.
Пекарі з пекарні Дмитра Марашлеця вигадали і ноу-хау. Тепер вони відправляють на фронт сухарики з часником у невеликих упаковках, які зручно покласти в кишеню і якими можна підкріпитися в будь-який час.
— Думаю, що бійцям така підтримка земляків дуже допомагає і надихає їх звільняти нашу землю від окупантів. І вона не згасатиме, навпаки, ми всіляко допомагатимемо нашим героям, — каже Дмитро.
Не залишається байдужим Дмитро Георгійович і до локальних прохань про допомогу військовим землякам. Нещодавно на фронт була відправлена вантажна «Газель», заповнена хлібом та іншими важливими речами для тих, хто на передовій.
Від військового з села Рівне Тарутинської громади Олега Балана надійшло прохання допомогти із купівлею лодки. Підприємець відгукнувся миттєво – плавзасіб придбано за підтримки всіх небайдужих. А навздогін до бійців із бригади земляка поїхала машина з продовольством, термобілизною, газовими балончиками.
Олег Балан – батько трьох дітей, один із яких інвалід. Він за законом міг би залишатися з дітьми, але сьогодні як командир підрозділу захищає Батьківщину у гарячій точці.
— Я захоплююся геройством земляків та їхніх побратимів. Намагаюся максимально допомогти — і морально, підтримуючи їх підбадьорливими повідомленнями, і матеріально хоч трохи полегшити їхню нелегку долю, — каже Дмитро Георгійович.
Близько місяця тому до підприємця звернулася пенсіонерка із Тарутиного, добре знана у громаді колишня голова профспілки вчителів Алла Буркацька, із бажанням організувати волонтерський клуб. Але в цій справі одного бажання мало. Потрібні були кошти та розуміння того, що актуальніше відправляти на фронт сьогодні.
Дмитро одразу ж включився у реалізацію цієї ідеї. Зателефонував волонтерам і дізнався, що бійцям потрібні невеликі килимки-подушки, які вони в окопах використовують як стільчик, подушку, грілку тощо. Дмитро надав кошти на виготовлення цих окопних трансформерів. А Алла Володимирівна організувала активних пенсіонерок Євгенію Шишкову, Ганну Янєву, Ганну Башли, Людмилу Щасливу, Тетяну Мажар, Марію Узун та інших, які взялися створювати потрібні речі для військових. І робота закипіла. Приєдналися і молоді тарутинські майстрині Тетяна Сичевська, Олександра і Людмила Деренжи та багато інших.
Жінки розчехлили швейні машинки, перебрали всі тканини з горищ і коморок і взялися за шиття. Потроху процес став набирати обертів – учасниць ставало все більше, як і бажаючих фінансувати закупівлю матеріалів. Надали кошти підприємці Василь Сібов, Вадим Петкович та Анатолій Бучков.
Буквально за місяць невідремонтоване приміщення музею перетворилося на цех з виробництва життєво важливих окопних килимків-подушок. На дверях з’явилася табличка — «Жіночий волонтерський клуб пенсіонерів».
Роботу розпочинають зранку — спочатку читають «Отче наш» і з Божою поміччю приступають. Головні майстрині, звичайно ж, жінки, але у чоловіків не менш важливе завдання. Вони приходять внести посильну фінансову допомогу та підтримати жінок смачними частуваннями.
А ось учитель музики Володимир Войцеховський навідується до клубу, щоб потішити грою на баяні вдячних поціновувачок. Тоді й робота спориться, і на душі стає тепло. Він грає, жінки співають, справа рухається до гарного результату.
Як виявилося, ця діяльність потрібна не лише нашим бійцям, а й самим пенсіонерам.
— Я приходжу з радістю сюди. Я б навіть сказала — лечу. Так приємно почуватися корисною. Займаючись важливою справою, ми підтримуємо один одного, генеруємо нові ідеї для допомоги і геть забуваємо про нудьгу і болячки, — каже одна з перших учасниць клубу Анна Чахлова.
Так регулярно з Тарутиного на передову їдуть машини, які волонтери громади завантажують хлібом, килимками, солодощами, дитячими малюнками, заряджають вірою та любов’ю до кожного відважного українського воїна. З такою підтримкою і наші хлопці почуваються впевненіше. Про це свідчать вдячні відгуки військових. Тож продовжуємо разом наближати перемогу і зробимо нашу країну ще світлішою та вільною!
Учасники бойових дій (УБД) мають право на безоплатну юридичну підтримку – від консультацій до представництва… Read More
За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у середу, 9 квітня 2025 року, в… Read More
В Одесі невдовзі мають з'явитися автоматичні модульні вбиральні з кабінками для осіб з інвалідністю. Цю… Read More
Одеським енергетикам вдалося менш як за чотири години усунути наслідки аварії на електрообладнанні та повернути… Read More
Зараз, під час війни, південь Бессарабії належить до більш безпечного регіону, проте у пожежників-рятувальників 35-ї… Read More
В Одесі постануть перед судом двоє ув'язнених слідчого ізолятора за вимагання грошей у свого співкамерника. Read More