Статті

Неймовірні історії звичайних речей: що вразило учнів болгарської школи в Арцизькому музеї

В Арцизькому історико-краєзнавчому музеї завжди радо зустрічають відвідувачів. Директор музею Дмитро Чебан організував роботу закладу якомога більш інтерактивно, щоб мешканці більше цікавились історією рідного міста і знали про те, як і ким воно будувалося та хто його розвивав і прославляв.

Співробітники музею постійно запрошують школярів на екскурсії та тематичні зустрічі, які завжди цікаво проходять у затишних та інформативно насичених залах музею.

Так, з експонатами та фактами минулого нещодавно познайомились і учні болгарської недільної школи «Българче». Дітям представили особисті речі нащадків засновників Арцизу — бессарабських німців.

Одна з таких речей з неймовірною історією — домотканий килимок для підлоги, зітканий в селищі Серпневе (з 1817-го по 1945 рік селище називалося Лейпциг) нинішньої Тарутинської громади. Він був вивезений Марією Нейман, німецьку родину якої 1940 року примусово виселили звідси разом з усіма етнічними німцями, що на той час населяли південну частину сучасної Одеської області. Цей килимок жінка дбайливо зберігала все життя. Спочатку в Німеччині, потім у Канаді, куди вона згодом переїхала. Нещодавно килимок, вже після смерті пані Марії, був переданий до Арцизького історико-краєзнавчого музею її донькою. Вона також розповіла, що килимок був настільки дорогим для її родини, що ним лише раз на рік вкривали стіл на найголовніше свято – Великдень.

Ця та інші історії насправді вразили учнів і, впевнена, змусили замислитися над силою любові до своєї батьківщини.

В музеї цікаво ще й тому, що все можна приміряти і потримати в руках

Share
Анна Терзивец

Я родилась и выросла среди бескрайних степей Буджака, которые люблю всем сердцем. После окончания школы уехала в Болгарию, где в Софийском университете получила журналистское образование. Вернувшись в Одессу, с 1999 года с головой ушла в журналистику. Работала в газете «Роден край», сотрудничала со многими одесскими и киевскими изданиями, а еще - писала стихи: о родном крае, о песнях бабушки, о лозе, посаженной дедушкой… и о любви. «Любовь свята» - именно так называется мой первый сборник стихов. С 2013 года я - автор и ведущая телерадиопрограммы «Голос болгар». Но остаюсь верной и писательскому ремеслу. Буду рада делиться с вами историями замечательных людей Буджака и своей любовью к жизни.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16