Статті

Квадратні метри чи концепція: оцінили роботу архітекторів та дизайнерів одеських проєктів

Сучасні житлові комплекси поєднують естетику у зовнішньому вигляді та плануванні, концептуалізм, ергономічні форми й водночас відповідають на запит жителів в практичності та функціональності домівок.

Як саме синергія між архітекторами та дизайнерами дозволяє створювати житлові будинки, а то і цілі містечка розглянемо на прикладі проєктів одеського забудовника ZEZMAN Holding, який створює окремі містечка на під’їзді до Одеси (за що їм окрема подяка, бо лінії моря вже не видно).

Звісно, що будівництво багатоквартирних будинків не швидкий процес, в якому беруть участь багато спеціалістів. Однак ми розповімо про одну із найцікавіших частин, а саме творчу, де комфорт поєднано з естетикою. Усі ми сучасні, і сірі коробки панельних будинків, лише нагадують про таке ж сіре радянське минуле Одеси, де ти не маєш місця для креативу, вираження, особистості та і взагалі відчуваєш себе маленькою людиною без права та голосу. Ми хочемо жити серед своїх людей, у місцях, де чисто, гарно, зручно і є все необхідне. І це також питання, на які відповідь шукають, як архітектори, так і дизайнери.

Мистецтво серед комфорту

Подивимося на житлове містечко Artville, де поєднано мистецтво та комфортне міське середовище, відомий своїми стінописами, що прикрашають види, усіх хто проїжджає Овідіопольську дорогу. Чому ж ми говоримо про міське середовище, хоча і містечко знаходиться за його межами? Бо місто – не лише про географію і кількість населення. А про соціальний простір, урбаністичний комплекс, економічний центр, культурний осередок. Ну і якщо взагалі символічно – про свободу, можливості, відчуття прогресу, а інколи і хаосу. Artville вважається містечком комфорт-класу з власним парком, артоб’єктами та розвиненою інфраструктурою, що знаходить у логістичному та економічному центрі (і це не про 7 кілометр).

Безпосередньо архітектори надихалися періодом імпресіонізму, аби надати фасадам будинків яскравих кольорів та емоційної виразності. Створили генеральний план містечка, що передбачає будівництво 28 будинків на площі 11,63 га, розрахованих на понад 11 000 мешканців. Проєктування включало зонування території з урахуванням житлових, комерційних та рекреаційних просторів, забезпечуючи зручність та комфорт для мешканців.​ Одна з ключових задач дизайнерів у цьому проєкті полягала у дизайні інтер’єрів та квартир. Бо інвестори купували квартири вже з ремонтом, який могли обрати із трьох варіантів, що погодьтеся, значно полегшує життя.

Саме співпраця архітекторів та дизайнерів дозволила інтегрувати мистецькі елементи в архітектурний ландшафт і надає унікального вигляду. Тому крім будинків варто звернути увагу на Капсульний парк, що поділений на тематичні капсули, які служать зонами для відпочинку, спорту та проведення культурних заходів. Простора зелена зона включає сцену, спортивні майданчики, прогулянкові тераси та галереї.

У листопаді 2024 року на III всеукраїнському національному конгресі ZEZMAN Holding номіновано на премію “Найстійкіший девелопер України” за лідерство та стійку стійкість у відповідь на виклики військових реалій.

Мрії про власний будинок

Розглянемо ще більш сучасну, як на нас, концепцію котеджного містечка комфорт-класу Gross Liebental. Архітектори розробили генеральний план містечка, що охоплює територію площею 35 гектарів. Планування передбачає гармонійне поєднання житлових зон із рекреаційними та комерційними об’єктами. Виглядає як містечка Німеччини та Нідерландів. Ось що ми називаємо європейською інтеграцією.

Тут враховані сучасні тенденції в архітектурі та дизайні, з особливою увагою ергономіці приміщень та природному освітленню, що важливо, враховуючи хто наша сусідня країна. Зазначено використання екологічно чистих матеріалів та енергоефективних технологій. Інфраструктурно в містечку передбачені освітні та медичні заклади, торгівельні майданчики та зона відпочинку. Спроєктовані зелені зони, парки та прогулянкові алеї. Виїжджати в місто треба буде, наприклад, для походу в театр.

Ми розглянули лише візуальні речі, які оцінити може кожен, однак за цим полягає велика ґрунтовна робота, що має десятки етапів, змін в певних моментах. Однак крім гарної картинки ми бачимо, що в Одесі є фахівці високого рівня, котрі готові створювати новітні, сучасні проєкти, де квадратні метри не важливіші за концепцію.

Share

Recent Posts

  • Новини

В Одесі пролунали вибухи – ППО відпрацювали по «шахедах»

У ніч на неділю, 13 квітня 2025 року, в Одесі знову гучно – у бік… Read More

13-04-2025 в 02:12
  • Новини

Над Одесою зійшов Рожевий Місяць – що це означає

Суботнього вечора, 13 квітня 2025 року, над Україною можна спостерігати квітневий повний місяць, відомий як… Read More

12-04-2025 в 22:59
  • Новини

Пляжі Одеси: чи готовий до літнього сезону інклюзивний пляж на Дельфіні? (відео)

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на Одещині Марія Попова перевірила хід підготовки… Read More

12-04-2025 в 21:53
  • Новини

Після буревію – спокій: якою буде погода в Одесі 13 квітня

За інформацією синоптиків Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтрашній недільний день, 13 квітня 2025 року,… Read More

12-04-2025 в 20:34
  • Новини

Чорноморську – 52 роки: День міста пройшов смачно та патріотично (фото)

Сьогодні, 12 квітня 2025 року, місту Чорноморську на Одещині виповнилося 52 роки. І на честь… Read More

12-04-2025 в 19:26
  • Статті

Кінотеатри Одеси: коли з’явилися панорамне кіно і перший мультиплекс (відео)

Одеса та кінематограф — дві історії, переплетені протягом понад століття. Мало хто знає, що саме… Read More

12-04-2025 в 18:11