Взимку багато людей страждають від аномальної сухості шкіри. При цьому звичайні зволожувальні засоби не вирішують проблему. Чому пересихає шкірний покрив, чи потрібно цей стан лікувати, чи він є варіантом норми, розповів лікар-дерматовенеролог вищої категорії Володимир Агафонов.
Патологічна сухість шкіри, зумовлена зміною її гідроліпідного балансу, називається ксерозом. Характерні проблемні місця при цьому — лікті, коліна, кисті рук і стопи, але процес може проявлятися і на інших ділянках тіла, наприклад, на животі та спині.
Ксероз — дуже поширений стан, від якого тією чи іншою мірою страждає кожна п’ята людина на землі. Водночас розділяють різні причини розвитку і ступені вираженості патології. І якщо на початковій стадії з проблемою можна впоратися за допомогою спеціальних зволожувальних засобів, то запущений ксероз порушує захисні функції шкіри і стає стартовим майданчиком для виникнення дерматозів та інших шкірних захворювань.
Порушення водно-жирового балансу шкіри може бути наслідком різних причин, залежно від яких ксероз поділяють на три групи:
Крім того, проблеми зі шкірою можуть спричинити порушення режиму сну і відпочинку, неправильне харчування, зміна часових поясів.
Фахівці виділяють чотири стадії розвитку ксерозу, кожній з яких властивий окремий комплекс симптомів. Але до загальних проявів патології належать відчуття стягнутості, дискомфорту та підвищеної чутливості шкіри, поява на ній характерних лусочок. На пізніших стадіях шкірний покрив стає шорстким, на ньому виникають висипання, тріщинки і навіть виразки.
Також більшість пацієнтів із ксерозом скаржаться на свербіж шкіри, іноді — печіння, водночас симптоматика погіршується після контакту з водою і сухим повітрям.
Якщо дерматолог підозрює, що стан шкіри зумовлений внутрішніми хворобами, пацієнта скеровують на додаткові обстеження: аналізи крові та сечі, УЗД щитоподібної залози, органів черевної порожнини.
У лікуванні ксерозу використовується комплексний підхід, спрямований на усунення симптомів і зведення до мінімуму причин, що спровокували проблему. Спеціаліст (дерматолог, косметолог) підбирає лікувальну косметику, орієнтуючись на індивідуальні особливості шкіри та організму. За необхідності можуть бути призначені засоби з топічними кортикостероїдами та обробка антисептиками.
Пацієнту з ксерозом рекомендується:
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More