Статті

Комітет торгівлі та мануфактур: чим займалася ця організація, відкрита 1875 року

18 січня 1875 року в Одесі було відкрито комітет торгівлі та мануфактур, який замінив міське відділення комерційної ради.

Такі комітети створювалися з ініціативи міських або купецьких товариств для обговорення питань торгівлі та промисловості. Склад комітету в кількості 6-12 осіб обирався на чотири роки міською думою або зборами купецького товариства. Такі органи створювали у великих містах тих губерній, де було багато фабрик і заводів, і вони перебували під головуванням губернатора. Одеський комітет торгівлі та мануфактур був громадським представницьким органом, членами якого були провідні комерсанти міста.

До завдань комітету входило сприяння розвитку промисловості і торгівлі не тільки в місті. Комітет торгівлі та мануфактур відстоював інтереси південноукраїнської промисловості. З огляду на спільність комерційних інтересів, практично всі його засідання проходили в змішаному варіанті — разом із біржовим комітетом.

У віданні Одеського комітету торгівлі та мануфактур перебували питання розміщення фабрик і заводів, віднесення підприємств до тієї чи іншої групи виробництв, санітарної інспекції, патентної справи та інші проблеми, пов’язані з виробництвом. Крім того, комітет щороку подавав до міністерства фінансів огляд становища і перебігу в місті торгівлі, а також роботи промислових підприємств. Звіти та огляди також потрапляли в продаж, і кожен охочий міг ознайомитися з діяльністю комітету та оцінити його роботу.

 З 1878 року комітет очолював віце-адмірал Микола Чихачов, потім директор РОПіТу і меценат Микола Фан-дер-Фліт, а останнім головою став купець, благодійник і Почесний громадянин Одеси Озіас Хаїс.

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16