Це питання задають собі мільйони українців уже два місяці. Кажуть, будувати прогнози – справа невдячна. Але ми все-таки спробували зібрати наявні розвіддані, проаналізувати експертні оцінки та спробувати з'ясувати відповідь на головне наше питання.
На жаль, цей варіант розвитку подій експерти та політики вважають найменш імовірним, хоч і найбажанішим. Пояснимо.
У тому, що Україна вийде з війни переможцем практично ніхто не сумнівається (хіба що путін). Але коли це станеться — питання складне. Адже тривалість війни залежить багатьох чинників.
«По-перше, від сили наших Збройних Сил.
По-друге, від можливості нашої економіки. І тут велику роль гратиме надання військово-технічної допомоги із боку Заходу.
По-третє, це залежить від дієвості санкцій та готовності Заходу робити так, щоб Росія не могла їх обминати.
По-четверте, це залежить від політичної солідарності та створення антиросійської коаліції, спрямованої на фактичну ізоляцію путінського режиму.
По-п’яте, не варто забувати про внутрішні російські фактори. Погіршення добробуту росіян, знаючи можливості їхнього зомбоящика, навпаки, можуть направити проти України — мовляв, бачите, як ви стали погано жити, це через те, що Україна і весь Захід озброїлися проти нас», — пояснює Микола Сунгуровський, директор військових програм. Центру Разумкова.
«Зброя вже надходить. І надходить те, що нам реально потрібне. Нехай і із запізненням, але все-таки воно є. Також у нас є, хоч і не повні, але дуже болючі для Росії економічні санкції Заходу, вони будуть продовжені. Це два фактори, які говорять про те, що шансів здобути перемогу у РФ немає», — вважає Володимир Огризко, міністр закордонних справ України у 2007–2009 роках.
У той же час дипломат додав, що певну частину територій війська РФ все ще можуть утримувати і здійснювати на них звірства. Також Огризко попередив, що в ситуації, що склалася, Росія здатна на відчайдушні кроки.
“Вони вже лякали нас ядерною загрозою, ядерними ударами та застосуванням інших видів засобів масової поразки”, – сказав Огризко.
Сьогодні весь світ дивиться на український Донбас. Саме там найближчими днями та тижнями, за оцінками військових та експертів, розгорнуться наймасштабніші бої з російськими окупантами.
«Для нас дуже важлива битва на Донеччині. Зокрема, з погляду безпеки нашого угруповання, яке стоїть на Донбасі. І Росія давно хоче взяти їх у коло та знищити. А це понад 40 тисяч професійних військових, тому ця битва (або кілька битв, ми не знаємо, як довго це буде) може вплинути в принципі на хід усієї війни. Тому для нас дуже важливо саме перемогти», — пояснив президент України Володимир Зеленський.
За словами голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка, росіяни зараз збирають сили і чекають відповідного моменту.
«Є фактори, які тримають ворога на вимушеній паузі. Це погодні умови, певна проблема дій і відверто панічні настрої. Але російські війська перегруповуються і готові до одночасних масованих атак із застосуванням усіх своїх підрозділів», — сказав Кириленко.
За оцінкою керівника Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая, ворог намагатиметься одночасно розпочати прорив і в Донецькій, і в Луганській областях, і з боку Ізюма.
«Ми бачимо, що окупанти закінчують ескалацію свого угруповання, їх тут десятки тисяч, сотні одиниць техніки, всі звозять і звозять, підвозять резерви. Думаю, дощі закінчаться і почнеться наступ. За кількістю особового складу та техніки у них уже все готове до прориву», — розповів Гайдай.
Водночас начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що російські генерали не можуть наважитися на вирішальний наступ через страх загинути. За майже два місяці війни Росія втратила до 25% боєздатності своєї армії. А з майже 200 тисяч особового складу, яких путін збирав для захоплення України, за даними західних розвідок, уціліли лише 30-40%.
«Росіяни готуються до вирішальної для них битви. Вони дуже сильно поспішають, хочуть встигнути отримати хоч якусь тактичну перевагу, яку зможуть показати, як «виграш» до Великодня», — зазначив Буданов.
За словами радника глави Офісу президента України Олексія Арестовича, битва за Донбас буде великою. Міністр оборони Латвії вже порівняв її з «другим Сталінградом». Саме тому нам потрібна важка артилерія, важка бронетехніка, системи ППО та бойові літаки.
Рашисти не залишають намірів створити на території Херсонської області так звану республіку «ХНР», за аналогією з «ДНР» та «ЛНР» Таким чином окупанти можуть отримати сухопутний коридор із Криму на Схід України. Фактично він уже створений.
По-перше, росіяни контролюють Запорізьку АЕС, яку включили до «Росатома».
По-друге, вони пустили воду до Криму, захопивши південну Таврію.
По-третє, Азовське море стає внутрішнім озером РФ.
У Херсоні планують з 1 по 10 травня використовувати схему псевдореферендумів.
«За інформацією свідків, у друкарні міста Нова Каховка друкують бюлетені для проведення референдуму. Очевидно, що всі протоколи про результати «голосування» будуть підготовлені заздалегідь та завезені до обласного центру», – розповіла уповноважена парламенту з прав людини Людмила Денісова.
Також під прицілом рашистів все ще знаходиться Миколаїв. Таким чином окупанти готуються «відновити Таврійську губернію». Сьогодні заклики про це звучать у Держдумі РФ.
РФ продовжує обстрілювати Одеську область з окупованого Севастополя та Криму, але ракети знищують ППО, повідомили у ВМС ЗСУ.
В оперативному командуванні “Південь” зазначили, що у Чорноморській операційній зоні продовжують маневрувати озброєні російські кораблі. Але, як повідомляють джерела у розвідці, командування Чорноморського флоту РФ заборонило вихід російських кораблів із Севастополя доти, доки не буде встановлено справжню причину загибелі флагмана Чорноморського флоту РФ — ракетного крейсера «Москва», і не знайдено методи ефективної протидії українським протикорабельним ракетам «Нептун»
Знищення Москви стало хворобливою втратою для окупантів. Ліквідація корабля має практичні наслідки для всієї війни. Адже саме це судно могло відіграти головну роль в атаці росіян на Одесу, повідомляє The New York Times.
«Москва» відіграла б головну роль у будь-якому потенційному десантному нападі на українське прибережне місто Одеса. У той час, поки інші десантні кораблі використовувалися б для доставки російської морської піхоти до берегової лінії, «Москва» захищала б ці кораблі і завдавала ракетних ударів по місту», — повідомив колишній командувач військово-морськими операціями США, адмірал у відставці Гері Рогхед.
Таким чином російський флот виявився фактично замкненим у гавані Севастополя і не в змозі більше планувати наступальні та десантні операції в українських територіальних водах, у тому числі біля берегів Одеси.
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More
3 листопада 2024 року в Україні поздоровляють захисників, які служать в інженерних, ракетних військах та… Read More