Бустерна доза вакцини дає добрий захист від Омікрону. Навіть якщо ви захворієте після щеплення, то ковід пройде в легкій формі, без госпіталізації. Проте що діяти тим людям, які не встигли зробити бустер і заразилися? Щеплення в цьому випадку скасовується чи ні?
Давайте розберемося, чи потрібна бустерна доза, якщо ви перехворіли на коронавірус.
Так, звичайно. У Британії, США та Україні вчені вважають, що бустерна доза для перехворілих потрібна. Антитіл у людини після хвороби може вистачити ненадовго. Вакцина стимулює їх додаткове створення, йдеться в науковому дослідженні.
Крім того, є таке поняття – гібридний імунітет або суперімунітет. Люди, які одужали від COVID-19, отримують сильніший захист організму після вакцинації. Їхні антитіла блокують відразу кілька штамів коронавірусу.
Однак це зовсім не означає, що потрібно спеціально заражатися коронавірусом. COVID-19 дуже небезпечний, не можна передбачити перебіг хвороби і можливі наслідки. Дотримуйтесь дистанції, носіть маски і вакцинуйтеся.
Вчені та лікарі рекомендують почекати 28 днів. Ви маєте переконатися, що всі симптоми коронавірусу зникли. Робити бустерну дозу під час хвороби не можна. Вакцина викликає в організмі імунну відповідь, і якщо ви хворієте, то можете відчути себе гірше, бо буде додаткове навантаження.
Якщо ж людина тяжко хворіла на ковід, то слід обов’язково порадитися з сімейним лікарем, наголошує головний санітарний лікар України Ігор Кузін. Можливо, що в цьому випадку варто зробити щеплення не через 28 днів після хвороби, а через два місяці.
Стаття на тему: Чи можна заразитися коронавірусом на вулиці?
Щеплення можна зробити в центрах масової вакцинації або в пунктах щеплення. При собі слід мати паспорт, код і мобільний телефон. На Трасі здоров’я на Ланжероні працює вакцинальний автобус, а на Старосінній площі — вакцинальний трамвай.
Вибір вакцини для бустеру залежить від перших двох щеплень. Можливі такі схеми:
Читайте також: Ковідні пальці. Як зрозуміти, що у вас омікрон, якщо немає звичних симптомів?
Фото: Unsplash, Pexels
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More