«Асоль вже не та...» - так названо марку, основою якої послужила картина відомого одеського художника Віктора Джеваги, вперше представлена на Міжнародному конкурсі карикатуристів «Російський військовий корабель, йди нах*й».
Цікаво, що ідею цієї роботи Віктор задумав тижнів за два до того, як дві українські ракети «Нептун» відправили на чорноморське дно крейсер «Москва».
– Перша думка про тему картини у мене виникла за кілька годин після початку російської агресії, – розповідає Віктор. – Я ніяк не міг припустити, що Росія нападе на Україну. Ніхто цього не очікував. Так у мене і з’явився у свідомості образ відомої гриновської Ассолі, яка чекає на свого принца під червоними вітрилами, але вже в умовах російського нападу. Ця прекрасна дівчина з джевеліном на плечі втілила для мене образ усього українського народу, який героїчно став на захист своєї свободи та незалежності.
Ця картина вперше була представлена ротарі-клубом “Одеса-Рішельє” у Всесвітньому клубі одеситів на виставці всіх 230 карикатур, створених 42 художниками з 12 країн світу. Але із усіх цих робіт відомий громадський діяч із Миколаєва, віце-президент Національної туристичної організації України UNTOU Тетяна Чичкалюк виділила саме «Асоль».
Маючи ефективний досвід співпраці з українськими поштовиками, вона запропонувала зробити марку, конверт, кишенькові календарики на цей сюжет. Проект був прийнятий з великою наснагою і вже за кілька днів обмежений тираж марок, конвертів, календарів «Асоль вже не та» з’явилися на виставках та презентаціях.
Перше гасіння конвертів і марок відбулося в Миколаєві під час виставки карикатур «Російський військовий корабель, іди нах*й» за участю мера Олександра Сенкевича, автора проекту «Ассоль вже не та» Тетяни Чичкалюк, керівника гуманітарного хаба Центру підтримки бізнесу Артема Ващиленко, Надії Іванової, директора Миколаївського відділення Укрмайору Єгора Косорукова. Образ героїчної Ассоль з’явився і на сувенірних майках, попит на яких зростає з кожним днем.
Цікаво, що на самому календарі крім днів, тижнів та місяців надруковано дати трьох свят: «28 червня – День Конституції України, 24 серпня – День незалежності України та 14 жовтня – День захисників та захисниць України». Сюрпризом став четвертий рядок, на якому позначений прочерк і три такі значущі слова: «День Перемоги України!» і трохи нижче: свято, на яке ми всі очікуємо. А ось дату цієї великої історичної події в житті нашої країни та й усього світу ми проставимо самостійно. І як би хотілося, щоб вона наступила якнайшвидше!
Олександр ФЕДОРОВ, голова оргкомітету конкурсу “Російський військовий корабель іди нах*й”
На заглавному фото: картина Віктора Джеваги «Асоль вже не та»
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More