Статті

Йога: одеський викладач дав поради з чого починати заняття

Йога – це спосіб розслабитись, і можливість покращити своє тіло. У йоги багато напрямів, але всі вони зводяться до досягнення гармонії із собою та світом. У Міжнародний день йоги, 21 червня, ми дізналися у її викладача Ганни Ціонової, як правильно займатися йогою.

Йога – давня індійська практика, яка допомагає долати стрес, знижує агресивність та виховує взаємоповагу, що дуже важливо у сучасному світі. Досягається це за допомогою особливих фізичних вправ, дихальних практик та медитації. Йога однаково корисна в будь-якому віці, як для молодих, так і для людей похилого віку.

Заняття йогою проводяться на 13 станції Великого Фонтану.

Час: з 7.00 у вівторок, четвер та неділю.

Телефон (097) 641 25-64.

— Ганно, розкажіть, що таке йога. Адже це набагато більше, ніж просто комплекс фізичних вправ.

— Йога — це ціла філософія, спосіб життя, любов до себе та свого тіла. І йдеться не лише про фізичні якості, які ми напрацьовуємо, займаючись асанами — силу, витривалість, баланс, гнучкість. Це ще вміння почуватися, свій внутрішній стан. Знаючи певні техніки йоги, можна налагоджувати та приводити до рівноваги розум, нервову систему, розвивати нові нейронні зв’язки, навички та вміння володіти своїм тілом, словом, пізнавати щось глибше, ніж просто фізика.

Займатися йогою можна незалежно від рівня розвитку тіла — завжди можна підібрати комплекс, який підійде конкретній людині, виходячи з даних. Іноді люди, спробувавши йогу не свого рівня або потрапивши до некомпетентного вчителя, розчаровуються та йдуть. Однак є безліч стилів йоги, які я б рекомендувала початківцям, наприклад, йога Айєнгар. Вона допоможе познайомитися із собою та своїм тілом, і учень зможе легко рухатися далі, до більш динамічних стилів йоги.

— Чи можна самостійно займатися йогою?

— Якщо ви знаєте всі тонкощі людського організму, розумієте анатомію та фізіологію, знаєте протипоказання, виходячи з особливостей власного здоров’я, розумієте, які техніки допоможуть вам заспокоїтись чи підбадьоритися, то, звичайно, можна займатися самостійно. Але такі знання мають далеко не всі, а без цього можна легко нашкодити собі. У йозі навіть є такий принцип — ахімса, тобто не допускати насильства над собою. Тому, якщо ви хочете залишитися здоровим і отримати користь від занять йогою, краще все ж таки займатися з учителем, бо це більш короткий і простий шлях до позитивного результату.

— Як правильно підготуватися до занять?

— Наприклад, я займаюся вранці після пробудження, це для мене найкращий час. Вранці йога допоможе розім’ятися та пробудити розум, налаштуватися на подальшу роботу. Займатися потрібно на порожній шлунок, тому що ми робимо безліч різних скручування, прогинів, нахилів, і це буде комфортніше для вашого організму. Виберіть чистий затишний простір, який візуально та естетично викликає у вас позитивні емоції. Дуже важлива частина занять — свіже повітря, приміщення, що провітрюється, зручний одяг, зручний не слизький килимок. Від усього цього залежить, наскільки глибоко ви зможете піти у практику та очистити свою свідомість від усього непотрібного.

— Кому не можна займатися йогою?

— Йога підходить для кожної людини. Найголовніше — знайти свій стиль і свого вчителя, який підходитиме вам з енергетики, за манерою ведення занять, знаннями та досвідом. Однак є критичні стани, при яких займатися протипоказано. Це може бути підвищена температура, свіжі травми, запаморочення, загострення інфекційних захворювань. Крім того, не можна займатися йогою з повним шлунком, у перші дні жіночого циклу, при захворюваннях серцево-судинної системи.

— Чи можна займатися йогою людям похилого віку?

— Літнім людям займатися навіть потрібно, якщо, звичайно, людина хоче зберегти молодість та здоров’я тіла, судин, суглобів, м’язів та всіх систем організму. Адже з віком тіло стає вразливішим, може підійматися тиск, слабшають м’язи, починаються проблеми із суглобами. А йога – це чудовий спосіб працювати з усім своїм тілом, налагоджуючи при цьому нервову, імунну, серцево-судинну, лімфатичну системи. Крім того, йога чудово позбавляє застійних процесів, допомагає відчувати себе бадьорим і радіти життю. А ще під час занять виробляється гормон серотонін, який впливає на позитивний настрій.

— Як зараз справи з йогою в Одесі? Чи можуть одесити долучитися до занять цією практикою?

— Багато викладачів, на жаль, поїхали з країни, але є й ті, хто приїхав із інших міст. Зараз, пройшовшись набережною, можна практично на кожному пляжі вранці побачити йогою, що займаються. Також відкрито багато студій для занять у всіх районах міста. Адже йоги – це ті люди, які несуть спокій та умиротворення у наше життя. А йога, своєю чергою, допомагає стабілізувати нашу нервову систему, яка нам зараз така потрібна.

Читайте також:

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Recent Posts

  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Узвіз Віталія Блажка (Марінеско) закривають на ремонт: як ходитимуть автобуси і трамваї

На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22
  • Статті

Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція

Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More

2024-11-22
  • Новини

Одеська область: співспівробітники ТЦК продавали відстрочки від мобілізації

В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More

2024-11-22